W ramach propagowania czytelnictwa wśród młodzieży, w dniu 11 stycznia 2018 roku w naszej szkole, odbyła się po raz kolejny, nietypowa lekcja języka rosyjskiego. Uczniowie klas II, którzy wybrali naukę języka na poziomie rozszerzonym (pracujący pod opieką pani Katarzyny Sidorowicz), zapoznali się z klasyką tego gatunku i zaprezentowali bajki Puszkina, Kryłowa a także bajki z czasów Związku Radzieckiego. Lekcję otwartą umiliła rosyjska muzyka, herbata przygotowana w samowarze oraz słodkości.
Czytaj dalejRokrocznie internat przygotowuje spotkanie wigilijne tuż przed wyjazdem młodzieży do domów na święta. 20 grudnia 2017 roku w towarzystwie zaproszonych gości jak zwykle podzieliliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Rozstrzygnięto też dwa konkursy. Pierwszy na najładniej zaśpiewaną kolędę, gdzie w finale nie było przegranych- wszyscy uczestnicy dostali nagrody. Natomiast drugi konkurs to już nasza tradycja- chodzi o jak najpiękniejsze przystrojenie przez uczniów swoich sal akcentami świątecznymi. W tym roku pierwsze miejsce zdobyły dziewczyny z pokoju 37 (Diana Walentynowicz i Natalia Piuta), zaś na drugim miejscu uplasowali się ze swoją pomysłową dekoracją chłopcy z pokoju 39 (Kacper Polkowski i Kamil Guziejko)...
Czytaj dalejW dniu 15.01.2018 roku dzięki uprzejmości Komendanta Placówki w Lipsku, uczniowie z 2 klasy mundurowej mieli okazję zwiedzić teren Placówki w celu zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dodatkową atrakcją przedsięwzięcia był wyjazd do miejscowości Lipszczany w godzinach nocnych. Młodzież miała okazję poznać specyfikę oznaczeń informujących o bliskości zielonej granicy państwa. Opiekun klas mundurowych i młodzież wyraża ogromną wdzięczność i składa słowa podziękowania na ręce Pana Komendanta Straży Granicznej ppłk Waldemara Pojawisa oraz funkcjonariuszy, którzy zapoznali młodzież z tematyką funkcjonowania Straży Granicznej.
Czytaj dalejW październiku 2017r. odbył się konkurs języka angielskiego World of Languages organizowany przez wydawnictwo Synapsa.
W konkursie uczestniczyło 24 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągnęli:
• Agnieszka Budnik ( 80% ) – w kategorii klas pierwszych ( opiekun: Mirella Stupak )
• Samanta Świetlicka ( 75% ) – w kategorii klas drugich ( opiekun: Elżbieta Kondracka )
• Aneta Rzodkiewicz ( 75% ) – w kategorii klas trzecich ( opiekun: Joanna Pigiel )
Uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i zakładki edukacyjne.
Gratulujemy wyników i dziękujemy za udział w konkursie.
Szkolny koordynator konkursu: Elżbieta Kondracka
Czytaj dalej27 listopada 2017 r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier 2017, którego organizatorem jest firma edukacyjno-wydawnicza Łowcy Talentów Jersz.
W XVII edycji konkursu uczestniczyło 8 890 uczniów z 367 szkół, wśród nich 3440 uczniów szkół ponadgimnazjalnych (1302 w kategorii klas pierwszych, 1225 w kategorii klas drugich, 913 w kategorii klas trzecich) w tym 20 uczniów z naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągnęli:
- Agnieszka Budnik kl.1a 1. miejsce w województwie podlaskim, 41 miejsce w kraju z wynikiem 79,46% w kategorii klas pierwszych (opiekun: mgr Mirella Stupak)
- Weronika Michałowska kl.2b 14. miejsce w województwie, 386 w kraju w kategorii klas drugich (opiekun: mgr Elżbieta Kondracka)
- Michał Topolew...
Osiągnięcia ogólnopolskie
Karolina Budnik, Patrycja Jasińska, Dominika Sutuła
- Uczestniczki finału centralnego (III etap) Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności (opiekun Jarosław Budnik)
Karolina Grygorczyk
- III m. w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” (opiekun Jarosław Budnik)
Justyna Ławrynowicz
- VI m. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II” (opiekun ks. Jakub Budkiewicz)
Patrycja Oliwia Lipska
- I m. w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Fraszka”
Oliwia Harackiewicz
- Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Sienkiewiczowskiego „Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100...
Po trzech etapach konkursu wyniki przedstawiają się następująco :
Michał Topolewski kl. III B – 8p.
Karolina Zujko kl. III B – 6p.
Kacper Rusiecki kl. II B- 5p.
Patryk Sak kl. I B – 5p.
Agnieszka Gniedziejko kl. IIB – 4p.
Anna Wysocka kl. II A – 4p.
Mateusz Sak kl. II B – 3p.
Michał Kuźma kl. II B – 3p.
Julia Krahel kl. II B – 3p.
Mateusz Czarkowski kl.I B – 3p.
Miłosz Zawadzki kl. II C- 2p.
Jakub Antonik kl. I B – 2p.
Jakub Kuźma kl. II B – 2p.
Mieczysław Obuchowicz kl. I B – 1p.
Czytaj dalej12 grudnia 2017 roku miało miejsce spotkanie w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Suwałkach związane z udziałem dwóch uczennic naszej szkoły Sylwii Czarneckiej i Karoliny Grygorczyk w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” . Zarówno Sylwia jak i Karolina zakwalifikowały się do finału okręgowego tego konkursu. Poziom był szczególnie wysoki, ponieważ zaledwie 10 uczniów z całego województwa będzie się zmagać o jedno miejsce premiowane udziałem w finale centralnym. Przypominamy, iż w ubiegłym roku to właśnie Karolina Grygorczyk reprezentowała godnie nasze województwo zajmując III miejsce w kraju. W trakcie spotkania nasze uczennice zostały nagrodzone za udział zarówno w poprzedniej, jak i obecnej edycji konkursu...
Czytaj dalejZ radością informujemy, że Gabriel Szymczyk ucz. Kl. III mundurowej pracujący pod kierunkiem Edyty Ołdziejewskiej – Budnik, (ale także nieocenioną pomocą służył tata Jan Szymczyk), zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Fraszka na Niepodległość”, organizowanym przez Fundację „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Warunkiem udziału w konkursie było napisanie utworu rymowanego spełniającego definicję fraszki. Jej tematyka to odzyskanie przez Polskę niepodległości w szerokim rozumieniu. Można było opisać wydarzenie, jak i postać z nim związaną, formację wojskową, bitwę, potyczkę, słowem wszystko co historycznie można skojarzyć z odzyskaniem niepodległości i walką o utrzymanie granic...
Czytaj dalejŚwiąteczny czas opanował naszą szkołę. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie przygotowali ozdoby wykonane własnoręcznie z papieru. Na zdjęciach możemy zobaczyć efekty ich pracy. Zwyciężyła klasa 1a za swą oryginalność. Drugie miejsce zajęły: klasa 2a i 2b.
Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo oraz zaangażowanie i liczymy na równie dużą kreatywność w następnych miesiącach. 😁
Samorząd szkolny pozdrawia i życzy Wesołych Świąt!
Anna Wysocka
Czytaj dalej



























































