Archiwa blogów

Dzień Edukacji Narodowej, czyli wspólne święto.

W dzień poprzedzający Dzień Nauczyciela w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z tym świętem. Społeczność szkolną na tych obchodach zaszczycili znamienici goście w osobach: Starosty Sokólskiego Piotra Rećki, Członka Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicji Rysiejko, Sekretarza Powiatu Sokólskiego Katarzyny Nowak,  Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Romualda Gromadzkiego oraz Sekretarza Gminy Dąbrowa Białostocka Leszka Kiejko. Spotkanie w tym gronie było okazją do podziękowań i życzeń dla nauczycieli i pracowników  za pracę na rzecz szkoły i uczniów, które przekazali Burmistrz Dąbrowy Białostockiej, Starosta Sokólski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej...

Czytaj dalej

Olimpiada i konkurs z języka angielskiego.

Zespół nauczycieli języka angielskiego informuje, że zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie English High Flier, który odbędzie się dnia 2-go grudnia 2015r. Informacje o konkursie można znaleźć na stronie  Jersz.pl.

Zainteresowani uczniowie mogą też wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego, która odbędzie się 16 listopada 2015r.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego lub bezpośrednio pani Mirella Stupak. Link do olimpiady www.oja.wsjo.pl

Wpisowe na konkurs wynosi  9 zł. Olimpiada jest bezpłatna.

Zgłoszenia do 30 pażdziernika 2015.

Na olimpiadę proszę zgłaszać się wcześniej – do końca września.
Czytaj dalej

Nowy samorząd.

W wyniku wyborów zostały wyłonione osoby, które pokierują działalnością Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej w roku szkolnym 2015/16. Przewodniczącym Samorządu został Karol Harasim, skład uzupełniają Natalka Dziemiach oraz Iza Kirejczyk i Mateusz Łabieniec. Do 4 członków SU zostaną dołączone jeszcze dwie osoby, wskazane przez nowy skład Samorządu, które zasiądą w Radzie Szkoły, jako przedstawiciele uczniów. Wybranym gratulujemy i życzymy sukcesów w ożywieniu środowiska szkolnego.

20151008_093356

Czytaj dalej

Stypendia dla uzdolnionych przyznane.

W ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski” Starosta Piotr Rećko przyznał stypendia 16 uczniom z Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej. Są to:

1. Karolina Budnik

2. Ewa Czerżyńska

3. Michał Topolewski

4. Justyna Ławrynowicz

5. Jakub Sztukowski

6. Natalia Dziemiach

7. Aleksandra Dzietczyk

8. Joanna Czerżyńska

9. Kinga Jurgielewicz

10. Joanna Piruta

11. Kamila Łomoć

12. Emilia Woźniewicz

13. Agnieszka Marcińczyk

14. Mieszko Czaplejewicz

15. Mateusz Łantowski

16. Gabriela Sztukowska

Stypendia zostały przyznane na okres od 1 września 2015 do 31 stycznia 2016 roku...

Czytaj dalej

Maturę zdaliśmy na 95%. Najwyżej w powiecie.

Do tegorocznego egzaminu maturalnego przystąpiło 109 absolwentów, z czego 108 do wszystkich egzaminów. Spośród przystępujących 102 absolwentów maturę zdało. Daje to 95 % zdawalności. O najlepszych wynikach informowaliśmy. Gratulujemy wszystkim którym udało się sukcesem zakończyć egzamin maturalny.

IMG_6227

Czytaj dalej

I Internacki Marsz Śladami Żołnierzy Wyklętych

1 X 2015 roku, w godzinach 7-16 odbył się ” I Internacki Marsz Śladami Żołnierzy Wyklętych”. Malownicza trasa – w części po bezdrożach – wiodła ozami i bagnami Puszczy Augustowskiej do Uroczyska „Kozi Rynek”. Tam patriotyczna gromadka 15 osób młodzieży i 3 opiekunów odpoczęła przy ognisku i skromnym posiłku. Tamże p. Tomasz Leszkowicz zdradził parę sekretów sztuki przetrwania w lesie, jak również sztuk obronnych dla dziewcząt. Z czasem dołączył do nas p. Dyrektor Tomasz Rogoziński. Na wyróżnienie zasługują: Karolina Jadeszko, która przygotowała krótki rys historyczny o tzw. „Obławie Augustowskiej” oraz niezastąpiony Karol Haponik animator gier i zabaw typowo harcerskich.

Zdjęcie0118

WP_20151001_09_05_36_Pro

Czytaj dalej

Wywiadówka dla rodziców uczniów klas I-III

Informacja o wywiadówce dla rodziców uczniów klas I-III w dniu 6 października 2015 roku:
Porządek spotkania
16.00 Spotkanie ogólne na hali sportowej
16.30 Spotkania z wychowawcami w klasach.
17.00 Spotkanie Rady Rodziców (po 1 przedstawicielu z każdej klasy)
– uzupełnienie składu Prezydium Rady Rodziców
– ustalenie wysokości składki na Radę Rodziców

Czytaj dalej

Uczniowie klas mundurowych na uroczystościach w Osowcu

24 września 2015 roku na zaproszenie Dowódcy Garnizonu Składu Osowiec mjr Piotra Sobańskiego klasy mundurowe wraz z opiekunami (dyrektorem Jarosławem Budnikiem, Januszem Bielawskim, Edytą Budnik) wzięły udział w nadaniu imienia płk. dypl. Mariana Porwita Składowi Osowiec. Pułkownik Marian Porwit, uczestnik I i II wojny światowej  oraz  wojny polsko-bolszewickiej kierował Garnizonem Osowiec od 1928 do 1930 roku. Został zapamiętany jako bardzo zaangażowany oficer i gorący patriota. Uroczystości zostały uświetnione udziałem wielu gości i kompanii reprezentacyjnej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości:

20150924_110111_1 20150924_110417_1 20150924_110541_1 20150924_110547_1 20150924_111025 20150924_111200_220150924_121512 20150924_125251

Czytaj dalej

Na zajęcia językowe do Tatevik i Any.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów na zajęcia językowe z angielskiego, francuskiego, rosyjskiego, armeńskiego, portugalskiego i hiszpańskiego oraz podstaw arabskiego i perskiego. Zajęcia mogą się odbywać w dowolnym terminie, w nawet niewielkich grupach. Uczniowie mogą zgłaszać chęć udziału w zajęciach do Pani Eli Kondrackiej. Oczywiście zajęcia są całkowicie bezpłatne, zaś mogą stanowić uzupełnienie nauki szkolnej lub przygotowania do matury. Warto skorzystać z szansy jaką w naszej szkole daje Wolontariat Europejski EVS.

Czytaj dalej

Sprzątanie świata

18 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: „WYPRAWA ODPRAWA”. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Małgorzata Lewko. Celem tej akcji jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie uczniów oraz całego społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego.
Pamiętajmy, że jesteśmy współodpowiedzialni za środowisko w którym żyjemy.

20150918_130310 20150918_13031920150918_130256 20150918_130608 20150918_130945

Czytaj dalej