W dzień poprzedzający Dzień Nauczyciela w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z tym świętem. Społeczność szkolną na tych obchodach zaszczycili znamienici goście w osobach: Starosty Sokólskiego Piotra Rećki, Członka Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicji Rysiejko, Sekretarza Powiatu Sokólskiego Katarzyny Nowak, Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Romualda Gromadzkiego oraz Sekretarza Gminy Dąbrowa Białostocka Leszka Kiejko. Spotkanie w tym gronie było okazją do podziękowań i życzeń dla nauczycieli i pracowników za pracę na rzecz szkoły i uczniów, które przekazali Burmistrz Dąbrowy Białostockiej, Starosta Sokólski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej...
Czytaj dalejArchiwa blogów
Zainteresowani uczniowie mogą też wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego, która odbędzie się 16 listopada 2015r.
Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego lub bezpośrednio pani Mirella Stupak. Link do olimpiady www.oja.wsjo.pl
Wpisowe na konkurs wynosi 9 zł. Olimpiada jest bezpłatna.
Zgłoszenia do 30 pażdziernika 2015.
W wyniku wyborów zostały wyłonione osoby, które pokierują działalnością Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej w roku szkolnym 2015/16. Przewodniczącym Samorządu został Karol Harasim, skład uzupełniają Natalka Dziemiach oraz Iza Kirejczyk i Mateusz Łabieniec. Do 4 członków SU zostaną dołączone jeszcze dwie osoby, wskazane przez nowy skład Samorządu, które zasiądą w Radzie Szkoły, jako przedstawiciele uczniów. Wybranym gratulujemy i życzymy sukcesów w ożywieniu środowiska szkolnego.
Czytaj dalejW ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski” Starosta Piotr Rećko przyznał stypendia 16 uczniom z Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej. Są to:
1. Karolina Budnik
2. Ewa Czerżyńska
3. Michał Topolewski
4. Justyna Ławrynowicz
5. Jakub Sztukowski
6. Natalia Dziemiach
7. Aleksandra Dzietczyk
8. Joanna Czerżyńska
9. Kinga Jurgielewicz
10. Joanna Piruta
11. Kamila Łomoć
12. Emilia Woźniewicz
13. Agnieszka Marcińczyk
14. Mieszko Czaplejewicz
15. Mateusz Łantowski
16. Gabriela Sztukowska
Stypendia zostały przyznane na okres od 1 września 2015 do 31 stycznia 2016 roku...
Czytaj dalejDo tegorocznego egzaminu maturalnego przystąpiło 109 absolwentów, z czego 108 do wszystkich egzaminów. Spośród przystępujących 102 absolwentów maturę zdało. Daje to 95 % zdawalności. O najlepszych wynikach informowaliśmy. Gratulujemy wszystkim którym udało się sukcesem zakończyć egzamin maturalny.
Czytaj dalej1 X 2015 roku, w godzinach 7-16 odbył się ” I Internacki Marsz Śladami Żołnierzy Wyklętych”. Malownicza trasa – w części po bezdrożach – wiodła ozami i bagnami Puszczy Augustowskiej do Uroczyska „Kozi Rynek”. Tam patriotyczna gromadka 15 osób młodzieży i 3 opiekunów odpoczęła przy ognisku i skromnym posiłku. Tamże p. Tomasz Leszkowicz zdradził parę sekretów sztuki przetrwania w lesie, jak również sztuk obronnych dla dziewcząt. Z czasem dołączył do nas p. Dyrektor Tomasz Rogoziński. Na wyróżnienie zasługują: Karolina Jadeszko, która przygotowała krótki rys historyczny o tzw. „Obławie Augustowskiej” oraz niezastąpiony Karol Haponik animator gier i zabaw typowo harcerskich.
Czytaj dalejInformacja o wywiadówce dla rodziców uczniów klas I-III w dniu 6 października 2015 roku:
Porządek spotkania
16.00 Spotkanie ogólne na hali sportowej
16.30 Spotkania z wychowawcami w klasach.
17.00 Spotkanie Rady Rodziców (po 1 przedstawicielu z każdej klasy)
– uzupełnienie składu Prezydium Rady Rodziców
– ustalenie wysokości składki na Radę Rodziców
24 września 2015 roku na zaproszenie Dowódcy Garnizonu Składu Osowiec mjr Piotra Sobańskiego klasy mundurowe wraz z opiekunami (dyrektorem Jarosławem Budnikiem, Januszem Bielawskim, Edytą Budnik) wzięły udział w nadaniu imienia płk. dypl. Mariana Porwita Składowi Osowiec. Pułkownik Marian Porwit, uczestnik I i II wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej kierował Garnizonem Osowiec od 1928 do 1930 roku. Został zapamiętany jako bardzo zaangażowany oficer i gorący patriota. Uroczystości zostały uświetnione udziałem wielu gości i kompanii reprezentacyjnej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości:
Czytaj dalejZapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów na zajęcia językowe z angielskiego, francuskiego, rosyjskiego, armeńskiego, portugalskiego i hiszpańskiego oraz podstaw arabskiego i perskiego. Zajęcia mogą się odbywać w dowolnym terminie, w nawet niewielkich grupach. Uczniowie mogą zgłaszać chęć udziału w zajęciach do Pani Eli Kondrackiej. Oczywiście zajęcia są całkowicie bezpłatne, zaś mogą stanowić uzupełnienie nauki szkolnej lub przygotowania do matury. Warto skorzystać z szansy jaką w naszej szkole daje Wolontariat Europejski EVS.
Czytaj dalej18 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: „WYPRAWA ODPRAWA”. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Małgorzata Lewko. Celem tej akcji jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie uczniów oraz całego społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego.
Pamiętajmy, że jesteśmy współodpowiedzialni za środowisko w którym żyjemy.



























