Ambasadorzy Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika’ 2018

Ślubowanie klas mundurowych było dobrą okazją do wręczenia Tytułu Ambasadora Szkoły. Jest on przyznawany od pięciu lat absolwentom za działania prowadzone na rzecz szkoły, w zakresie jej promocji i przyczyniające się do lepszego funkcjonowania i rozwoju placówki. Owe działania nie wynikają ani z ich obowiązków, ale z dobrej woli promowania Zespołu Szkół w sposób szczególny, często niekonwencjonalny. W tym roku ten zaszczytny tytuł Kapituła Tytularna przyznała następującym absolwentom:
• kapitanowi pilotowi Leszkowi Siemieniewiczowi, który należy do elitarnej grupy kilkudziesięciu pilotów w Polsce latających na samolotach F – 16, posiada on licencję pilota samolotowego pierwszej klasy na samolotach bojowych, na co dzień pracuje w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku;
• Tomaszowi Lewce – redaktorowi i reporterowi lokalnej telewizji Sokółka TV, którego audycje i relacje z wydarzeń szkolnych informują społeczeństwo a także służą promocji szkoły w środowisku lokalnym. Społeczność szkolna docenia jego zaangażowanie a także życzliwość i poświęcenie.

Kpt. Leszek Siemieniewicz ufundował naszej szkole nagrody. Do bezcennych darów należała gablota z flagą Polski, która umieszczona była na samolocie F – !6, z którą latał podczas wykonywania różnych misji. Uhonorował także sześcioro uczniów upominkami. Do tych zaszczytnych wyróżnień zostali wytypowani uczniowie, którzy w naszej szkole wyróżniają, a przed wszystkim mają najwyższe osiągnięcia w różnych dziedzinach. I tak byli to:
1. Michał Topolewski – wyróżniający się w zakresie przedmiotów ścisłych (konkursy matematyczne);
2. Karolina Grygorczyk – przedm. humanistyczne ( 3. m. w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym);
3. Michalina Silwonik – osiągnięcia artystyczne ( 1. m. w konkursie teatralnym i 3. m. w konkursie poezji i pieśni patriotycznej);
4. Miłosz Zawadzki – wyróżniający się zawodnik w piłce ręcznej, aktualnie powołany do kadry narodowej juniorów;
5. Weronika Sołtys i Adam Żemajduk – ucz. III kl. mundurowej wyróżniający się w działaniach na rzecz klas mundurowych w LO w Dąbrowie Biał.

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia Aleksandra Szczerba

????????????????????????????????????