Pakujemy walizki i przygotowujemy się do długiej podróży na Kretę

Rok szkolny 2019/20 w naszym liceum upływać będzie pod znakiem międzynarodowych podróży.

W przyszłym tygodniu grupka trojga uczniów wyjeżdża do Strasburga (ale o tym będzie oddzielny artykuł), zaś na przełomie października  i listopada w ramach 4. mobilności projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka” realizowanego w ramach programu Erasmus+  dziewięcioro uczniów pod opieką nauczycieli wyjeżdża do zaprzyjaźnionego liceum w Ierapetrze na Krecie.

Aktualnie faza przygotowań jest już na ostatniej prostej. Za nami liczne robocze spotkania, zarówno z uczniami, jak i ich rodzicami. Mamy przygotowane prezentacje, omówiliśmy aktualną pogodę na Krecie, zapoznaliśmy się z kuchnią grecką, kulturą i obyczajowością wschodniej Krety. Przeanalizowaliśmy także program pobytu. W planach jest spotkanie z władzami miasta i biskupem narodowego greckiego kościoła a także wizytę w Heraklionie na Uniwersytecie Kreteńskim i  w Pałacu w Knossos. Z tego miejsca chcieliśmy podziękować władzom naszego powiatu i burmistrzowi Dąbrowy Białostockiej, którzy pomogli nam w organizacji podróży i godnym reprezentowaniu naszej lokalnej społeczności.

W najbliższej przyszłości, czyli w marcu 2020 planowana jest podróż do Istambułu do zaprzyjaźnionej szkoły w Turcji. Szczegóły dotyczące tej wizyty a także wspólnej publikacji książkowej między naszymi szkołami będziemy właśnie ustalać.

 

Tekst i zdjęcia: Edyta Budnik