KONKURS PLASTYCZNY

Uprzejmie informujemy, iż w naszej szkole organizowany jest konkurs plastyczny ‘’Generał Nikodem Sulik- komiks o bohaterze’’. Wykonane prace należy dostarczyć do 15.06.2018r. do biblioteki szkolnej lub wysłać na adres szkoły. Chętne osoby zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, który dostępny jest na stronie naszej szkoły, jak również na tablicy informacyjnej.

Regulamin-konkursu-plastycznego-na-komiks

Czytaj dalej

Konkursy na dyrektorów w placówkach powiatowych

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursów:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Białostockiej

Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy

 

Czytaj dalej

,,Odczytywanie popiołów – śladami dąbrowskich Żydów” i Szkoła Dialogu

Porządki na dąbrowskim zabytkowym kirkucie – zbieranie gałęzi, wycinanie krzewów, grabienie liści, czyszczenie macew. Dziękujemy uczniom z klas Ia, Ib, Ic i IIc za kilka godzin ciężkiej pracy. Działania w ramach projektów ,,Odczytywanie popiołów – śladami dąbrowskich Żydów” i Szkoły Dialogu – koordynatorki D. Budzińska i J. Konstańczuk, zdjęcia autorstwa niezawodnej Karoliny Chomiczewskiej z kl. IIc – wielkie dzięki.

Czytaj dalej

Wyniki EKSTRAKLASY MATEMATYCZNEJ – kwiecień 2018 r.

Po kwietniowym etapie konkursu wyniki prezentują się następująco :

  1. Michał Topolewski kl. III B – 20p.
  2. Karolina Zujko kl. III B, Patryk Sak kl. I B  – 13p.
  3. Jakub Antonik kl. I B – 11p.
  4. Kacper Rusiecki kl. II B, Anna Wysocka kl. II A – 10p.
  5. Agnieszka Gniedziejko kl.II B – 9p.
  6. Mateusz Sak kl. II B – 7p.
  7. Julia Krahel kl. II B, Michał Kuźma kl. II B, Jakub Kuźma kl.II B  – 6p.
  8. Mateusz Czarkowski kl.I B, Mieczysław Obuchowicz kl. I B  – 5p.
  9. Miłosz Zawadzki kl. II C- 4p.
  10. Hubert Mackało kl.IB –1p.

 

Czytaj dalej

Trzy lata nauki, a tym samym pobytu w internacie mijają bardzo szybko. Przekonały się o tym dziewczęta z klas maturalnych, którym 26 kwietnia zostały wręczone Dyplomy Absolwenta Internatu. Zostały one podpisane przez wszystkie osoby pracujące w naszej placówce.
Drogie Maturzystki! Mamy nadzieję, że czas spędzony w Internacie będziecie miło wspominać. Dziękujemy Wam za wszelką pomoc i zaangażowanie w różnorodne akcje i przedsięwzięcia.
Mamy nadzieję, że Dyplomy obejrzane za kilka lat przypomną Wam najlepsze chwile spędzone w Internacie.

 

Czytaj dalej

Rusza rekrutacja. Uwaga kandydaci do klasy sportowej i sportowo-mundurowej!

Przypominamy, iż od dnia dzisiejszego uczniowie III klasy gimnazjum mogą złożyć w sekretariacie szkoły wypełniony kwestionariusz wyrażający wolę nauki w naszej szkole. Absolwentom gimnazjum zainteresowanym nauką w klasie sportowej lub sportowo-mundurowej przypominamy, iż stosowne dokumenty powinni złożyć wcześniej, bo do dnia 18 maja 2018 roku. Dla tych uczniów przygotowana została na dzień 21 maja 2018 roku o godz. 9.00 próba sprawności fizycznej na hali sportowej. Pozostali chętni mają czas na złożenie dokumentów do 22 czerwca 2018 roku.

Proces rekrutacji i dokumenty.

Czytaj dalej

Obchody Dnia Weterana 23. 0 5. – 24. 05. 2018 Jeden cel – wspólna misja. Weterani są z nami.

W dn. 23. 05. – 24. 05. 2018 w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika odbędą się po raz pierwszy obchody Dnia Weterana. Impreza ma charakter edukacyjno – sportowy. Przyświecają jej następujące cele:

  • upamiętnienie weteranów służących w misjach poza granicami państwa;
  • wsparcie weteranów rannych i poszkodowanych;
  • propagowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży;
  • wzmacnianie pozytywnego wizerunku polskiego żołnierza;
  • przekazywanie wiedzy i informacji na temat działań żołnierzy polskich w misjach poza granicami państwa;
  • propagowanie akcji „List do żołnierza”;
  • kontynuacja współpracy z 18. Białostockim Pułkiem Rozpoznawczym w Białymstoku i 1 Brygadą Obrony Terytorialnej w Białymstoku;
  • rozwijanie rywalizacji sportowej w duchu fair – play.

Program obchodó...

Czytaj dalej

Apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

By upamiętnić 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja i przypomnieć młodzieży okoliczności powstania tego dokumentu uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną. Pod opieką merytoryczną nauczycieli: Krystyny Kopanko, Krzysztofa Malinowskiego, Mirelli Stupak i Joanny Krahel (odpowiadała za oprawę multimedialną) nasza zdolna młodzież stworzyła niebanalny scenariusz i we współczesny sposób zobrazowała dzieje naszego narodu w niełatwym dla Polaków okresie. W apelu wystąpili: Samanta Świetlicka, Karolina Grygorczyk, Weronika Kułak, Michalina Silwonik, Patrycja Oliwia Lipska, Michał Kuźma i Paweł Masłowski. Julian Malinowski zadbał o oprawę muzyczną a Patrycja Kopeć i Monika Filewicz wykonały dekoracje ( oryginalną szafę).

Wszystkim obecnym n...

Czytaj dalej

Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Zjawiska fizyczne i astronomiczne w przyrodzie”

Uczennice naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Zjawiska fizyczne i astronomiczne w przyrodzie” zorganizowanym przez LO w Sokółce. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży naszego powiatu. II miejsce w kategorii Junior zajęła Olga Piktel z klasy I b zdjęciem przedstawiającym szadź osiadłą na gałązkach krzewu. Dla Olgi fotografowanie jest największą pasją. Gdy wyszła po rozdaniu nagród i zobaczyła rozkwiniętą magnolię, musiała oczywiście zrobić jej zdjęcie. Gratuluję Oldze i życzę kolejnych sukcesów.

Nauczycielka fizyki – Jolanta Konstańczuk

Czytaj dalej

Uroczyste pożegnanie maturzystów Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej

Powtarzając za L. M. Montgomery, że „Całe życie składa się z tylko z powitań i pożegnań” w  ostatni piątek kwietnia mogliśmy doświadczyć tej odwiecznej, ale smutnej  prawdy. Po trzech latach nauki maturzyści opuszczają mury naszej szkoły. Dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy dołożyli wielu starań, aby przygotować ich nie tylko do egzaminu maturalnego, ale też do dorosłego, wartościowego życia. Podkreślali, że absolutnie nie mogą mieć kompleksu prowincji, bo to właśnie wielcy ludzie pochodzą z prowincji.  Do abiturientów zwrócił się dyrektor  Jarosław Budnik:

„Zostawiliście w naszej szkole cząstkę siebie. I my będziemy o tym pamiętać. Te twarze, osoby, skojarzenia pozostaną w nas na zawsze, uwierzcie nam...

Czytaj dalej