Uroczyste obchody Święta Niepodległości.

12/11/2015 Inne

W dniu 10 listopada 2015 roku w szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Apel rozpoczął się hymnem i przemówieniem dyrektora szkoły Jarosława Budnika, który zwrócił uwagę na znaczenie patriotyzmu dla współczesnej młodzieży . Przemówienie zakończyło się cytatem z Księdza Piotra Skargi ” Wszechmogący, Wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie”. Następnie występ artystyczny w przygotowaniu młodzieży pod opieką Krystyny Kopańko nawiązał do historii Polski od XVIII do XX wieku.