Archiwa blogów

Spotkanie z nowym samorządem…

5 listopada 2015 roku odbyło się spotkanie dyrektora szkoły z przedstawicielami samorządu uczniowskiego. Przewodniczący SU Karol Harasim przedstawił propozycje działań uczniowskich na obecny rok szkolny. Wśród zaproponowanych znalazły się: organizacja otrzęsin, dyskoteki andrzejkowej, piątki tematyczne (w ostatni piątek miesiąca uczniowie przychodzą we wskazanym stroju) ,  choinka życzeń, piknik szkolny i inne tematy o których wkrótce poinformujemy. Dyrektor Jarosław Budnik przedstawił zakres zadań samorządu oraz zaproponował udział w „odnowieniu” konstytucji szkoły, będącej zbiorem praw i obowiązków uczniowskich i kompetencji samorządu. Rozmowa dotyczyła także kwestii udziału uczniów w Radzie Szkoły oraz umocowania prawnego tego podmiotu.

Kolejne, ro...

Czytaj dalej

Joanna Piruta otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów

3 listopada 2015 roku wręczone zostały Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość miała miejsce na hali sportowej VI LO w Białymstoku. W imieniu premiera stypendium wręczyli Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel i Wicewojewoda Podlaski Wiesław Żyliński.  Jedną z wyróżnionych została uczennica naszej szkoły Joanna Piruta. Gratulujemy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej

3 listopada – dyżur nauczycielski

3 listopada 2015 roku w godzinach 15.00 – 16.30 w szkole na rodziców uczniów klas I-III oczekują nauczyciele z informacją o frekwencji, ocenach i zachowaniu. Zapraszamy.

Czytaj dalej

Pamięci Generała Nikodema Sulika …

30 października przy grobie generała Nikodema Sulika i jego małżonki Anieli przy kościele p.w. św. Anny w Kamiennej Starej odbyły się obchody dnia Wszystkich Świętych. Podczas uroczystości w wojskowej asyście złożono wieńce i zapalono znicze pamięci.

Z inicjatywą zorganizowania uroczystości wystąpiła Wojskowa Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jerzego z Białegostoku i ksiądz komandor porucznik Zbigniew Rećko. Uroczystości poprzedziła ekumeniczna modlitwa prowadzona przez kapelanów Duszpasterstwa Wojska Polskiego. Kwiaty przy grobie generała złożyli Burmistrz i Sekretarz Gminy Dąbrowa Białostocka,dowódcy i żołnierze 18 Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku, funkcjonariusze Straży Granicznej, a także dyrekcja i samorząd uczniowski Zespołu Szkół im...

Czytaj dalej

Dyrektor Jarosław Budnik odznaczony brązowym orderem za zasługi dla obronności kraju

W dniu 27 października 2015 roku w związku z uroczystością z okazji Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej Wicewojewoda Podlaski Wiesław Żyliński wręczył Medale za Zasługi Dla Obronności Kraju, które są przyznawane przez Ministra Obrony Narodowej  w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Złoty Medal otrzymał Antoni Ostrowski, Srebrne – Barbara Abramowicz, Marcin Czerwiński, a Brązowe – Jarosław Budnik i Leszek Kochanowski. Odznaczeni Medalem Brązowym to dyrektorzy szkół prowadzących klasy mundurowe...

Czytaj dalej

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2015

W dniach, 8-9 października 2015 r., maturzyści naszego liceum wraz z opiekunami: p. prof. Jolantą Konstańczuk, p. prof. Katarzyną Sidorowicz, p. prof. Joanną Skórską oraz ks. Jakubem Budkiewicz wzięli udział w tradycyjnej pielgrzymce maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę. Na szlaku pielgrzymki znalazły się znane sanktuaria: Niepokalanów, Bazylika w Gidlach. Wśród ciekawych atrakcji było zwiedzanie muzeów klasztornych w Niepokalanowie i na Jasnej Górze. Uroczystościom w Bazylice jasnogórskiej przewodniczył ks. biskup Henryk Ciereszko. U stóp Pani Jasnogórskiej młodzież modliła się w intencji dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, jak i rozpoznania swojego powołania.

ks. Jakub Budkiewicz

DSCN0645 DSCN0667 Snapchat--3707565969109032367 12179568_971925502863513_2004926748_n 20151008_124246 20151008_164411 DSCN0626

Czytaj dalej

„Ekstraklasa Matematyczna” – uzupełnienie składu.

