Archiwa miesięczne kwiecień 2022

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. 

Z radością informujemy, że uczennica kl. III A- Wiktoria Jarmoszko zajęła 3. m. w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. 

Od organizatora konkursu Wiktoria otrzymała nagrodę rzeczową.  Dyplomem i nagrodą książkową za  bardzo wysoki wynik może się pochwalić także Wiktoria Kozłowska, zaś dyplom wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymały Paulina Sotnik i Gabriela Marchel.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni na apelu szkolnym podsumowującym osiągnięcia edukacyjne w bieżącym roku szkolnym. 

Organizacją Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka” zajęły się szkolne polonistki: Edyta Ołdziejewska – Budnik, Dorota Budzińska, Urszula Puczyńska.

Czytaj dalej

Gala stypendialna w Sokółce

13 kwietnia 2022 roku w Sokółce odbyła się gala stypendialna będąca podsumowaniem  XXXIV edycji „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski”. W trakcie gali  przyznanych zostało dla uczniów naszej szkoły 19 stypendiów naukowych oraz 7 stypendiów sportowo-artystycznych. Była to pierwsza po okresie pandemii okazja do wspólnego spotkania najlepszych i najbardziej uzdolnionych sportowo lub artystycznie  uczniów z terenu powiatu sokólskiego. Stypendia wręczał Starosta Sokólski Piotr Rećko. Każda szkoła miała też okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć i odniesionych przez uczniów sukcesów.

Czytaj dalej

Wielkanocna zbiórka żywności

W dniach 1.04.-02.04.2022r. uczniowie z naszego internatu przeprowadzili świąteczną zbiórkę żywności pn. „Święta godne a nie głodne!”. Łącznie zebraliśmy ponad 80kg(!) żywności, w tym mnóstwo słodyczy i produktów na świąteczny stół. Zebraną żywność reprezentanci szkoły przekazali uchodźcom z Ukrainy, przebywającym w Domu Samotnej Matki w Jaziewie oraz innym potrzebującym.

W akcji udział wzięli: Kirył Krupski, Anton Krymouski, Władysław Sałata, Jarosław Stech, Alena Możejko i Julia Wierżyńska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom!

Wesołych i zdrowych świąt!

Czytaj dalej

We are the champions! We are the best!!!

Drużyna piłkarek ręcznych po raz kolejny z rzędu w historii Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika sięgnęła po tytuł mistrzowski w Licealiadzie Województwa Podlaskiego Dziewcząt w Piłce Ręcznej. W finale grały cztery najlepsze drużyny ze szkół ponadpodstawowych. Jego wyniki prezentują się następująco:

1. m. –  Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej ;

2. m.  – VI LO w Białymstoku;

3. m.  – Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem;

4. m. – Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce.

Mistrzynie grały w następującym składzie: Weronika Dziełak, Paulina Sotnik, Natalia Paszko, Natalia Laskowska, Natalia Mancewicz, Oliwia Ryszkiewicz, Klaudia Sulima, Beata Pigiel, Wiktoria Paszko, Patrycja Łaban, Natalia Skomin, Barbara Rakus, Kinga Reducha, Joanna W...

Czytaj dalej

Tegoroczni stypendyści Prezesa Rady Ministrów to: 

• Paulina Sotnik – ucz. kl III B, osiągnęła średnią 5,56 – najwyższą spośród uczniów realizujących typ szkoły ponadgimnazjalnej, może także poszczycić się licznymi osiągnięciami sportowymi;

• Łukasz Marcińczyk  – ucz. kl. II B, ze średnią 5,38 uzyskał to zaszczytne stypendium jako uczeń szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy!

Czytaj dalej

Podziękowania

Dnia 06.04.2022 r. na szkolnym apelu nasi uczniowie, którzy zaangażowali  się w organizację XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady w piłce ręcznej mężczyzn, otrzymali dyplomy z podziękowaniem od Prezesa Podlaskiej Federacji Sportu Pawła Skowrońskiego oraz od Sędziego Głównego Janusza Świętonia. 

W tym miejscu warto podziękować także Ministerstwu Sportu, Podlaskiej Federacji Sportu, Urzędowi Marszałkowskiemu w Białymstoku, Powiatowi Sokólskiemu i Gminie Dąbrowa Białostocka.

Najwyższe uznanie za profesjonalną organizację imprezy należy się Mirosławowi Tokajukowi koordynatorowi dąbrowskiej części młodzieżowej olimpiady. 

Pomocy organizacyjnej udzielili: Natalia Laskowska, Oliwia Ryszkiewicz, Klaudia Sulima, Wiktoria Paszko, Amelia Łazuk, Beata Pigiel, N...

Czytaj dalej

A oto zwycięzcy XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn i ich dekoracja.

Kolejność OOM: 

1. Mazowieckie 

2. Pomorskie 

3. Warmińsko-Mazurskie

4. Łódzkie 

5. Wielkopolskie 

6. Dolnośląskie 

7. Lubelskie 

8. Śląskie

Czytaj dalej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej chłopców

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej chłopców przeszła do historii. Jednak warto w kilku słowach podsumować to wydarzenie. Można by rzec, że przez cztery dni podlaska  stolica piłki ręcznej, czyli Dąbrowa Białostocka stała się stolicą całej Polski, oczywiście tej związanej ze szczypiorniakiem. Są na to dowody. Przede wszystkim zjechały do Dąbrowy reprezentacje 8 najlepszych, wyłonionych w eliminacjach województw. I była to młodzież klas 7 i 8, czyli chłopcy stojący u progu kariery zawodniczej. Wraz z nimi do Dąbrowy Białostockiej zawitały najwyższe władze polskiego szczypiorniaka na czele z Henrykiem Szczepańskim – prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Damianem Drobikiem- dyrektorem sportowym ZPRP a wcześniej wielokrotnym reprezentantem Polski...

Czytaj dalej

Komunikat organizacyjny finałów OOM 2022 – piłka ręczna mężczyzn

W hali Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej dobiegł końca pierwszy dzień rywalizacji w turnieju piłki ręcznej mężczyzn w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych PODLASKIE 2022. 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł na sejm RP Krzysztof Gwiazdowski, poseł na sejm RP Mieczysław Baszko, członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski, wicestarosta powiatu sokólskiego Jerzy Białomyzy, przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej Adam Wojteczko oraz wiceprezes Podlaskiej Federacji Sportu Jan Zalewski. Ceremonii otwarcia dokonał dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej Jarosław Budnik. 

Po krótkich przemówieniach władz samorządowych nastąpiło wciągnięcie flagi polskiej przy odśpiewaniu hymnu Polski oraz wc...

Czytaj dalej

FOTORELACJA Z DNIA BEZ PLECAKA W NASZEJ SZKOLE 

Wyniki najoryginalniejszych „plecaków”:

I miejsce- Arkadiusz Ostaszewski

II miejsce- Dawid Stankiewicz

III miejsce- Mateusz Śpiewak 

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przewidują bony zakupowe w wysokości 100 zł , 60 zł i 40 zł . Uroczyście zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

Zdjęcia: Natalia Laskowska

Czytaj dalej