Ambasadorzy Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika’ 2018

26/02/2018 AktualnościDla uczniówInne

Ślubowanie klas mundurowych było dobrą okazją do wręczenia Tytułu Ambasadora Szkoły. Jest on przyznawany od pięciu lat absolwentom za działania prowadzone na rzecz szkoły, w zakresie jej promocji i przyczyniające się do lepszego funkcjonowania i rozwoju placówki. Owe działania nie wynikają ani z ich obowiązków, ale z dobrej woli promowania Zespołu Szkół w sposób szczególny, często niekonwencjonalny. W tym roku ten zaszczytny tytuł Kapituła Tytularna przyznała następującym absolwentom:
• kapitanowi pilotowi Leszkowi Siemieniewiczowi, który należy do elitarnej grupy kilkudziesięciu pilotów w Polsce latających na samolotach F – 16, posiada on licencję pilota samolotowego pierwszej klasy na samolotach bojowych, na co dzień pracuje w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku;
• Tomaszowi Lewce – redaktorowi i reporterowi lokalnej telewizji Sokółka TV, którego audycje i relacje z wydarzeń szkolnych informują społeczeństwo a także służą promocji szkoły w środowisku lokalnym. Społeczność szkolna docenia jego zaangażowanie a także życzliwość i poświęcenie.

Kpt. Leszek Siemieniewicz ufundował naszej szkole nagrody. Do bezcennych darów należała gablota z flagą Polski, która umieszczona była na samolocie F – !6, z którą latał podczas wykonywania różnych misji. Uhonorował także sześcioro uczniów upominkami. Do tych zaszczytnych wyróżnień zostali wytypowani uczniowie, którzy w naszej szkole wyróżniają, a przed wszystkim mają najwyższe osiągnięcia w różnych dziedzinach. I tak byli to:
1. Michał Topolewski – wyróżniający się w zakresie przedmiotów ścisłych (konkursy matematyczne);
2. Karolina Grygorczyk – przedm. humanistyczne ( 3. m. w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym);
3. Michalina Silwonik – osiągnięcia artystyczne ( 1. m. w konkursie teatralnym i 3. m. w konkursie poezji i pieśni patriotycznej);
4. Miłosz Zawadzki – wyróżniający się zawodnik w piłce ręcznej, aktualnie powołany do kadry narodowej juniorów;
5. Weronika Sołtys i Adam Żemajduk – ucz. III kl. mundurowej wyróżniający się w działaniach na rzecz klas mundurowych w LO w Dąbrowie Biał.

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia Aleksandra Szczerba

????????????????????????????????????