Z Erasmusem przez Europę

24 – 26 października 2019 r.

Po hardkorowej podróży (1200 km, przekroczeniu 4 granic: Czech, Austrii,Słowenii, Chorwacji) dotarliśmy do Bośni i Hercegowiny i Medjugorje. Tam po krótkiej modlitwie w kościele św. Jakuba, udaliśmy się na Górę Objawień. Wsparci modlitwą różańcową a także obkupiwszy się w rozliczne pamiątki dla bliskich ruszyliśmy w kolejny etap naszego tripu.
26.10.2019 celem naszej podróży jest Jezioro Ochryckie położone na granicy Albanii i Macedonii. Po drodze podziwiamy piękne widoki górskich szczytów i przepaści Czarnogóry. Albania pozostawia niezatarte wrażenia. Z okien autobusu możemy oglądać miejscowe wioseczki a nawet zajrzeć do wnętrza domów. Przejechanie przez centrum Tirany dla naszych kierowców stanowi nie lada wyzwanie. To stolica Europy inna niż wszystkie, jakie znamy!
Widok Jeziora Ochryckiego i gór wynagradza wszelkie trudy podróży tego dnia.

W wyprawie do Grecji bierze udział dziewięcioro uczniów pod opieką trojga nauczycieli w ramach projektu ,, Królowa jest tylko jedna – matematyka” ze środków Erasmus+ (mobilność 4.) . W międzynarodowej wymianie młodzieży uczestniczą także partnerzy z Turcji.

Tekst: Edyta Budnik,
Zdjęcia: Janusz Bielawski i Zuzanna Jurgilewicz