Uwaga zapraszamy na warsztaty archeologiczne.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach archeologicznych które odbędą się  2 września 2015 od godz.  9.00 do 14.00 (przyjazd do Dąbrowy planowany jest przed 15.00). Szkoła zapewnia dojazd na warsztaty do miejscowości Jagłowo – Lipowo (gmina Sztabin), zaś organizatorzy bigos. Poniżej przedstawiamy opis działań przewidzianych w trakcie warsztatów i zapraszamy do uczestnictwa. Osoby chętne prosimy o przesłanie  zgłoszenia na adres mailowy : liceum@data.pl podając imię i nazwisko, klasę i telefon kontaktowy. O udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Zgodnie z opisem organizatorów podczas warsztatów  zostanie zaprezentowane:
– metodyka pracy archeologia. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w samych pracach badawczych (na przykład uczestniczyć w eksploracji wykopu – będzie on większy od tych sondażowych i dzięki temu będzie można się trochę pobawić szpachelką). (miejsce – Lipowo)
– najstarsze zabytki Górnej Biebrzy. Organizatorzy będą dysponować materiałem zabytkowym. Przywiezionych zostanie trochę materiałów edukacyjnych a więc będzie można zauczestniczyć w plenerowej opowieść o czasach najdawniejszych (miejsce – Lipowo)
– pokaz eksperymentalny.  „Zrekonstruuowany”  zostanie fragment obozowiska – punktem centralnym będzie odtworzony szałas, przy którym uczestnicy badan zaprezentują techniki obróbki krzemienia i wykonywania najstarszych narzędzi. Wszystko wskazuje na to, że będzie można zorganizować również pokaz łucznictwa i uczestnicy będą mogli postrzelać z łuku. (miejsce – Lipowo)