10 września br. na stadionie miejskim w Dąbrowie Białostockiej uczniowie klas mundurowych mieli okazję do ciekawego spotkania się z grupą przewodników psów służbowych wraz ze swoimi podopiecznymi. Wizyta była związana z wojewódzkim szkoleniem powtarzanym dwa razy w miesiącu w różnych miejscach województwa. Pokazy umiejętności psów policyjnych komentowała aspirant sztabowy Katarzyna Ostrowska. Była to zachęta do podjęcia pracy w tym specyficznym, ale pełnym pasji zawodzie. Otrzymaliśmy obietnicę, iż nie będzie to ostatnie spotkanie z naszymi uczniami.
Czytaj dalejKategoria Dla uczniów
Na kolejne manewry klas mundurowych zabierz:
– Pozwolenie od rodziców na pobyt na manewrach klas mundurowych,
– Coś na komary bo potrafią dać się we znaki,
– Kompletne umundurowanie polowe (dotyczy uczniów klas trzecich i drugich)- moro, obuwie taktyczne. polar, kurtkę na złą pogodę, koszulkę typu polo czarną, beret (masz je mieć nałożone w dniu stawiennictwa tj 03.09.2020 r o godzinie 9:00 w Dąbrowie Białostockiej pomiędzy budynkiem szkoły a internatem,
Dla uczniów klasy pierwszej:
– Koszulka czarna polo i ciemne spodnie nie nowe, ciemne obuwie
– Mały plecak, w coś musimy pakować nasze rzeczy na wędrówkę, a w środku mieć: najmniej 1,5 litra wody, kubek najlepiej metalowy lub z tworzywa sztucznego (nie szklany), kiełbaskę na ognisko, chlebek lub bułeczkę, dwa jajka – su...
Czytaj dalejDnia 10.03.2020 r. w naszej szkole uczniowie klas I, II i III zmagali się z zadaniami z chemii w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ,, Alchemik”. Ideą konkursu jest: szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu chemii, propagowanie nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników nauk ścisłych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi tj. Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jego wyniki zostaną przesłane do szkoły do dn. 31.05.2020 r.
Tekst: U. Lipska
- Agnieszka Gniedziejko kl. IIIB – 18 pkt
- Anna Wysocka kl.IIIA – 14 pkt
- Agnieszka Piruta kl. IB – 13 pkt
- Michał Kuźma kl. IIIB – 11 pkt
- Paulina Godlewska kl. IB, Kamila Łazar kl.IB, Paulina Czerżyńska kl. IB, Kamila Mościcka kl. IIB, Jakub Antonik kl. IIB, Jakub Kuźma kl. IIIB – 9 pkt
- Klaudia Mancewicz kl. IB, Maciej Budnik kl. IIIB – 8 pkt
- Maria Stankiewicz kl. I B, Artiom Surowiec kl. IA – 7 pkt
- Julia Krahel kl. IIIB, Patryk Sak kl. IIB, Joanna Mościcka kl. IB – 6 pkt
Kolejny, ostatni etap który rozstrzygnie walkę matematyczną już wkrótce!!!!
Czytaj dalej
Miło mi poinformować, że uczennica dąbrowskiego liceum – Agnieszka Budnik znalazła się w gronie laureatów w prestiżowym VI Konkursie im. Anny Markowej, organizowanym przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Uczennica otrzymała nagrodę specjalną od Lecha Marka – syna patronki konkursu.
Agnieszka przy współpracy z nauczycielem polonistą – Urszulą Puczyńską napisała esej egzystencjalno-filozoficzny pod tytułem „Mors magistra vitae est”, inspirowany twórczością Anny Markowej. Mottem tegorocznego konkursu było hasło „posprzątać życie”, zaczerpnięte z wiersza poetki „Trzeba posprzątać życie”. Agnieszka zainspirowała się wierszem oraz sięgnęła do opowiadań Markowej: „Mój Narcyz” oraz „Wielka wygrana”...
Czytaj dalej23.05.2019 r. w Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o 2 Korpusie Polskim i gen. Władysławie Andersie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Ia: Kacper Gładczuk i Filip Szcześniak. Obaj zajęli (ex aequo) III miejsce. Gratulujemy!
Krzysztof Malinowski
Czytaj dalejW dniu dzisiejszym tj. 24.04.2019 na hali gimnastycznej odbyło się rozdanie stypendiów XXVIII edycji „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski”.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy a pozostałych uczniów zachęcamy do dalszej pracy.
Czytaj dalej
Dnia 27.03.2019 roku odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej. Na hali były prezentowane stoiska tematyczne pokazujące różne aspekty działalności szkoły oraz jej osiągnięcia:
- Branżowa Szkoła I Stopnia (opiekun Marta Mandziej);
- OHP w Wasilkowie;
- Samorząd Uczniowski ( D. Wasilewska);
- Sport: piłka ręczna ( M. Tokajuk), taekwon – do (T. Leszkowicz);
- Fizyka ( J. Konstańczuk);
- Matematyka ( J. Skórska, J. Krahel);
- Nauki przyrodnicze (U. Lipska, M. Lewko);
- Historia i WoS ( K. Malinowski);
- Języki obce ( E. Kondracka, J. Pigiel, M. Stupak, K. Sidorowicz);
- uczniowie naszej szkoły pochodzący z Białorusi (J. Pigiel);
- Szkoła dialogu 2018 ( D. Budzińska);
- Język polski ( U. Puczyńska);
- Międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach projektu Eras...
Zmianie ulega termin egzaminów końcowych.
Nowy harmonogram egzaminów:
5.04. 2019 – od godziny 15.00 – matematyka, język rosyjski, geografia
8.04.2019 – język polski od godziny 15.15
Czytaj dalej



















































