Archiwa blogów
W dniu 10 stycznia w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego, którego organizatorem jest Międzynarodowe Gimnazjum numer 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. W zmaganiach wzięło udział 26 uczniów z pierwszych, drugich i trzecich klas, z czego aż 12 osób z klasy III B. Uczestnicy, którzy zajmą pierwsze 500 miejsc w poszczególnych kategoriach, zostaną zakwalifikowani do II etapu konkursu, który będzie miał miejsce w Warszawie 28 marca. Wyniki I etapu będą znane 17 marca.
Publikujemy skan informacji dotyczącej terminów egzaminów w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w roczniku I i II. Prosimy o merytoryczne przygotowanie się do egzaminów i życzymy powodzenia.
Czytaj dalejZe względu na okres świąteczny oraz zbliżający się termin wystawienia ocen z zachowania i klasyfikacji za I półrocze roku szkolnego 2013/14 zorganizowany został w piątek 3 stycznia 2014 roku dyżur nauczycielski w godzinach od 1500 do 1630. Na spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców zainteresowanych frekwencją, ocenami i problemami szkolnymi swoich pociech.
Czytaj dalejWioleta Kutniewska (II B)
- Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego (opiekun – Mirella Stupak);
- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox (opiekun – Mirella Stupak);
- IX miejsce na etapie wojewódzkim w konkursie English High Flier;
- X miejsce na etapie wojewódzkim konkursu English Ace (opiekun – Mirella Stupak);
Karolina Kunicka (II B)
- I miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej;
Mieszko Czaplejewicz (I B)
- III miejsce w I międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej;
Weronika Boruch (II D)
- Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła (opiekun – Krystyna Kopańko);
Barbara Kuc (II B)
- III miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej pod tytułem Песн...
Wszystko zaczęło się od Marii Baghdasaryan – wolontariuszki z Armenii, która zainicjowała akcję zbierania zabawek, odzieży i książek w Dąbrowie Białostockiej. Otrzymała wsparcie od grupy uczniów z Liceum Ogólnokształcącego z Dąbrowy Białostockiej, którzy wspólnie z Marią ruszyli w dąbrowskie „blokowisko” aby do udziału w akcji zachęcić mieszkańców naszego miasta. Rezultaty akcji były rewelacyjne i zostały jeszcze wzmocnione poprzez paczki dla dzieci fundowane przez rodziny uczniów liceum i gimnazjum. Wszystkie uzyskane prezenty, odzież i zabawki przekazane zostały dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i jeszcze przed świętami dotrą do potrzebujących wyzwalając w nich odrobinę radości.
W dniach od 6 do 8 grudnia w Osowcu miały miejsce manewry II i III klas mundurowych i celnej. Rozpoczęły się one w piątek od godziny 11.00, kiedy to pierwsi uczniowie trafili do Garnizonu Osowiec. Uczniowie mogli się zapoznać z warunkami z jakimi w zimowej scenerii zmagało się wojsko. Prowadzący manewry st. chor. szt. rezerwy SG Janusz Bielawski zadbał o szczególne atrakcje w postaci nocnych pobudek, musztry, ale także gier i zabaw w tym karaoke. W pamięci uczestników niewątpliwie pozostała ranna zaprawa. Uczniowie zapoznali się również z działalnością wojskowej straży pożarnej oraz zwiedzili Twierdzę Osowiec i muzeum. Zdaniem uczestników kończące rok manewry w Osowcu były naprawdę wspaniałą przygodą, która pozostanie w pamięci na długo.
27 listopada 2013 roku w naszej szkole miało miejsce interesujące wydarzenie dotyczące przyznania Stypendiów Fundacji Świętego Mikołaja i Ikea Family dla 3 uczennic naszej szkoły: Eweliny Marcińczyk, Moniki Orpik i Katarzyny Dziewiątkowskiej. Działanie te było możliwe dzięki wejściu naszej szkoły (jako 1 z 46 szkół w Polsce) do programu Na rodzinę można liczyć który ma na celu wsparcie zdolnych, zaangażowanych społecznie uczniów, którzy mogą wpłynąć na rozwój swoich społeczności. Dzięki wsparciu Klubowiczów Ikea Family mogły być zafundowane naszym uczennicom całoroczne stypendia. Gratulujemy wyróżnionym.
Na spotkaniu podsumowującym realizację projektu W klimacie fon de siecle w Krakowie i Dąbrowie przedstawione zostały informacje o startującym 27 listopada 2013 roku projekcie Kulinarne mosty Europy przygotowanym przez Fundację Gama i realizowanym w ramach programu Leonardo da Vinci. Partnerzy tego przedsięwzięcia pochodzą z Włoch, Niemiec, Cypru i Grecji. W jego ramach trzydziestoosobowa grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Dąbrowie Białostockiej weźmie udział w warsztatach kulinarnych poświęconych potrawom z krajów partnerskich i nauczy się je przygotowywać. Czterech najbardziej zaangażowanych w projekt uczestników wyjedzie na jedną z wizyt studyjnych do kraju partnerskiego (najprawdopodobniej do Włoch lub Niemiec). W dniu 27 listopada 2013 roku odbyła się część grecka kulinarnych podróży, którą poprowadził właściciel augustowskiej restauracji Grek Zorba. Goście konferencji podsumowującej projekt W klimacie fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie mogli uczestniczyć w degustacji potraw greckiej kuchni.












