Komunikat organizacyjny finałów OOM 2022 – piłka ręczna mężczyzn

W hali Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej dobiegł końca pierwszy dzień rywalizacji w turnieju piłki ręcznej mężczyzn w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych PODLASKIE 2022. 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł na sejm RP Krzysztof Gwiazdowski, poseł na sejm RP Mieczysław Baszko, członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski, wicestarosta powiatu sokólskiego Jerzy Białomyzy, przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej Adam Wojteczko oraz wiceprezes Podlaskiej Federacji Sportu Jan Zalewski. Ceremonii otwarcia dokonał dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej Jarosław Budnik. 

Po krótkich przemówieniach władz samorządowych nastąpiło wciągnięcie flagi polskiej przy odśpiewaniu hymnu Polski oraz wciągnięcie flagi olimpijskiej. Apel olimpijski pod nieobecność Szymona Sićki, wychowanka KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, reprezentanta Polski w piłce ręcznej, odczytała w zastępstwie Anna Sićko, jego mama. 

Ślubowania w imieniu zawodników dokonał Jakub Wocial, reprezentant województwa warmińsko-mazurskiego. W imieniu sędziów przyrzeczenia wygłosił osobiście Bartosz Osobiński. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Jan Zalewski, wygłaszając regułę: „XXVIII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych PODLASKIE 2022 piłka ręczna mężczyzn uważam za otwartą” 

Drużyny z województw: Dolnośląskie, Mazowieckie, Wielkopolskie, Łódzkie, Pomorskie, Lubelskie, Śląskie, Warmińsko-Mazurskie rywalizowały między sobą przez cały dzień. Wyniki meczów znajdują się poniżej

Tekst: Mirosław Tokajuk, Stanisław Stroczkowski