„Fraszka na Niepodległość”

Kochani Internauci i Facebookowicze! Nasi młodzi, zdolni literaci biorą udział w konkursie na fraszkę, której tematem jest odzyskanie przez Polskę niepodległości w szerokim rozumieniu. Można było opisać wydarzenie, jak i postać z nim związaną, formację wojskową, bitwę, potyczkę, słowem wszystko co historycznie można skojarzyć z odzyskaniem niepodległości i walką o utrzymani granic. Dodatkowym atutem w ocenie pracy będzie ilość głosów w głosowaniu internetowym, które właśnie trwa  na stronach Konkursu WWW.czasbohaterów.pl w dniach 10 – 13 grudnia 2017 r. Każdy użytkownik będzie mógł oddać tylko jeden głos. Oddane głosy internautów Jury będzie traktowało jako wskazówkę. Zatem prosimy Kochani o wsparcie. Oto nasi uczestnicy i ich utwory:

  1. Maciej Budnik zgł. 10.12.2017

O Generale Nikodemie Suliku Twarz pociągła, wąs sumiasty,Wkoło wielu  swych żołnierzy.Kto pomyśli, że bohater W swej Kamiennej dzisiaj leży.

 

  1. Magdalena Chojnacka zgł. 05.12.2017

 

Brak Polski na mapie EuropyTo efekt wielkiej wtopyLecz niepowodzenia, klęski upadkiNie zniechęciły polskiej gromadkiPiłsudski naród wyzwoliłPo wielu latach niewoli Na czele legionów stoiOdtąd Polska wrogów się nie boi Biało-czerwony rajTo jest nasz kraj Na naszym godle orzełChroń od wojny Boże!A Ty broń go człowieku młodyZawsze w czas niezgody

 

  1. Sebastian Kotowski zgł. 07.12.2017

 

 

O duszy patrioty

Gdy nie masz w swym życiu własnej wolności,
I znajdziesz w sobie poczucie godności,

Możesz już walczyć z każdym złym potworem.
Polska jest tej pracy dobrym wytworem!

 

 

  1. Patrycja Oliwia Lipska zgł. 10.12.2017

 

 

Niepodległość według Józefa Piłsudskiego Najpierw kryzysowa przysięgaPotem niepodległości wstęgaI bolszewicka nawałaWalczy z nią Polska całaI ofensywa znad WieprzaKoniecznaA Armia Czerwona Nad             Niemnem Kona…

  1. Gabriel Szymczyk zgł. 08.12.2017

 

 

To jest Polska ma ojczyzna,Tu symbolem krew i blizna.I historia tu bogata,Bo to wzorzec jest dla świata.Sto dwadzieścia lat niewoli,Naród czmychnął spod kontroli.Bohaterzy i rodacy – bierzemy się do pracySursum corda my Polacy!