Archiwa blogów

Saloniki – Heraklion – Ierapetra

Ciąg dalszy naszej relacji z wyprawy na Kretę, w której bierze udział dziewięcioro uczniów pod opieką trojga nauczycieli w ramach projektu ,, Królowa jest tylko jedna – matematyka” ze środków Erasmus+ (mobilność 4.).

27 października 2019 r.
Saloniki i podróż samolotem do Heraklionu to wyzwanie na dziś. Spotkanie naszych greckich przyjaciół rekompensuje wszelkie trudy podróży.

Tekst: Edyta Budnik,
Zdjęcia: Janusz Bielawski i Zuzanna Jurgilewicz

Czytaj dalej

Z Erasmusem przez Europę

24 – 26 października 2019 r.

Po hardkorowej podróży (1200 km, przekroczeniu 4 granic: Czech, Austrii,Słowenii, Chorwacji) dotarliśmy do Bośni i Hercegowiny i Medjugorje. Tam po krótkiej modlitwie w kościele św. Jakuba, udaliśmy się na Górę Objawień. Wsparci modlitwą różańcową a także obkupiwszy się w rozliczne pamiątki dla bliskich ruszyliśmy w kolejny etap naszego tripu.
26.10.2019 celem naszej podróży jest Jezioro Ochryckie położone na granicy Albanii i Macedonii. Po drodze podziwiamy piękne widoki górskich szczytów i przepaści Czarnogóry. Albania pozostawia niezatarte wrażenia. Z okien autobusu możemy oglądać miejscowe wioseczki a nawet zajrzeć do wnętrza domów. Przejechanie przez centrum Tirany dla naszych kierowców stanowi nie lada wyzwanie...

Czytaj dalej

Hobbit , czyli świat fantastyki na deskach teatru

17 października 52 osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej wzięła udział w wycieczce do Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Celem wyjazdu było spotkanie z kulturą wysoką i obejrzenie „Hobbita” w reżyserii Grzegorza Suskiego.

„Hobbit” jest legendarną powieścią J.R.R. Tolkiena, która zdobyła serca wielu czytelników na przełomie kilku dekad. Książka doczekała się adaptacji filmowej, a teraz  zadebiutowała  na deskach teatru w Białymstoku. Reżyser spektaklu pokazał, że jest to opowieść uniwersalna.  Spektakl mówi  o przyjaźni oraz współpracy często diametralnie różnych nacji , które potrafią się zjednoczyć przeciwko złu. W inscenizacji niesamowite wrażenie wywołują dekoracje, kostiumy, występy akrobatów i tancerzy oraz  partie wokalne...

Czytaj dalej

Pakujemy walizki i przygotowujemy się do długiej podróży na Kretę

Rok szkolny 2019/20 w naszym liceum upływać będzie pod znakiem międzynarodowych podróży.

W przyszłym tygodniu grupka trojga uczniów wyjeżdża do Strasburga (ale o tym będzie oddzielny artykuł), zaś na przełomie października  i listopada w ramach 4. mobilności projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka” realizowanego w ramach programu Erasmus+  dziewięcioro uczniów pod opieką nauczycieli wyjeżdża do zaprzyjaźnionego liceum w Ierapetrze na Krecie.

Aktualnie faza przygotowań jest już na ostatniej prostej. Za nami liczne robocze spotkania, zarówno z uczniami, jak i ich rodzicami. Mamy przygotowane prezentacje, omówiliśmy aktualną pogodę na Krecie, zapoznaliśmy się z kuchnią grecką, kulturą i obyczajowością wschodniej Krety. Przeanalizowaliśmy także program pobytu...

Czytaj dalej

Przypomnienie o sukcesach… ku pokrzepieniu serc

Przypomnijmy nasze największe sukcesy z ubiegłego roku szkolnego:

Patrycja Oliwia Lipska III klasa

  • II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów Taekwon-do w drużynowych walkach kobiet i drużynowych układach formalnych kobiet ,
  • udział w etapie głównym Podlaskiego Konkursu Chemicznego
  • zajęcie VI miejsca w Konkursie TOP 10 – 5,45,

