Pielgrzymka dąbrowskich maturzystów na Jasną Górę

W miniony piątek 5 października 2017 r. 52 osobowa grupa maturzystów dąbrowskiego liceum wraz z opiekunami: Edytą Budnik, Dorotą Budzińską, Elżbietą Kondracką oraz ks.  Adamem Turlińskim, wzięła udział w tradycyjnej, corocznej Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę.

Uroczystościom w częstochowskiej bazylice  przewodniczył  ks. biskup Henryk Ciereszko. U stóp Pani Jasnogórskiej młodzież modliła się w intencji dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, jak i również rozpoznania swojego powołania. Warto dodać, że dąbrowscy maturzyści aktywnie  włączyli się w przygotowanie  oprawy  koncelebrowanej mszy w ich intencji i utalentowana wokalnie Magdalena Milewska wykonała psalm po pierwszym czytaniu.

Wdzięczna ks. A...

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej w dąbrowskim Zespole Szkół

Dn. 13.10.2017 o godz.13 00 z udziałem Alicji Rysiejko – przedstawiciela Zarządu Powiatu Sokólskiego odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. W przemówieniu  dyrektor szkoły Jarosław Budnik nakreślił rys historyczny w/w święta, podał kilka danych statystycznych w odniesieniu do edukacji w całym kraju i także w naszej szkole. Następnie wyróżnionym nauczycielom dyrektor Jarosław Budnik wręczył nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Potem głos zabrała Alicja Rysiejko, która złożyła życzenia oraz odczytała list przygotowany na tę okazję przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, na którą złożyły się satyryczne scenki z życia szkoły oraz współczesna wersja bajki o Kopciuszku ...

Czytaj dalej

Program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych

W załączeniu przesyłamy link do pobrania Regulaminu przyznawania pomocy stypendialnej wraz z załącznikami w ramach projektu realizowanego przez Powiat Sokólski „Kompetentni – wykwalifikowani”:

http://sokolka-powiat.pl/2017/10/04/pomoc-stypendialna-ramach-projektu-pn-kompetentni-wykwalifikowani-regulamin-wraz-zalacznikami-pobrania/

Czytaj dalej

Nietypowa lekcja edukacji wojskowej

02.10.2017r. w związku z  zajęciami z  edukacji wojskowej część mundurowa  klasy II c wybrała się  pod opieką naszego nauczyciela –  Janusza Bielawskiego na wycieczkę edukacyjną po najbliższej okolicy.

Zwiedziliśmy Kościół Świętej Anny w Kamiennej Starej, który zauroczył nas swoim zabytkowym wnętrzem i  prostotą architektury. Odwiedziliśmy  także  grób generała Nikodema Sulika – patrona naszej szkoły.  Udaliśmy się  również do  bazy harcerskiej  w Kamiennej Nowej. Przy okazji na terenie bazy  odkryliśmy wspaniałe  miejsce na ognisko w przypadku następnej wizyty. Potem wędrowaliśmy szlakiem bunkrów, co przypomniało nam wydarzenia z historii. Po drodze był  też cmentarz i most nad Biebrzą. Wreszcie znaleźliśmy się w Szuszalewie, gdzie zainspirowały nas kładki przyrodnicze...

Czytaj dalej

Wielokulturowość w poezji

28 września 2017 r. w kinie „Sokół” odbyło się drugie spotkanie  w ramach projektu „Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji”. Projekt realizowany jest m. in. przez Związek Tatarów RP (p. Lila Asanowicz). Mogliśmy usłyszeć wiersze księdza mitrata Włodzimierza Misiejuka (poezja w języku rosyjskim), Barbary Tatarczuk, Leonardy Szubzdy, Stanisława Jusiewicza oraz Joanny Raczkowskiej. Uczniowie sokólskiego liceum odczytali wiersze Sylwii Chorąży oraz Piotra Nowika.

Dziękujemy za możliwość obcowania z pięknem słowa poetyckiego – Dyrektor J. Budnik, D. Budzińska oraz uczniowie: D. Sutuła, D. Mężyńska, A. Lewkowicz, O. Lewkowicz i M. Zawadzki.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Powiatu Sokólskiego.

