W miniony piątek 14 października 2016 r., 45 maturzystów naszego liceum wczesnym rankiem wraz z opiekunami: Edytą Budnik, Dorotą Budzińską, Elżbietą Kondracką oraz ks. Jakubem Budkiewiczem wzięli udział w tradycyjnej pielgrzymce maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę. Na szlaku pielgrzymki znalazło się znane sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu w Warszawie. Uroczystościom w Bazylice Jasnogórskiej przewodniczył ks. biskup Henryk Ciereszko. U stóp Pani Jasnogórskiej młodzież modliła się w intencji dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, jak i rozpoznania swojego powołania. [xJB]
Czytaj dalejZ udziałem Alicji Rysiejko – przedstawiciela Zarządu Powiatu oraz Stanisława Konopki – byłego długoletniego dyrektora szkoły odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Apel rozpoczęło ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. W przemówieniu wygłoszonym podczas uroczystości dyrektor szkoły Jarosław Budnik złożył gratulacje ślubującym oraz odniósł się do wszystkich uczestników procesu edukacyjnego: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz organu prowadzącego szkołę, wskazując, iż żaden z wymienionych nie może być pominięty. Następnie wyróżnionym nauczycielom dyrektor Jarosław Budnik wręczył nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej...
Czytaj dalej
W dniach 27.09. – 29.09.2016r. odbył się obóz sportowy piłki ręcznej chłopców w Giżycku. W obozie uczestniczyło 16 uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej pod opieką Mirosława Tokajuka i Piotra Nakonecznego nauczycieli wychowania fizycznego. Zawodnicy trenowali 2 – 3 razy dziennie w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku. Ponadto chłopcy rozegrali dwa mecze kontrolne z drużyną Olecka oraz Kętrzyna. Celem obozu było przygotowanie drużyny do rozgrywek Wojewódzkiej Licealiady Piłki Ręcznej a także do Ogólnopolskiego Finału Szkół Ponadgimnazjalnych. Drużyna składa serdeczne podziękowania za sfinansowanie obozu Gminie Dąbrowa Białostocka oraz Starostwu Powiatowemu w Sokółce. Dyrekcji Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej a także Dyrekcji M-GOK dziękujemy za pomoc organizacyjną...
Czytaj dalejJak co roku w październiku dochodzi do zmiany warty w samorządzie uczniowskim. Podobnie stało się i w tym roku. Nową przewodniczącą została Natalka Dziemiach, która była w składzie samorządu ustępującego. Decyzją społeczności uczniowskiej przedstawicielami nowej władzy są: Magda Milewska, Ewa Czerżyńska i Miłosz Zawadzki. Życzymy nowemu samorządowi wielu pomysłów na działanie.
Czytaj dalejRok 2016 jest rokiem Sienkiewiczowskim. Z tej okazji Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przy Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie zorganizował konkurs. Wpisuje się on w obchody setnej rocznicy śmierci i sto siedemdziesiątej rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza. Celem Konkursu jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o Henryku Sienkiewiczu oraz literaturze epoki pozytywizmu, pokazanie ich związków z innymi rodzajami sztuk, wskazanie na uniwersalistyczny i europejski charakter twórczości Sienkiewicza.
Laureatką etapu okręgowego organizowanego przez Instytut Filologii Polskiej przy Uniwersytecie w Białymstoku a jednocześnie autorką najlepszej pracy została Oliwia Harackiewicz ucz. kl . III LO w Dąbrowie Białostockiej...
Czytaj dalejNasza tegoroczna absolwentka Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz Ewa Marchel nie próżnowała po zakończeniu szkoły i odbyła 96-godzinny kurs cukiernika zrealizowanego w ramach warsztatów ginących zawodów w Roskoszu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj dalejOd początku września przebywają z nami wolontariusze EVS realizujący program wolontariatu europejskiego. Są to Anita z Gruzji i Filip z Francji. Anita jest zainteresowana wszystkim, co ją otacza. Wręcz pali się do działania. I ma ciekawe pomysły. Lubi kręcić filmy i prawdopodobnie coś ciekawego stworzy w trakcie najbliższego roku. Pierwszy dzień wolontariatu zbiegł się z jej urodzinami (co jest widoczne na zdjęciach). Filip to z zamiłowania sportowiec, interesują go gry zespołowe a w szczególności futsal i piłka ręczna. Z wykształcenia jest historykiem i liczy na wspólne zajęcia w postaci koła historycznego po angielsku oczywiście. Jednym słowem fajna ekipa. Do tego mentorzy: Ela Kondracka i Maciej Sulik oraz nasza białostocka koordynatorka Paulina...
Czytaj dalejPublikacja „Dobre Praktyki programu Przywróćmy Pamięć” już jest online: http://fodz.pl/download/dobre_praktyki_2016_web.pdf.
Na nim informacja o naszej dąbrowskiej akcji. Zapraszamy do lektury!
A oto strony o nas:
https://drive.google.com/file/d/0Bxc_8Ipjw6nYdHNaZGZ2VTFzUkk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bxc_8Ipjw6nYd0dGZWRxeG93SWM/view?usp=sharing
Czytaj dalejREGULAMIN KONKURSU SZKOLNEGO
Czytam – więc(ej) wiem
Organizatorzy:
Jolanta Konstańczuk – nauczyciel fizyki
Krystyna Kopańko – nauczyciel bibliotekarz
Michał Topolewski – uczeń IIb
Mateusz Łantowski – uczeń IIb
Cele:
- aktywizowanie uczniów do czytania czasopism popularnonaukowych i poszerzania wiedzy
- rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury popularnonaukowych
- rozwijanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata
- popularyzacja wartościowej literatury popularnonaukowej wśród młodzieży
- wspieranie indywidualnych czytelniczych zainteresowań młodzieży
- aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach
- kształtowanie gustów czytelniczych
- podniesienie poziomu czytelnictwa.
Konkurs adresowany jest do uczniów Zespołu Szkół im. gen. N...
Czytaj dalej
















![20161007_133556[1]](http://liceum-dabrowa.pl/wp-content/uploads/2016/10/20161007_1335561-225x300.png)



