19 kwietnia 2018 roku na 5 i 6 lekcji w pracowni nr 9 odbędzie się wykład na temat „Wartości w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”. Wykład poprowadzi mgr Ewa Gorlewska – pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej w Białymstoku. Zapraszam osoby chętne do wysłuchania prelekcji połączonej z ćwiczeniami praktycznymi.
Urszula Puczyńska
Kategoria Dla uczniów
16 kwietnia na 5 godzinie lekcyjnej w sali nr 9 odbędzie się konkurs testowy związany ze znajomością treści „Lalki” B. Prusa. Jest on jednym z działań w ramach projektu edukacyjnego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.
Zapraszam młodzież z klas II i III do wzięcia udziału w konkursie.
Urszula Puczyńska
Czytaj dalejZ przyjemnością informuję, że uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika – Liceum Ogólnokształcące zostali zakwalifikowani do udziału w wiosennej edycji projektu edukacyjnego „Szkoła Dialogu”. Projekt realizowany będzie od marca do czerwca 2018 r. – obejmuje m.in. warsztaty przeprowadzone przez edukatorów Forum Dialogu oraz inne formy pracy, których celem jest poznanie przeszłości Dąbrowy i żydowskiej społeczności miasta.
Forum Dialogu to najstarsza w Polsce organizacja zajmująca się dialogiem polsko – żydowskim.
Dorota Budzińska – lider Forum Dialogu i Jolanta Konstańczuk
Czytaj dalejDn. 07.03.2018 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”. Jego celem było utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i podkreślanie ich znaczenie dla człowieka. Innym aspektem, który przyświecał organizatorom konkursu była aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.
W zmaganiach brało udział 10 osób z klas II i III: Anna Wysocka, Karolina Krzywosz, Agnieszka Kułak, Patrycja Oliwia Lipska, Kacper Rusiecki, Dominika Gniedziejko, Klaudia Kopeć, Sylwia Kirej, Diana Sześciuk, Gabriela Sztukowska.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 maja 2018 r
Tekst: Urszula Lipska
Czytaj dalejPrezentujemy filmik nagrany na lekcji fizyki. Uczeń klasy IIb Mateusz Sak zarejestrował w zwolnionym tempie jak cząsteczki powietrza wymiatają sproszkowany korek. Doświadczenie z rurą Kundta robimy na lekcjach fizyki rozszerzonej realizując dział drgania i fale. Jego celem jest wyznaczenie prędkości dźwięku w metalu. Zjawisko wytwarzania fali stojącej okazało się na tyle efektowne, że uczniowie chcieli zrobić zdjęcie, a nawet nagrać. Tym razem użycie telefonu w czasie lekcji było jak najbardziej usprawiedliwione.
Jolanta Konstańczuk – nauczycielka fizyki.
Czytaj dalejOd początku roku szkolnego trwają zmagania w naszej matematycznej Ekstraklasie. Konkurs podzielony jest na kolejne etapy, za nami podsumowanie lutowe Konkursu Matematycznego organizowanego w liceum w Dąbrowie Białostockiej
Po ostatnich zmaganiach, wyniki prezentują się następująco:
- Michał Topolewski kl. III B – 14 p.
- Karolina Zujko kl. III B, Patryk Sak kl. I B – 10p.
- Kacper Rusiecki kl. II B, Jakub Antonik kl. I B –8p.
- Agnieszka Gniedziejko kl.II B, Anna Wysocka kl. II A –7p.
- Mateusz Sak kl. II B, Michał Kuźma kl.II B, Mateusz Czarkowski kl.I B – 5p.
- Julia Krahel kl. II B –4p.
- Miłosz Zawadzki kl. II C, Jakub Kuźma kl.II B – 3p
- Mieczysław Obuchowicz kl. I B –2p.
– Na każdym etapie waszych przygotowań do konkursu w pewnym sensie już jesteście zwycięzcami, pon...
Czytaj dalej26 lutego w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego. Wzięło w nim udział 26 uczniów liceum. Piszący zmagali się z tekstem „Wenusjański salon piękności”.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
- Mateusz Łantowski – III b
- Agnieszka Budnik – I a
- Patrycja Oliwia Lipska – II b
- Patrycja Jasińska – III e
Mateusz Łantowski, który popełnił najmniej błędów, będzie reprezentował szkołę na XIX Podlaskich Mistrzostwach Ortografii w Białymstoku, które odbędą się 21 marca.
Gratulujemy znajomości zasad ortograficznych i życzymy sukcesów w pozostałych etapach konkursu.
Czytaj dalejŚlubowanie klas mundurowych było dobrą okazją do wręczenia Tytułu Ambasadora Szkoły. Jest on przyznawany od pięciu lat absolwentom za działania prowadzone na rzecz szkoły, w zakresie jej promocji i przyczyniające się do lepszego funkcjonowania i rozwoju placówki. Owe działania nie wynikają ani z ich obowiązków, ale z dobrej woli promowania Zespołu Szkół w sposób szczególny, często niekonwencjonalny. W tym roku ten zaszczytny tytuł Kapituła Tytularna przyznała następującym absolwentom:
• kapitanowi pilotowi Leszkowi Siemieniewiczowi, który należy do elitarnej grupy kilkudziesięciu pilotów w Polsce latających na samolotach F – 16, posiada on licencję pilota samolotowego pierwszej klasy na samolotach bojowych, na co dzień pracuje w 32...
22 lutego harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Właśnie w tym dniu w naszej szkole, już od kilku lat, 2 Dąbrowska Drużyna Wędrownicza HSG Astat im. KOP organizuje na długiej przerwie „belgijkę”. Na hali spotkali się harcerze Astatu, Gladiusa oraz chętni uczniowie. Tegoroczne wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i zapraszamy za rok.
Drużynowa 2 DDWHSG Astat – hm. Jolanta Konstańczuk
Czytaj dalejZ okazji święta 14 lutego Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół im. gen. Sulika przygotował konkurs między klasowy na najładniejszą i najbardziej emanującą miłością Walentynkę Prace były bardzo urokliwe i ambitne. Po długim namyśle grono samorządu uczniowskiego wybrało tę najlepszą. Nagrodę z serca i pierwsze miejsce otrzymała klasa I a drugie zaszczytne miejsce przypadło klasie II b. Wszystkim za zaangażowanie dziękujemy z całego serducha. A żeby umilić uczniom i nauczycielom ten szczególny dzień samorząd rozdał własnoręcznie robione Walentynki z miłością.
Samorząd Uczniowski 🙂
Tekst i zdjęcia Anna Wysocka
Czytaj dalej












































