Informacja dla uczniów klas mundurowych.

Na kolejne manewry klas mundurowych zabierz:

– Pozwolenie od rodziców na pobyt na manewrach klas mundurowych,

– Coś na komary bo potrafią dać się we znaki,

– Kompletne umundurowanie polowe (dotyczy uczniów klas trzecich i drugich)- moro, obuwie taktyczne. polar, kurtkę na złą pogodę, koszulkę typu polo czarną, beret (masz je mieć nałożone w dniu stawiennictwa tj 03.09.2020 r o godzinie 9:00 w Dąbrowie Białostockiej pomiędzy budynkiem szkoły a internatem,

Dla uczniów klasy pierwszej:

– Koszulka czarna polo i ciemne spodnie nie nowe, ciemne obuwie

– Mały plecak, w coś musimy pakować nasze rzeczy na wędrówkę, a w środku mieć: najmniej 1,5 litra wody, kubek najlepiej metalowy lub z tworzywa sztucznego (nie szklany), kiełbaskę na ognisko, chlebek lub bułeczkę, dwa jajka – surowe nie ugotowane, chusteczki jednorazowe, scyzoryk – obowiązkowo, plastikową łyżkę, zapałki 1 pudełko, (rozpalanie ognia oraz do podłubania w zębach) 😉

– Coś do spania: piżama lub dres (ciemny) – spodnie i bluza, śpiwór,

– Obowiązkowo maskotka z dziecięcych lat – przytulanka, może posłużyć za poduszeczkę,

– Kurtka – w zależności od warunków atmosferycznych, przeciw deszczowa i ciepła,

– Odpowiedni ubiór – tj. sweter lub polar i spodnie (długie), ciepłą bieliznę, ciepłe skarpety – 2 pary,

– Nakrycie głowy – czapka i rękawiczki,

– Zapasowy komplet odzieży nie nowy – możemy przemoczyć lub zniszczyć,

– Obuwie ciemne – do munduru, do wędrówki, na zmianę, tak aby każdy miał komfort,

– Weź więcej ciepłych rzeczy – wieczorami na dworze jest chłodno

– Latarkę, zapasowe baterie,

– Przybory toaletowe tj. ręczniki mały i duży, mydło, szczoteczka i pasta do zębów, kosmetyki, papier toaletowy, chusteczki jednorazowe 2 opakowania,

– Igłę, nici, agrafki sztuk 5, sznurek szpagatowy lub linka około 10 metrów,

– Przybory do pisania: notes, długopis, ołówek, kredki, linijkę, śpiewnik,

– Instrumenty grające: gitara oczywiście jak posiadasz,

– Podręczną apteczkę!- aViomarin (jeśli źle znosisz wszelkie jazdy np. samochodem czy autobusem), ewentualnie leki, które regularnie zażywasz z informacją o sposobie przyjmowania, plastry z opatrunkiem,

– Może jakieś torebki jednorazówki czy coś …. ?, bo mogą się przydać,

– TELEFON komórkowy/ ŁADOWARKA oczywiście jak posiadasz, kartka z imieniem i nazwiskiem UWAGA: Telefony na czas realizacji zadań zespołowych mogą być deponowane u organizatora

– DOKUMENTY (legitymacja lub dowód osobisty – w dziczy niezbyt przydatne ale czasem trzeba wrócić do cywilizacji albo cywilizacja przypomni sobie o nas… Śniadanie, kolacja – we własnym zakresie. Kiełbaski na kolację upieczemy sami. Uczniowie mieszkający w internacie będą mieli możliwość spożywania posiłków w godzinach wyznaczonych przez kierownika stołówki. – Porcję dobrego humoru :):):),

– PROSIMY RODZICÓW O PROWIANT Z POMINIĘCIEM DUŻEJ ILOŚCI SŁODYCZY, CHIPSÓW, NAPOJÓW GAZOWANYCH