Archiwa blogów

Kilka słów o manewrach

Manewry klas mundurowych odbyły się w dniach 14-15 czerwca 2013 roku w Trzyrzeczkach. Sąsiedztwo Biebrzańskiego Parku Narodowego niewątpliwie przyczyniło się do tego, iż z całą pewnością można je uznać za udane. Ale przede wszystkim zorganizowanie i dopięcie na ostatni guzik tego przedsięwzięcia jest zasługą opiekunów na czele z Januszem Bielawskim który dwoił się i troił, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. W manewrach uczestniczyła także grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 w Augustowie, która świetnie wtopiła się w klimat mundurowych działań. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Mariuszowi Siłakowskiemu i Janowi Bojszy za udostępnienie pola namiotowego i leśniczówki na działania uczniowskie. Prezentujemy wybór zdjęć, które niewątpliwie zastąpią wszelki komentarz...

Czytaj dalej

Uwaga drugoklasiści!

Prezentacja dotycząca bibliografii oraz lista tematów na ustny egzamin z języka polskiego jest dostępna do pobrania:

Lista tematów na ustny egzamin z języka polskiego
Bibliografia

Czytaj dalej

Ruszyły największe w tym roku manewry klas mundurowych i celnej

W dniu dzisiejszym (14 czerwca 2013) rozpoczęły się manewry klas mundurowych w Trzyrzeczkach, w których uczestniczy ponad 50 uczniów klas mundurowych (I i II) oraz 19 uczniów klasy mundurowej z Gimnazjum nr 1 w Augustowie. Szczegółowe relacje z pobytu przedstawimy już wkrótce.

Czytaj dalej

Podlaska mozaika – wyróżnienie w wojewódzkim konkursie dla Liceum Ogólnokształcącego

W dniu dzisiejszym nastąpiło podsumowanie wojewódzkiego konkursu „Podlaska mozaika”. Inicjatywa ta ma promować postawy tolerancji i akceptacji wobec innych kultur, religii i narodowości. W organizację konkursu włączyło się Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Podlaski Urząd Marszałkowski i WOAK. Konkurs honorowym patronatem objęła (po raz drugi) pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Nasza szkoła w konkursie zdobyła wyróżnienie za całokształt działalności, w szczególności działania zrealizowane w ramach projektu ” Babcine przysmaki dwóch kultur”. Dokumenty konkursowe przygotowała jedna z koordynatorów projektu : Edyta Ołdziejewska – Budnik – opiekun wolontariatu.

Scan0001

Czytaj dalej

Dyżur nauczycieli – już dzisiaj – zapraszamy rodziców uczniów

W dniu dzisiejszym, zgodnie z realizowaną dotychczasową praktyką spotkań w każdy pierwszy wtorek miesiąca, odbędzie się dyżur nauczycieli w godzinach od 15:00 do 17:00...Czytaj dalej

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Twórców Regionalnych „Znad Biebrzy”

Katarzyna Dziewiątkowska z klasy II C otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Twórców Regionalnych „Znad Biebrzy”.

Czytaj dalej

Dominacja w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o 2 Korpusie Polskim i Generale Władysławie Andersie

Nasi uczniowie w rozegranym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o 2 Korpusie Polskim i Generale Władysławie Andersie, organizowanym przez Augustowskie Centrum Edukacyjne zdominowali rywalizację i zajęli czołowe miejsca. I miejsce zajęli: Karol Skibicki (ID) i Patrycja Ponikarczyk (IA), zaś II Karolina Stupak (IA). Karolowi, Patrycji i Karolinie gratulujemy bogatej wiedzy historycznej.

Czytaj dalej

Link do reportażu z Biwaku Klas Wojskowych

Zapraszamy na reportaż z I Biwaku Klas Wojskowych Ślubuję Ci Ojczyzno organizowanego przez Akademię Obrony Narodowej w Warszawie. Materiał przygotowany został przez dziennikarzy TVP 1 i miał swoją premierę 25 maja 2013 w ramach programu Naszaarmia.pl. Tym bardziej zachęcamy do obejrzenia filmu ponieważ występują w nim również nasi uczniowie.

Czytaj dalej

Zapraszamy na film o biwaku klas mundurowych Akademii Obrony Narodowej

Już w najbliższą sobotę (25 maja 2013 roku) o godzinie 8.00 w TVP 1 będzie miał swoją premierę reportaż z I Ogólnopolskiego Biwaku Klas Wojskowych organizowanego przez Akademię Obrony Narodowej w Warszawie. W Biwaku „Ślubuję Ci Ojczyzno” brali udział także nasi uczniowie z klas mundurowych i celnej. O ich pobycie w Warszawie na bieżąco i obszernie informowaliśmy na naszej stronie. Program zatytułowany jest „Naszaarmia.pl”. Jeśli pora do obejrzenia tego materiału nie będzie odpowiednia, będzie on dostępny na stronie internetowej : www.naszaarmia.pl . Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

Czytaj dalej

Z „PZU z Kulturą” na wycieczkę do Krakowa

PZU logo

Fundacja Gama

20 maja 2013 roku rozpoczęła się realizacja projektu „W klimacie fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie” finansowanego w dużej części  ze środków programu dotacyjnego „PZU z Kulturą”. W ramach projektu skierowanego do uczniów klasy II i III Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika odbędą się 2 konferencje (na rozpoczęcie i zakończenie projektu), przeprowadzone zostaną zajęcia warsztatowe  dotyczące kultury fin de siecle, powstaną prezentacje multimedialne dotyczące tej epoki przygotowane przez uczniów, nakręcony zostanie film z realizacji projektu oraz co wydaje się najważniejsze grupa 45 osób weźmie udział w wycieczce do Krakowa, w trakcie którego odwiedzą muzea, galerie sztuki i teatry...

Czytaj dalej