„Mała czarna”, ciastka i gofry

Ostatni tydzień upłynął w internacie na spotkaniach integracyjnych.

29 września młodzież w pokoju AGD przyrządzała smakowity podwieczorek- gofry oraz własnoręcznie pieczone ciasteczka. O walorach samodzielnie zrobionych słodkości nikogo nie trzeba przekonywać. Wszyscy delektowali się wypiekami.

Drugie spotkanie odbyło się 30 września i było związane z kawą i herbatą. Święto tych napojów w wielu domach tak naprawdę jest każdego dnia i smakoszy nie trzeba do nich przekonywać. Poza kawą i herbatą żadne inne rośliny nie wywarły tak znaczącego wpływu na losy i zdrowie człowieka, na jego życie towarzyskie i przyjaźnie.

W związku z przypadającym na 29 września Dniem Kawy (w niektórych krajach 1 października), postanowiliśmy w internacie również dać wyraz naszemu zamiłowaniu do tego napoju. Była to też następna, doskonała okazja do integracji oraz szlifowania umiejętności posługiwania się językiem polskim. Przynieśliśmy kawę, mleko, rogale z marmoladą oraz aromatyczną herbatę dla tych, którzy z różnych powodów kawy nie piją. Wspólna rozmowa była bardzo interesująca i nim sie obejrzeliśmy, minęły dwie godziny.

W najbliższej przyszłości takie spotkania na pewno będą powtarzane.