Archiwa blogów

Ekstraklasa Matematyczna 2014/15 – rozpoczynamy rozgrywki

Pomysł konkursu pojawił się ponad rok temu, jednak rozpoczął swoją realizację w tym roku szkolnym. Jego idea osadza się na połączeniu wiedzy matematycznej z zasadami obowiązującymi w rozgrywkach piłkarskich...Czytaj dalej

Jak zalogować się do dziennika elektronicznego?

1. Klikamy na przycisk Dziennik elektroniczny znajdujący się w lewym bocznym menu.
2. Wciskamy zielony przycisk Zaloguj się.
a) Jeśli nie znamy hasła (lub jest to pierwsze logowanie), wciskamy przycisk Przywracanie dostępu. Następnie przepisujemy kod z obrazka i wpisujemy swój adres mailowy (ten, który podaliśmy wychowawcy). Na końcu wciskamy zielony przycisk Wyślij wiadomość. Dalsze instrukcje zostaną przesłane na wskazane konto pocztowe.
b) Jeśli znamy adres mailowy i hasło (mamy już wcześniej założone konto), to wpisujemy je i naciskamy zielony przycisk Zaloguj się.

Czytaj dalej

Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych 5 września 2014

Po uroczystej inauguracji roku szkolnego 2014/15, dniach integracyjnych, przyszła kolej na spotkanie z rodzicami klas pierwszych, które odbyło się 5 września 2014 roku na hali sportowej. O funkcjonowaniu szkoły, realizowanych projektach i działaniach poinformował rodziców dyrektor szkoły Jarosław Budnik, programy stypendialne przybliżyła pani pedagog Agnieszka Dzienisik, zaś korzyści wynikające z dziennika elektronicznego przedstawił zastępca dyrektora szkoły Tomasz Rogoziński...Czytaj dalej

NIeoczekiwany gość

Sporą sensację wzbudziła wizyta w dniu 4 września 2014 roku nieoczekiwanego gościa. Bociek już dzień wcześniej dostojnie przemieszczał się po terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Dąbrowie Białostockiej ciągnąc za sobą zachwycone dzieci. 4 września bocian zwizytował 12-godzinną sztafetę i trafił do naszej szkoły spacerując przy wejściu do hali (zdjęcia). Właśnie z tego miejsca spóźnionego do odlotu bociana zabrali przedstawiciele schroniska dla zwierząt, gdzie będzie oczekiwał na ciepłą wiosnę.

Czytaj dalej

Manewry mundurowe Osowiec 2014

Wzorem lat poprzednich pierwsza grupa klasy mundurowej w dniu 2 września 2014 roku wyruszyła na manewry do Osowca. Dla części uczniów nie były to pierwsze manewry, ponieważ już w czerwcu grupa gimnazjalistów brała udział w podobnym wyjeździe. Jak na taki krótki pobyt atrakcji było sporo, wymieniając jedynie najważniejsze:
– warsztaty przygotowane przez saperów,
– wycieczka terenowa na teren parku,
– gry, zabawy,rzut granatem,
– zajęcia z musztry, itp.
Najlepiej wrażenia z wyjazdu obrazują dołączone zdjęcia.

DSC05086
DSC05091
DSC05081

DSC05101
DSC05103
DSC05107
DSC05112
DSC05114
DSC05132
DSC05239
DSC05242
DSC05496
DSC05499
DSC05508
DSC05526

Czytaj dalej

Plan lekcji

Plan lekcji 2014/15 w wersji dla nauczycieli umieszczony zostaje na stronie. Plan dla poszczególnych uczniów na stronie dziennika elektronicznego po zalogowaniu...Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2014

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2014/15, która odbędzie się na hali sportowej Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej o godzinie 9.00 (po Mszy Świętej w kościele parafialnym zaplanowanej na godzinę 8.00). Naukę w szkole w roku szkolnym 2014/15 rozpocznie 95 uczniów klas pierwszych. Oto nazwy klas i ich wychowawcy:

IA prawniczo – medialna (wychowawca Mirosław Tokajuk)

IB politechniczno – informatyczna (wychowawca Dorota Budzińska)

IC medyczno-ekologiczno-mundurowa (wychowawca Edyta Ołdziejewska – Budnik)

Całkowitą nowością w tym roku szkolnym będzie rezygnacja w naszej szkole z papierowych dzienników lekcyjnych na rzecz dziennika elektronicznego.

Czytaj dalej

Manewry dla klasy I – Osowiec 2-3 września 2014

Zbliża się rok szkolny oraz organizowane w ramach Dni Integracyjno-Adaptacyjnych manewry pierwszej klasy mundurowej. Już 2 września 18 uczniów uda się na pierwsze tegoroczne, zaś ogólnie 9 manewry organizowane przez naszą szkołę. Jak i poprzednio opiekunem manewrów jest Janusz Bielawski, który przygotował informacje dla uczestników tego wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi informacjami.

weż ze sobą IX manerwy

Plan wyjazdu Osowiec

Czytaj dalej

Gminny Dzień Pamięci

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców na Gminny Dzień Pamięci, który już tradycyjnie odbędzie się 1 września 2014 roku o godzinie 20.00 pod pomnikiem ku czci Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. W programie  przewidziany jest między innymi apel poległych i składanie kwiatów przez delegacje. Aktywny udział w uroczystości wezmą uczniowie II i III klas mundurowych i celnej, których zapraszamy już na godzinę 18.00 pod Internat Zespołu Szkół. Organizatorem Gminnego Dnia Pamięci jest Burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

Czytaj dalej

Powstają 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej

Decyzją Zarządu Powiatu Sokólskiego zatwierdzającą nabór na poziomie 3 klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej kończy się dyskusja w kwestii ilości klas. W związku z powyższym w roku szkolnym 2014/15 powstaną następujące klasy I:
A prawniczo-medialna
B informatyczno-politechniczna
C medyczno-ekologiczno-mundurowa

W ramach klasy Ic powstaną dwie autonomiczne podgrupy:
– medyczno – ekologiczna
– mundurowa

Klasa I realizuje przedmioty na poziomie podstawowym (wyjątkiem jest klasa informatyczno – politechniczna, która już w tym roku, będzie realizować niewielką część treści na poziomie rozszerzonym). Pozostaje nadal możliwość wyboru przedmiotów rozszerzonych zgodnie z zainteresowaniami uczniów (to oznacza, że np...

Czytaj dalej