Czytaj dalej

Wybraliśmy nowy samorząd szkolny

Dnia 28.09.2017r w naszym liceum odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego na rok 2017/18. W tegorocznych wyborach o tytuł  przewodniczącego szkoły wystartowało 10 kandydatów. W gronie tym znaleźli się uczniowie z drugich, jak i z pierwszych klas. W tym roku wybory odbyły się w nieco inny sposób, gdyż została zorganizowana debata dla kandydatów. Miała ona  na celu pomoc wyborcom w podjęciu rzetelnej decyzji, ale także  przybliżenie uczniom idei prawdziwych wyborów. Kandydaci losowali po 2 pytania związane z samorządem, na które musieli odpowiedzieć. Następnie, aby było ciekawiej możliwość zadawania pytań otrzymali wyborcy. Po debacie nastąpił moment głosowania. W wyborach wzięło udział 186 osób. Niestety głosów nieważnych było aż 22...

Czytaj dalej

EKSTRAKLASA MATEMATYCZNA – czas…..START!!!

UCZESTNICY EKSTRAKLASY MATEMATYCZNEJ

 W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

  1. Antonik Jakub – IB
  2. Czarkowski Mateusz – IB
  3. Gniedziejko Agnieszka – IIB
  4. Karolina Zujko – IIIB
  5. Kuźma Jakub – IIB
  6. Kuźma Michał – IIB
  7. Mackało Hubert – IB
  8. Michałowska Weronika – IIB
  9. Obuchowicz Mieczysław – IB
  10. Rusiecki Kacper – IIIb
  11. Sak Mateusz – IIB
  12. Sak Patryk – IB
  13. Topolewski Michał – IIIB
  14. Wysocka Anna – IIIB

Wszystkim zakwalifikowanym osobom życzymy powodzenia oraz satysfakcji z udziału w konkursie!!!

Czytaj dalej

„Mała czarna”, ciastka i gofry

Ostatni tydzień upłynął w internacie na spotkaniach integracyjnych.

29 września młodzież w pokoju AGD przyrządzała smakowity podwieczorek- gofry oraz własnoręcznie pieczone ciasteczka. O walorach samodzielnie zrobionych słodkości nikogo nie trzeba przekonywać. Wszyscy delektowali się wypiekami.

Drugie spotkanie odbyło się 30 września i było związane z kawą i herbatą. Święto tych napojów w wielu domach tak naprawdę jest każdego dnia i smakoszy nie trzeba do nich przekonywać. Poza kawą i herbatą żadne inne rośliny nie wywarły tak znaczącego wpływu na losy i zdrowie człowieka, na jego życie towarzyskie i przyjaźnie.

W związku z przypadającym na 29 września Dniem Kawy (w niektórych krajach 1 października), postanowiliśmy w internacie również dać wyraz nasz...

Czytaj dalej

Wizyta studyjna na Grodzieńszczyźnie w ramach projektu „Mosty wielokulturowości. Zrozumieć przeszłość – tworzyć przyszłość”.

Realizując projekt „Mosty wielokulturowości” dwukrotnie gościliśmy w Polsce młodzież z Gimnazjum nr 1 im. A. Karskiego w Grodnie. Przyszedł czas na rewizytę.  19 – 20 września 2017 r. odwiedziliśmy tereny Grodzieńszczyzny. Głównym celem projektu jest poznanie i zrozumienie wielokulturowości kresów, bogactwa i wielości narodów oraz wielowiekowej tradycji tych ziem.

Nasz dwudniowy pobyt na Białorusi ograniczyliśmy do poznania Grodna i  okolic, chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej miejsc, zabytków i poznać niepowtarzalną atmosferę tego regionu.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie od miejsca pamięci w Naumowiczach – miejscowości pod Grodnem, tragicznym ze względu na czas II wojny. W fortach Naumowicz znajduje się zbiorowa mogiła ok...

Czytaj dalej

Jeśli jesteś ambitny, pracowity i chciałbyś pogłębić wiedzę a także odnieść sukces…. to do Was jest skierowana ta informacja

Uwaga! Zaczynamy rekrutację i przygotowania do ogólnopolskich konkursów i olimpiad. Oto wykaz nauczycieli, którzy czekają na Wasze zgłoszenia i zainteresowanie:

Język polski

Urszula Puczyńska: Konkurs Opowiedzieć świat, Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, konkursy ortograficzne – II półrocze;

Edyta Ołdziejewska – Budnik: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Ogólnopolski  Konkurs Polonistyczny „Fraszka”, konkursy ortograficzne – II półrocze;

Język angielski

Stupak Mirella i Elżbieta Kondracka: Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego, ogólnopolskie konkursy English High Flier  – I półrocze, English Ace   – II  półrocze;

Język rosyjski

Katarzyna Sidorowicz  i Joanna Pigiel: Olimpiada Języka Rosyjskiego, Szkolny Konkurs Wiedzy o Rosji, Mi...

Czytaj dalej