Kłoczko Justyna III klasa

  • zajęcie I miejsca w Konkursie TOP 10 – 5,73,
  • zajęcie II miejsca w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej kobiet,
  • zajęcie II miejsca w XVII Powiatowym Konkursie Historycznym „Generał Nikodem Sulik i polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”,
  • zajęcie III miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o 2 Korpusie Polskim i  gen. Władysławie Andersie

Michalina Silwonik III klasa

  • uczestniczyła ...
Czytaj dalej

Jeśli jesteś ambitny, pracowity i chciałbyś pogłębić wiedzę a także odnieść sukces…. to do Was jest skierowana ta informacja

Uwaga! Zaczynamy rekrutację i przygotowania do ogólnopolskich konkursów i olimpiad. Oto wykaz nauczycieli, którzy czekają na Wasze zgłoszenia i zainteresowanie:

Język polski

Dorota Budzińska, Edyta Ołdziejewska – Budnik, Urszula Puczyńska: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, konkursy ortograficzne – II półrocze, Ogólnopolski  Konkurs Polonistyczny „Fraszka”, Ogólnopolski Konkurs Multitest, konkursy literackie;

Język angielski

Stupak Mirella, Elżbieta Kondracka, Joanna Pigiel, Katarzyna Haponik: Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego, ogólnopolskie konkursy English High Flier  – I półrocze, English Ace   – II  półrocze, Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego i Rosyjskiego „Poliglota” ( II półrocze ), Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Master of...

Czytaj dalej

Uwaga! Ogólnopolski Konkurs Multitest

Konkurs w naszej szkole zostanie przeprowadzony w dniu 21 października 2019 r. o godz. 9 00 (2. i 3. godz. lek.)
w pracowni nr 11 i 9.

Czas pisania testu – 70 minut.
Proszę wziąć ze sobą czarny długopis.

Zapraszamy!

Czytaj dalej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej
11 października 2019 r. w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością społeczność szkolną zaszczycili: ppłk Mieczysław Gurgielewicz – zastępca Dowódcy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, komisarz Janusz Sepko – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce, Jerzy Białomyzy – Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego, Stanisław Konopka – wieloletni, emerytowany dyrektor szkoły. W swoim przemówieniu dyrektor Jarosław Budnik podkreślał trud pracy nauczyciela, jego zaangażowanie w proces wychowawczy i edukacyjny uczniów...

Czytaj dalej

Stypendia dla uczniów uzdolnionych

Miło nam poinformować, iż w XIX edycji „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski” stypendium otrzymało 28 uczniów naszej szkoły. Serdeczne podziękowanie, za docenienie pracy naszej młodzieży, kierujemy do Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, członków Zarządu Powiatu Sokólskiego oraz członków komisji stypendialnej.

Oto stypendyści:

Stypendia naukowe:

  1. Mateusz Czarkowski
  2. Agnieszka Budnik
  3. Maksim Mitskevich
  4. Aleksandra Sidorowicz
  5. Aleksandra Żalis
  6. Wiktoria Jarmoszko
  7. Hanna Halenka
  8. Agnieszka Piruta
  9. Agnieszka Chodziutko
  10. Izabela Marcińczyk
  11. Marharyta Savashevich
  12. Łukasz Antonik
  13. Wiktoria Kozłowska
  14. Emilia Szczęsnowicz
  15. Paulina Godlewska

Stypendia sportowo-artystyczne:

  1. Oliwia ...
Czytaj dalej

Obóz sportowy w Giżycku początkiem drogi po medale

W dniach 16-20.09.2019 odbył się obóz sportowy sekcji piłki ręcznej dziewcząt Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Zawodniczki trenowały 2 razy dziennie na hali Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku. Rozegrały dwa mecze kontrolne z rówieśniczkami z Giżycka, wygrywając oba spotkania. Za cel w tym roku szkolnym, drużyna wyznaczyła sobie wygranie wojewódzkiej licealiady piłki ręcznej dziewcząt oraz zdobycie Mistrzostwa Województwa w kategorii juniorek, co będzie przepustką do 1/16 Mistrzostw Polski.
Drużyna składa podziękowania za sfinansowanie wyjazdu Burmistrzowi Gminy Dąbrowy Białostockiej, Dyrekcji Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej oraz Dyrekcji MGOK w Dąbrowie Białostockiej.
Tekst i zdjęcia: Mirosław Tokajuk
Czytaj dalej