Ruszył projekt Kulinarne mosty Europy

Na spotkaniu podsumowującym realizację projektu W klimacie fon de siecle w Krakowie i Dąbrowie przedstawione zostały informacje o startującym 27 listopada 2013 roku projekcie Kulinarne mosty Europy przygotowanym przez Fundację Gama i realizowanym w ramach programu Leonardo da Vinci. Partnerzy tego przedsięwzięcia pochodzą z Włoch, Niemiec, Cypru i Grecji. W jego ramach trzydziestoosobowa grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Dąbrowie Białostockiej weźmie udział w warsztatach kulinarnych poświęconych potrawom z krajów partnerskich i nauczy się je przygotowywać. Czterech najbardziej zaangażowanych w projekt uczestników wyjedzie na jedną z wizyt studyjnych do kraju partnerskiego (najprawdopodobniej do Włoch lub Niemiec). W dniu 27 listopada 2013 roku odbyła się część grecka kulinarnych podróży, którą poprowadził właściciel augustowskiej  restauracji Grek Zorba. Goście konferencji podsumowującej projekt W klimacie fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie mogli uczestniczyć w degustacji potraw greckiej kuchni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA