Wróciliśmy z Białorusi …

Jak już wcześniej informowaliśmy w dniach 8-11 kwietnia 2013 r. miał miejsce wyjazd grupy jedenastu naszych uczniów (Kinga Jodczyk, Marta Kulmacz, Katarzyna Dziewiątkowska, Galina Ankudowicz, Andżelika Szymańska, Magdalena Kowalczuk, Aneta Topolewska, Bartłomiej Sutuła, Szymon Fiedorczyk, Maciej Kułak, Grzegorz Kozioł) wraz z opiekunami do zaprzyjaźnionej szkoły w Mołodecznie na Białorusi. Zostaliśmy tam niezwykle miło przyjęci i mieliśmy możliwość bliższego zapoznania się z naszymi rówieśnikami zza granicy, którzy bardzo ciekawie zorganizowali nam czas: zwiedzaliśmy miasto, byliśmy na lodowisku, kręglach i w kinie 5D. Uczestniczyliśmy także w konkursie historycznym (który udało nam się wygrać) i kulinarnym.
W środę pojechaliśmy do Mińska, gdzie zwiedziliśmy miasto – stolicę Białorusi, zaś potem byliśmy w cyrku. Pokaz zrobił na nas ogromne wrażenie.
Kiedy w czwartkowe popołudnie żegnaliśmy się z naszymi koleżankami i kolegami z Białorusi, większości z nas łezka zakręciła się w oku. Wyjechaliśmy stamtąd z postanowieniem, że będziemy utrzymywać ze sobą kontakt i że jeszcze kiedyś się spotkamy.
Ten kilkudniowy wyjazd przyniósł nam wiele korzyści: poznaliśmy nowych ludzi, ich kraj, kulturę, mieliśmy również możliwość porozumiewania się w języku rosyjskim, co – miejmy nadzieję – pomoże nam w zdaniu matury.