Hobbit , czyli świat fantastyki na deskach teatru

17 października 52 osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej wzięła udział w wycieczce do Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Celem wyjazdu było spotkanie z kulturą wysoką i obejrzenie „Hobbita” w reżyserii Grzegorza Suskiego.

„Hobbit” jest legendarną powieścią J.R.R. Tolkiena, która zdobyła serca wielu czytelników na przełomie kilku dekad. Książka doczekała się adaptacji filmowej, a teraz  zadebiutowała  na deskach teatru w Białymstoku. Reżyser spektaklu pokazał, że jest to opowieść uniwersalna.  Spektakl mówi  o przyjaźni oraz współpracy często diametralnie różnych nacji , które potrafią się zjednoczyć przeciwko złu. W inscenizacji niesamowite wrażenie wywołują dekoracje, kostiumy, występy akrobatów i tancerzy oraz  partie wokalne. Na scenie oprócz Bilba, Elfa , Krasnoluda i Gandalfa pojawiają  stwory, takie  jak: gobliny, pająki, trolle, a także smok.

Młodzież z wielkim zainteresowaniem obejrzała spektakl i dzieliła się  wieloma pozytywnymi wrażeniami.

Opiekunowie i organizatorzy  wyjazdu: Jarosław Budnik, Krystyna Kopańko, Edyta Budnik, Urszula Puczyńska

 

Tekst: Urszula Puczyńska            Zdjęcia: Jarosław Budnik