Dni Otwarte na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku

W dniu 16 marca 2018 w ramach Dni Otwartych na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku odbył się wyjazd zorganizowany przez panią profesor Jolantę Konstańczuk dla 7 uczniów naszej szkoły. W godzinach 9-13 uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez kadrę Wydziału Fizyki oraz studentów. Były to wykłady, prezentacje, a także ćwiczenia laboratoryjne, pokazujące różne zagadnienia, którymi zajmują się fizycy. Młodzież miała wyjątkową okazję udziału w warsztatach „Internet rzeczy” przygotowanych i prowadzonych przez dr. Cezarego Walczyka, który jest absolwentem naszego liceum. Z jego krótką biografią można zapoznać się na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „Galeria Absolwentów”. To już kolejny tegoroczny wyjazd uczniów dąbrowskiego ogólniaka na Kampus Uniwersytetu w Białymstoku i mamy nadzieję, że nie ostatni. Podziękowania kierujemy do pani profesor Krystyny Kopańko, która zaopiekowała się młodymi naukowcami oraz panu Dyrektorowi za udostępnienie szkolnego busa.