Bajki po rosyjsku

W ramach propagowania czytelnictwa wśród młodzieży, w dniu 11 stycznia 2018 roku w naszej szkole, odbyła się po raz  kolejny, nietypowa lekcja języka rosyjskiego. Uczniowie klas II, którzy wybrali naukę języka na poziomie rozszerzonym (pracujący pod opieką pani Katarzyny Sidorowicz), zapoznali się z klasyką tego gatunku i zaprezentowali bajki Puszkina, Kryłowa a także bajki z czasów Związku Radzieckiego. Lekcję otwartą umiliła rosyjska muzyka, herbata przygotowana w samowarze oraz słodkości.

Czytaj dalej

Wigilia w internacie

Rokrocznie internat przygotowuje spotkanie wigilijne tuż przed wyjazdem młodzieży do domów na święta. 20 grudnia 2017 roku w towarzystwie zaproszonych gości jak zwykle podzieliliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Rozstrzygnięto też dwa konkursy. Pierwszy na najładniej zaśpiewaną kolędę, gdzie w finale nie było przegranych- wszyscy uczestnicy dostali nagrody. Natomiast drugi konkurs to już nasza tradycja- chodzi o jak najpiękniejsze przystrojenie przez uczniów swoich sal akcentami świątecznymi. W tym roku pierwsze miejsce zdobyły dziewczyny     z pokoju 37 (Diana Walentynowicz i Natalia Piuta), zaś na drugim miejscu uplasowali się ze swoją pomysłową dekoracją chłopcy z pokoju 39 (Kacper Polkowski i Kamil Guziejko)...

Czytaj dalej

Wyjazd klasy mundurowej

W dniu 15.01.2018 roku dzięki uprzejmości Komendanta Placówki w Lipsku, uczniowie z 2 klasy mundurowej mieli okazję zwiedzić teren Placówki w celu zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dodatkową atrakcją przedsięwzięcia był wyjazd do miejscowości Lipszczany w godzinach nocnych. Młodzież miała okazję poznać specyfikę oznaczeń informujących o bliskości zielonej granicy państwa. Opiekun klas mundurowych i młodzież wyraża ogromną wdzięczność i składa słowa podziękowania na ręce Pana Komendanta Straży Granicznej ppłk Waldemara Pojawisa oraz funkcjonariuszy, którzy zapoznali młodzież z tematyką funkcjonowania Straży Granicznej.

 

Czytaj dalej

World of Languages

W październiku 2017r. odbył się konkurs języka angielskiego World of Languages organizowany przez wydawnictwo Synapsa.

W konkursie uczestniczyło 24 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągnęli:
• Agnieszka Budnik ( 80% ) – w kategorii klas pierwszych ( opiekun: Mirella Stupak )
• Samanta Świetlicka ( 75% ) – w kategorii klas drugich ( opiekun: Elżbieta Kondracka )
• Aneta Rzodkiewicz ( 75% ) – w kategorii klas trzecich ( opiekun: Joanna Pigiel )

Uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i zakładki edukacyjne.
Gratulujemy wyników i dziękujemy za udział w konkursie.

Szkolny koordynator konkursu: Elżbieta Kondracka

Czytaj dalej

English High Flier 2017

27 listopada 2017 r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier 2017, którego organizatorem jest firma edukacyjno-wydawnicza Łowcy Talentów Jersz.

W XVII edycji konkursu uczestniczyło 8 890 uczniów z 367 szkół, wśród nich 3440 uczniów szkół ponadgimnazjalnych (1302 w kategorii klas pierwszych, 1225 w kategorii klas drugich, 913 w kategorii klas trzecich) w tym 20 uczniów z naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągnęli:

  • Agnieszka Budnik kl.1a 1. miejsce w województwie podlaskim, 41 miejsce w kraju z wynikiem 79,46% w kategorii  klas pierwszych (opiekun: mgr Mirella Stupak)
  • Weronika  Michałowska kl.2b  14. miejsce w województwie, 386 w kraju w kategorii klas drugich (opiekun: mgr Elżbieta Kondracka)
  • Michał Topolew...
Czytaj dalej

