19 kwietnia bieżącego roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole prof. dr hab. Dariusza Kuleszę. Profesor wygłosił wykład na temat twórczości polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, którego wysłuchały 4 klasy: 2c, 2d, 3b i 3d. Cisza panująca na hali w czasie wykładu była najlepszym dowodem na to, że profesor jest nieprzeciętnym mówcą. Charyzmatyczne wypowiedzi i niewątpliwie dokładna znajomość tematu zachęciły do poznawania twórczości Wisławy Szymborskiej wielu, jeśli nie wszystkich obecnych na wykładzie. Mamy także nadzieję, że pierwsze tego typu spotkanie nie było ostatnim i że profesor zechce jeszcze nieraz podzielić się z nami swoją miłością do literatury.
Czytaj dalejArchiwa blogów
16 kwietnia w Białymstoku w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia odbył się Diecezjalny (Wojewódzki) etap XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W Konkursie tym wzięło udział 58 uczniów z różnych szkół ponadgimnazjalnych naszej archidiecezji. Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowali się: Karolina Hołownia z klasy II d, Katarzyna Dziewiątkowska i Maciej Kułak z klasy II c. W tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii Konkursu, zaproponowano uczestnikom sięgnięcie do najnowszego przekładu Pisma Świętego Towarzystwa Świętego Pawła (Biblia Paulistów). Uczniowie musieli poznać Księgę Rodzaju (rozdz. 12 – 50) oraz List Świętego Pawła do Rzymian wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem...
Czytaj dalejW ramach programu Fundacji Mała Wielka Zmiana nasi uczniowie z klasy II c – profil medyczny, w dniu 18 kwietnia 2013 roku przeprowadzili zajęcia z edukacji ekologicznej w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej. Zajęcia Dżdżownica i kura odbyły się z dużym zaangażowaniem ze strony uczniów klas pierwszych co widoczne jest na zdjęciach. Kolejne lekcje przeprowadzone zostaną w szkołach podstawowych na terenie gminy Dąbrowa Białostocka i Lipsk.
Czytaj dalej15 kwietnia 2013 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku zostały ogłoszone wyniki XIV Podlaskich Mistrzostw w Ortografii.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bardzo wysokie 5 miejsce zajął uczeń klasy I B naszej szkoły Robert Kopeć (opiekun – Dorota Budzińska). Zważywszy na młody wiek laureata możemy zakładać, że jest dopiero początek jego sukcesów. Serdecznie gratulujemy. Należy wspomnieć, że uczniowie naszego liceum mają znakomite osiągnięcia w konkursach ortograficznych. Mistrzynią województwa podlaskiego w 2007 r. została Karolina Toczyłowska, a w 2011 r. II miejsce wywalczył Kamil Ankudowicz. Corocznie nasi uczniowie zdobywają laury w powiatowym konkursie ortograficznym.
W ramach dni otwartych środa (17.04) miała wyjątkowy charakter. Oprócz odwiedzających szkołę grup z gimnazjów z Dąbrowy Białostockiej, Lipska i Płaskiej pojawiło się wielu indywidualnych zainteresowanych funkcjonowaniem szkoły (między innymi z Augustowa i Sokółki). Na ten wyjątkowy dzień przybyli także goście, przedstawiciele służb mundurowych z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Białegostoku, Placówki Straży Granicznej z Nowego Dworu oraz z 18 Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku. Zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie klas mundurowych mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym, oddać strzały na trenażu strzeleckim TCW – 97 CYKLOP 5S oraz dowiedzieć się o ofertach szkół wojskowych.
Czytaj dalejW związku z organizacją Dni Otwartych w Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej przypominamy ważne rekrutacyjne daty o których nie należy zapominać:
1. Składanie podań (kwestionariusz i 2 zdjęcia podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem) od 21 marca 2013 r. do 1 czerwca 2013 r.
2. Dostarczanie przez kandydatów kserokopii lub oryginałów świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia honorowane w procesie rekrutacji od 28 czerwca 2013 r. do 2 lipca 2013 r. do godz. 15:00.
3. Ogłoszenie listy przyjętych do klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Dąbrowie Białostockiej do 3 lipca 2013 r. godz...
W dniach 16-18 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół będą miały miejsce dni otwarte. W programie przewidziany jest spacer po szkole, możliwość oddania strzałów na strzelnicy sportowej, pokaz musztry, samoobrony i toru przeszkód na egzamin sprawnościowy do klasy sportowej (piłka ręczna). W dniach otwartych wezmą udział w formie zorganizowanej Gimnazja z Dąbrowy Białostockiej, Płaskiej i Lipska. Istnieje także możliwość przyjazdu na godzinę 9.00 grup lub osób zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach programowych. Indywidualne przyjazdy muszą być organizowane wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj dalejInformujemy, iż w związku z organizacją egzaminu maturalnego oraz organizacją pracy szkoły następujące dni są wolne od zajęć dydaktycznych:
- 2 maja 2013
- 7 maja 2013
- 8 maja 2013
- 9 maja 2013
- 23 maja 2013
- 31 maja 2013
Poniżej podajemy terminy pisemnych egzaminów maturalnych w naszej szkole:
| maj | godzina 9.00 | godzina 14.00 |
|
7 |
język polski -pp | |
|
8 |
matematyka – pp | |
|
9 |
język angielski – pp | język angielski – pr |
|
10 |
matematyka – pr | język polski – pr |
| 11,12 sobota, niedziela | ||
| 13 | wiedza o społeczeństwie – pp wiedza o społeczeństwie – pr |
|
| 14 | Chemia – pp Chemia – pr |
Geografia – pp Geografia – pr |
| 15, środa | ||
| 16 | ||
| 17 | Biologia – pp Biologia – pr |
Historia – pp Historia – pr |
| 18,19 sobota, niedziela | ||
| 20 | Fizyka i astronomia -pp Fizyka i astronomia – pr |
|
Jak już wcześniej informowaliśmy w dniach 8-11 kwietnia 2013 r. miał miejsce wyjazd grupy jedenastu naszych uczniów (Kinga Jodczyk, Marta Kulmacz, Katarzyna Dziewiątkowska, Galina Ankudowicz, Andżelika Szymańska, Magdalena Kowalczuk, Aneta Topolewska, Bartłomiej Sutuła, Szymon Fiedorczyk, Maciej Kułak, Grzegorz Kozioł) wraz z opiekunami do zaprzyjaźnionej szkoły w Mołodecznie na Białorusi. Zostaliśmy tam niezwykle miło przyjęci i mieliśmy możliwość bliższego zapoznania się z naszymi rówieśnikami zza granicy, którzy bardzo ciekawie zorganizowali nam czas: zwiedzaliśmy miasto, byliśmy na lodowisku, kręglach i w kinie 5D. Uczestniczyliśmy także w konkursie historycznym (który udało nam się wygrać) i kulinarnym.
W środę pojechaliśmy do Mińska, gdzie zwiedz...
12 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier. Troje uczniów z klasy pierwszej „b”: Wioleta Kutniewska, Daniel Mańczuk oraz Adrian Sulima, uzyskało wyniki dobre, czyli powyżej 80% poprawnych odpowiedzi. Uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali dyplomy oraz dodatkowe nagrody sponsorowane przez sieć księgarni Polanglo. Opiekun konkursu – Mirella Stupak.
Na zdjęciu nagrodzeni uczestnicy Konkursu English High Flier.


























