10 września 2015 roku w Sokółce gościł Prezydent Andrzej Duda. Poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w tym wydarzeniu, co jest widoczne na załączonej dokumentacji fotograficznej. Pan Prezydent przebywający na zaproszenie Starosty Powiatu Sokólskiego nie stronił od spotkań z mieszkańcami, starał się każdemu poświęcić choćby chwilę, czego efektami były wspólne zdjęcia.
Czytaj dalej9 września 2015 roku uczniowie z internatu oraz nowe wolontariuszki uczestniczyli w wyjeździe do wsi Szuszalewo. Znajduje się tam kładka wśród bagien i punkt widokowy. Pogoda dopisała, więc mogliśmy w pełni podziwiać walory przyrodnicze naszego regionu. Punktem kulminacyjnym pikniku było ognisko oraz przepyszne, własnoręcznie upieczone kiełbaski. Atmosferę umilała gitara i śpiew.
Czytaj dalejDzięki uprzejmości Mariusza Siłakowskiego – pracownika Biebrzańskiego Parku Narodowego nasi uczniowie już na początku roku szkolnego (2 września) udali się do gminy Sztabin, gdzie zapoznali się z pracą terenową archeologów i geografów. Grupy studentów i pracowników naukowych z Kielc i Poznania dokumentowało osadnictwo na naszych terenach w epoce neolitycznej. Podczas trwających trzy tygodnie badań odkryto wiele pozostałości po działalności człowieka na tych terenach. Uczniowie Zespołu Szkół w trakcie dziennego pobytu mogli wcielić się w rolę archeologa lub geografa odkrywając pozostałości kultury materialnej. Ponadto uczniowie uczyli się wytwarzania narzędzi krzemiennych, krzesania ognia czy opisywania zabytków. Niewątpliwie taka lekcja historii i geografii była najbardziej kształcąca...
Czytaj dalejInauguracja roku szkolnego 2015/16 jak co roku rozpoczęła się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Ponad 80 uczniów liceum ogólnokształcącego (w ramach trzech klas) i 15 zasadniczej szkoły zawodowej rozpoczęło naukę w naszej szkole. W inauguracji wziął udział Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Kazimierz Baszko, który przekazał młodzieży pozdrowienia oraz zestaw piłek ręcznych. Od jutra wszyscy uczniowie zasiądą w ławkach.
Czytaj dalej1września 2015 roku odbędzie się podobnie jak i w poprzednich latach Gminny Dzień Pamięci. Na uroczystość, która rozpocznie się pod Pomnikiem ku czci gen. Nikodema Sulika o godz. 20.00 serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, w sposób szczególny klasy mundurowe, które będą zaangażowane w specjalną oprawę tej uroczystości. Jednocześnie przypominamy, iż na uroczystą inaugurację roku szkolnego uczniowie II i III klasy mundurowej przychodzą w mundurach.

Czytaj dalej
Poniżej program manewrów klasy I mundurowej w Osowcu oraz informacja dotycząca wyposażenia które należy zabrać na wyjazd. Przypominamy o przyniesieniu 1 września podpisanych zgód na wyjazd przez rodziców.
Czytaj dalejPOLITECHNICZNO – MEDYCZNA :
1.Achimowicz Paweł
2.Bobowik Maciej
3.Bojsza Jakub
4.Borko Julita
5.Budziński Adam
6.Chodziutko Dominika
7.Czyrska Agnieszka
8.Dziemiach Natalia
9.Hakało Martyna
10.Haponik Joanna
11.Huterska Gabriela
12.Kalenik Michał
13.Karpienia Filip
14.Kirej Sylwia
15.Kirejczyk Aleksandra
16.Kopańko Izabela
17.Kopeć Klaudia
18.Krahel Wiktoria
19.Łabieniec Aleksandra
20.Łantowski Mateusz
21.Ławrynowicz Justyna
22.Mozolewski Michał
23.Sześciuk Diana
24.Sztukowska Gabriela
25.Szymczyk Piotr
26.Tomaszewska Ewelina
27.Topolewski Michał
28.Zielonko Sylwia
29.Zujko Karolina
30.Żdanuk Patryk
31.Żółtko Piotr Jan
PRAWNICZO – MEDIALNA
1.Aramowicz Aneta
2.Bogdan Katarzyna
3.Bronakowska Ilona
4.Chodukiewicz Paulina
5.Czerżyńska Ewa
6.Gabryańczyk Paulina
7...
Jeśli jesteś zdolny, masz osiągnięcia w nauce lub sporcie oraz niezbyt zamożny warto abyś tu zajrzał: http://pocztowydar.org/ruszyla-v-edycja-programu-stypendialnego/. Jest to program stypendialny dla młodzieży.
Czytaj dalej


