Wielki test matematyczny uzupełnił skład 10 uczniów, którzy w konkursie zajęli najlepsze lokaty w poprzednim roku szkolnym. I tak, w roku szkolnym 2015/16 nowymi uczestnikami będą (informacja wraz z punktacją za test kwalifikacyjny):

Katarzyna Buchuta – IIId – 17

Dominika Chodziutko IB – 14

Mateusz Horosz – IIIB – 14

Michał Topolewski IB – 13

Dominika Gniedziejko Ia – 13

Karolina Zujko – IB – 12

Marek Czarkowski – IIB -11

Adrian Kłoczko – IIIB -10

Michał Kowalczuk IIB – 9

Michał Kalenik IB – 9

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Czytaj dalej

Karolina Budnik – wicemistrzynią Europy – zdjęcia z dekoracji i walk w Szkocji.

Karolina Budnik trenująca od 8 lat taekwon-do  na  XXI  Mistrzostwach Europy Juniorów Taekwon-Do ITF w Motherwell w Szkocji osiągnęła życiowy sukces i wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy. Jest to tym poważniejsze osiągnięcie, ponieważ w drodze na podium uczennica naszej szkoły pokonała  trzy aktualne medalistki Mistrzostw Świata. Liczymy, że nie jest to ostatni sukces Karoliny i gratulujemy !!!

 

12170535_872187079567482_1409070348_n11656001_872186716234185_2014045166_oDSC_0225DSC_0755DSC_077612177417_872186902900833_1007576487_o12185793_872184549567735_1332574935_o12178008_872184322901091_552638338_n

20150913_14320212175974_872186352900888_29486612_o12176251_872187012900822_178199294_o 20150913_143809

Czytaj dalej

Wspomnienia obozowe …

W dniach 13.09. – 18.09.2015r. odbył się obóz sportowy piłki ręcznej dziewcząt w Giżycku współfinansowany przez UKS Spartakus Dąbrowa Białostocka oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce. W obozie uczestniczyło 13 uczennic Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej pod opieką Mirosława Tokajuka nauczyciela wychowania fizycznego. Zawodniczki trenowały 2 – 3 razy dziennie w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku. Ponadto dziewczyny rozegrały dwa mecze kontrolne z drużyną Reszla oraz Giżycka. Celem obozu było przygotowanie drużyny do rozgrywek Wojewódzkiej Licealiady Piłki Ręcznej, a także do Ogólnopolskiego Finału Szkół Ponadgimnazjalnych.

 

12007056_889655911117370_1765131246_n 12021822_827667130664155_1987082421_n 12022986_893270057422622_1763806885_n 12023184_889656014450693_1696223279_n 12025353_827666993997502_271501480_n 12030768_889656054450689_1991109225_n 12030842_827667763997425_1194922483_n 12033299_827667933997408_963011308_n

Czytaj dalej

Ruszają eliminacje do „Ekstraklasy matematycznej”.

W poprzednim roku szkolnym były atrakcyjne nagrody od wielu sponsorów (w tym Bank Zachodni WBK oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce). Liczymy, że i w tym roku ich nie zabraknie. Zgodnie z regulaminem prawo do udziału w tegorocznej „Ekstraklasie Matematycznej” będzie przysługiwać 10 uczniom (spoza byłej III klasy), którzy zajęli najlepsze miejsca w tegorocznej edycji. Oznacza to, iż Patryk Walenciej, Karolina Budnik, Joanna Piruta, Robert Marcińczyk, Mieszko Czaplejewicz, Kinga Kozłowska, Maciej Sićko, Agnieszka Jurczak, Agnieszka Kopeć, Agnieszka Żuk zakwalifikowali się do tegorocznej edycji. Od nich zależy czy pozostaną w konkursie, czy też nie. W tym roku planujemy rozszerzenie liczby uczestników do 20 oraz po każdej edycji (kolejce) omawianie zadań które sprawiły najwięcej problemów...

Czytaj dalej