Osiągnięcia rok szkolny 2016/2017

Osiągnięcia ogólnopolskie

Karolina Budnik, Patrycja Jasińska, Dominika Sutuła

  • Uczestniczki finału centralnego (III etap) Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności (opiekun Jarosław Budnik)

Karolina Grygorczyk

  • III m. w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” (opiekun Jarosław Budnik)

Justyna Ławrynowicz

  • VI m. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II” (opiekun ks. Jakub Budkiewicz)

Patrycja Oliwia Lipska

  • I m. w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Fraszka”

Oliwia Harackiewicz

  • Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Sienkiewiczowskiego „Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100...
Czytaj dalej

Ekstraklasa Matematyczna – grudzień 2017

Po trzech etapach konkursu wyniki przedstawiają się następująco :

Michał Topolewski kl. III B – 8p.

Karolina Zujko kl. III B – 6p.

Kacper Rusiecki kl. II B- 5p.

Patryk Sak kl. I B – 5p.

Agnieszka Gniedziejko  kl. IIB – 4p.

Anna Wysocka kl. II A  – 4p.

Mateusz Sak kl. II B – 3p.

Michał Kuźma kl. II B – 3p.

Julia Krahel kl. II B – 3p.

Mateusz Czarkowski kl.I B – 3p.

Miłosz Zawadzki kl. II C- 2p.

Jakub Antonik kl. I B – 2p.

Jakub Kuźma kl. II B – 2p.

Mieczysław Obuchowicz kl. I B – 1p.

Czytaj dalej

Sylwia i Karolina ponownie w finale okręgowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

12 grudnia 2017 roku  miało miejsce spotkanie w siedzibie Delegatury Krajowego  Biura Wyborczego w Suwałkach związane z udziałem dwóch uczennic naszej szkoły Sylwii Czarneckiej i Karoliny Grygorczyk w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” . Zarówno Sylwia jak i Karolina zakwalifikowały się do finału okręgowego tego konkursu. Poziom był szczególnie wysoki, ponieważ zaledwie 10 uczniów  z  całego województwa będzie się zmagać o jedno miejsce premiowane udziałem w finale centralnym. Przypominamy, iż w ubiegłym roku to właśnie Karolina Grygorczyk reprezentowała godnie nasze województwo zajmując III miejsce w kraju. W trakcie spotkania nasze uczennice zostały nagrodzone za udział zarówno w poprzedniej, jak i obecnej edycji konkursu...

Czytaj dalej

Gabriel Szymczyk wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Fraszka na Niepodległość”

Z radością informujemy, że Gabriel Szymczyk ucz. Kl. III mundurowej pracujący pod kierunkiem Edyty Ołdziejewskiej – Budnik, (ale także nieocenioną pomocą służył tata Jan Szymczyk), zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Fraszka na Niepodległość”, organizowanym przez Fundację „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Warunkiem udziału w konkursie było napisanie utworu rymowanego spełniającego definicję fraszki. Jej tematyka  to  odzyskanie przez Polskę niepodległości w szerokim rozumieniu. Można było opisać wydarzenie, jak i postać z nim związaną, formację wojskową, bitwę, potyczkę, słowem wszystko co historycznie można skojarzyć z odzyskaniem niepodległości i walką o utrzymanie granic...

Czytaj dalej

Konkurs na ozdoby świąteczne

Świąteczny czas opanował naszą szkołę. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie przygotowali ozdoby wykonane własnoręcznie z papieru. Na zdjęciach możemy zobaczyć efekty ich pracy. Zwyciężyła klasa 1a za swą oryginalność. Drugie miejsce zajęły: klasa 2a i 2b.
Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo oraz zaangażowanie i liczymy na równie dużą kreatywność w następnych miesiącach. 😁
Samorząd szkolny pozdrawia i życzy Wesołych Świąt!

Anna Wysocka

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Sti...

Czytaj dalej