W bieżącym roku szkolnym zorganizowane zostały dwa wyjazdy do Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Celem wycieczek było pokazanie młodzieży, w jaki sposób można zrealizować na scenie dzieła przynależne do tzw. kultury wysokiej.
Młodzież obejrzała spektakle: „Balladyna” oraz „Romeo i Julia” w reżyserii Katarzyny Deszcz.
„Balladyna” została pokazana w dość nietypowej, awangardowej odsłonie. I choć utwór Słowackiego ma prawie 200 lat, pytanie, czy da się zatrzymać machinę zła i żyć uczciwie po osiągnięciu wymarzonego celu, pozostaje jak najbardziej aktualne...
Czytaj dalej



































