Archiwa blogów

Biwak Mundurowy „Ślubuję Ci Ojczyzno” – II i III dzień pobytu, opis uczestnika

Drugi dzień pobytu na terenie AON rozpoczął się tak jak w wojsku o godzinie 6:00. Przed nami było wiele nowych wrażeń. A więc przejazd kolumną autokarów (12 autobusów) konwojowanych przez Żandarmerię wojskową na plac przy GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. Do celu dotarliśmy bez żadnych korków a to jak na Warszawę to duży sukces. Współpraca wszystkich służb zaangażowanych w bezpieczne przetransportowanie nas do placu defilady wypadła na piątkę. Na placu im Józefa Piłsudskiego „ślubowało Ojczyźnie” blisko 2000 uczniów z 80 szkół z całej Polski. Na uroczystość przybyli Minister Obrony Narodowej i Minister Edukacji Narodowej ,kilku ważnych dla polskiej armii Generałów i wiele innych dostojnych gości. Minister Obrony Narodowej wraz z gen. dyw...

Czytaj dalej

Mundurowy biwak Akademii Obrony Narodowej – I dzień pobytu

Relację z pobytu na biwaku Akademii Obrony Narodowej w Warszawie przekazał opiekun naszych mundurowych uczniów Pan Janusz Bielawski. Pierwszy dzień rozpoczął się od zakwaterowania na polu namiotowym, które umiejscowione zostało na poligonie wojskowym. Odbyło się profesjonalne szkolenie przeciwpożarowe uczniów i nauczycieli ze względu na wysoki stopień zagrożenia pożarowego na polu biwakowym, ze względu na panujące wysokie temperatury. Opiekunem naszej grupy została z ramienia Akademii Obrony Narodowej studentkę drugiego roku kierunku administracji – Panią Patrycję Czech, która będzie dla naszych mundurowych wychowanków aniołem stróżem na czas trwania I Ogólnopolskiego Biwaku Klas Mundurowych...

Czytaj dalej

Mundurowy biwak Akademii Obrony Narodowej w Warszawie

W dniach 16-19 czerwca 2013 roku 14 uczniów z pierwszych i drugich klas mundurowych oraz klasy celnej weźmie udział w biwaku Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W programie przewidziana jest przysięga Ojczyźnie wygłoszona przez około 2500 młodych uczestników biwaku przed Grobem Nieznanego Żołnierza, zwiedzanie Warszawy, spotkania z uczestnikami misji specjalnych w Iraku i Afganistanie, zwiedzanie Akademii Obrony Narodowej i zapoznanie się z ofertą innych szkół wyższych mundurowych. Odbędzie się także pokaz uzbrojenia i umundurowania poszczególnych jednostek wojskowych. Dla uczestników z naszej szkoły udział w biwaku jest dużym wyróżnieniem, ponieważ nie ponoszą oni żadnych kosztów związanych z udziałem...

Czytaj dalej

Z wizytą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Dzięki uprzejmości Pani Moniki Styczek Prezes Fundacji Mała Wielka Zmiana, uczniowie klasy IIc, biorący udział w programie realizowanym przez fundację, polegającym na prowadzeniu zajęć ekologicznych w klasach I-III szkół podstawowych (pisaliśmy o tym wcześniej) mieli możliwość jednodniowego wyjazdu na Warszawski Uniwersytet Medyczny (14 maja 2013). W ramach programu uczestnicy obejrzeli bardzo interesującą wystawę pod tytułem Winnem być dobrym lekarzem oraz film o Januszu Korczaku. Nasi uczniowie zwiedzili także bibliotekę uniwersytecką i spotkali się z doktorantem WUM-u oraz ze studentką czwartego roku medycyny. Uczniom najbardziej spodobały się warsztaty szycia, w których mieli okazję uczestniczyć. Na zdjęciach widzicie efekty pracy początkujących chirurgów...

Czytaj dalej

Sekretariat dłużej czynny – zapraszamy gimnazjalistów

W związku z prowadzonym naborem informujemy, iż istnieje możliwość pobrania i złożenia kwestionariusza do naszej szkoły w godzinach popołudniowych w następujących terminach:

  • 9 maja 2013 (czwartek) do godziny 17.30
  • 10 maja 2013 (piątek) do godziny 17.00
  • 14 maja 2013 (wtorek) do godziny 17.00
  • 17 maja 2013 (piątek) do godziny 17.00
  • 23 maja 2013 (czwartek) do godziny 17.30

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej

I zaczęło się… Matura 2013

Egzamin maturalny z języka polskiego zdawany na poziomie podstawowym rozpoczyna tegoroczne zmagania maturalne. Dokładnie o godzinie 9.00 absolwenci otrzymali arkusze maturalne, które po sprawdzeniu i zakodowaniu zaczęli rozwiązywać. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9.14 i potrwa do 12.04 (170 minut). Trzymamy za Was kciuki! Przed rozpoczęciem egzaminu udało nam się zrobić kilka fotek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Dyrekcja Szkoły składa wszystkim wyznawcom Prawosławia  najserdeczniejsze życzenia radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

images

Czytaj dalej

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na hali sportowej odbył się uroczysty apel poświęcony temu wydarzeniu. Dyrektor szkoły pan Jarosław Budnik wspomniał o znaczeniu obchodzenia świąt narodowych w życiu każdego Polaka. Zaapelował także o wywieszenie flagi narodowej w celu uczczenia majowych świąt. Młodzież pod opieką Pani Elizy Masłowskiej przedstawiła część artystyczną poświęconą historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej

V Konkurs Wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II

W dniu 29 kwietnia 2013 roku po raz już piąty w naszej szkole przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II. Tradycyjnie w konkursie uczestniczyły klasy pierwsze rywalizując w szeregu konkurencji. W tegorocznej edycji uczestnicy musieli w sposób szczególny zapoznać się z historią pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny, zinterpretować i przedstawić jego myśli czy odtworzyć strój watykańskiego gwardzisty. Najlepiej zadania wykonywała klasa I B i to ona zwyciężyła w konkursie. II miejsce w rywalizacji zajęła klasa I D, zaś III – I A. W składzie zwycięskiej ekipy wystąpili: Monika Orpik, Elżbieta Rowińska, Wioleta Kutniewska i Mateusz Białomyzy. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Radę Rodziców i były to co prawda nie kremówki, ale słodycze...

Czytaj dalej

Zbyszek o Czechach, czyli subiektywnie o międzynarodowym projekcie

W dniach 6-14 kwietnia 2013 roku odbyła się międzynarodowa wymiana w Czechach, w której uczestniczyła grupa naszych uczniów. W tym projekcie uczestniczyły osoby z 6 krajów: Bułgarii, Czech, Litwy, Estonii, Belgii i Polski. Każda siedmioosobowa grupa składała się z lidera (osoby odpowiedzialnej za bezpieczne dotarcie do miejsca, w którym odbywała się wymiana) oraz sześciu uczestników.
Po bardzo długiej i męczącej podróży, która trwała 20 godzin byliśmy zmęczeni. Pierwsze dni były trudne. Każdy z nas zadawał sobie pytanie co ja tu robię?, lecz w miarę upływu czasu wszystko zaczynało się zmieniać. Poznaliśmy bliżej inne osoby uczestniczące w wymianie, spędzaliśmy z nimi bardzo miło zarówno czas wolny, jak i zajęcia...

Czytaj dalej