W dniu 27 listopada 2013 roku na hali sportowej odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu W klimacie fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie finansowanego przez Fundację PZU (15 000 złotych), Firmie AB Auto Adama Borysiewicza (1 000 złotych) i wkład własny uczestników w wysokości łącznej 2 000 złotych. Wnioskodawcą projektu była Fundacja GAMA, zaś jego autorkami nasze szkolne nauczycielki języka polskiego. One także w ramach wolontariatu przeprowadziły 8 zajęć z kultury młodopolskiej oraz wyselekcjonowały w formie testowej grupę 45 uczniów. W ramach projektu „wybrańcy” wyruszyli śladami Wyspiańskiego na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd przyniósł same pozytywne emocje, co potwierdziły wypełnione ankiety ewaluacyjne. W trakcie podsumowania nie było końca podziękowaniom zarówno dla autorek projektu, jego wnioskodawców i sponsorów. W charakterze gości w konferencji wzięli udział: Antoni Hrynkiewicz – Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej, Ewa Czarniecka – Skarbnik Gminy Dąbrowa Białostocka , Leszek Kiejko – Sekretarz Gminy Dąbrowa Białostocka, Andrzej Kamliński – Prezes Fundacji Gama, Aneta Fiećko-Luty – Wiceprezes Fundacji Gama oraz przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej na czele z Przewodniczącym Czesławem Żukiem.
Archiwa blogów
W dniu 21 listopada w Operze i Filharmonii Podlaskiej wręczone zostały Stypendia Prezesa Rady Ministrów RP i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej Robert Kopeć. Robert w poprzednim roku szkolnym uzyskał jedną z najwyższych średnich ocen oraz zajął V miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Ortografii a także wykazał się ponadprzeciętnymi zdolnościami z matematyki, co potwierdziły liczne konkursy. Jest 0n także jednym z administratorów szkolnej strony internetowej. Gratulujemy!
Zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na cykliczny comiesięczny dyżur nauczycielski, który odbędzie się 3 grudnia 2013 w godzinach od 1500 do 1630. Będzie on okazją do spotkania nauczycieli, wychowawców, pedagoga szkolnego i rozmowy dotyczącej frekwencji, ocen, zachowania i problemów. Serdecznie zapraszamy.
20 listopada na Uniwersytecie w Białymstoku odbyło się spotkanie podsumowujące wojewódzki konkurs na pracę pisemną pt. Czy Romanowi Dmowskiemu należy się pomnik? Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy II d Aneta Sienkiewicz pracująca pod opieką Pana Mirosława Hańczaruka. Organizatorem konkursu był Podlaski Komitet Uczczenia Pamięci Romana Dmowskiego i Fundacja Obowiązek Polski. Konkurs odbywał się pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Metrpolity Białostockiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Organizatorzy podkreślali wysoką jakość pracy Anety Sienkiewicz. Serdecznie gratulujemy.
12 listopada 2013 roku grupa uczniów z klas mundurowych odbyła wycieczkę do Warszawy. Byli to reprezentanci klas 2 i 3. Mieli okazję zwiedzić Akademię Obrony Narodowej i dowiedzieć się o nauce w niej, jak również obejrzeć park militarny przy AON, w którym mogli zobaczyć wiele eksponatów samolotów, czołgów i armat. Następnie udali się do jednostki wojskowej, w której odwiedzili salę tradycji. Znajdowały się w niej liczne pamiątki i eksponaty, największą uwagę przyciągał jednak mundur, uszyty na wzór tego, który nosił gen. Władysław Sikorski. Dokonali również wpisu do pamiątkowej księgi. Celem wyjazdu było nawiązanie współpracy pomiędzy naszą szkołą a Jednostką Wojskową II Regionalną Bazą Logistyczną administrującą Twierdzą Osowiec, dzięki której niebawem odbędą się manewry dla klas mundurowych właśnie w tym miejscu. Będziemy jedyną szkołą, która podpisze porozumienie o współpracy z tą jednostką wojskową.
Dnia 18 listopada 2013 roku odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Języka Angielskiego. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z klasy 2a (K. Stupak), 2b (D. Mańczuk, N. Toczko, W. Kutniewska), 2e (K. Waszkiewicz), 3b (J. Kaluta, J. Godlewska), 3c (K. Sienkiewicz, G. Kozioł) i 3d (E. Grygorczyk). Największą ilość punktów uzyskała W. Kutniewska.
Opiekunowie: E. Kondracka i M. Stupak
Czytaj dalejPodobnie jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca 5 listopada 2013 roku w godzinach od 1500 do 1630 odbędzie się dyżur nauczycieli w trakcie którego będzie można otrzymać informację zarówno o frekwencji, jak i otrzymanych ocenach. Będzie także istniała możliwość spotkania z poszczególnymi nauczycielami (w tym wgląd w sprawdziany pisemne) oraz pedagogiem szkolnym. Serdecznie zapraszamy.
25 października 2013 roku miał miejsce wyjazd do Białegostoku 66 uczniów naszej szkoły do teatru Trzyrzecze na spektakl Blackbird oraz koncert wokalistki i kompozytorki Miss God. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Poznaj Teatr – będący cyklem 3 wyjazdów kulturalno-edukacyjnych dla młodzieży szkół średnich z małych miast Województwa Podlaskiego. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Teatralne Dom Na Młynowej Teatr Trzyrzecze.
30 października 2013 roku klasy mundurowe i celne uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białymstoku. Tematyką spotkania było zagrożenie narkotykami, a także uwarunkowania pracy funkcjonariuszy. W spotkaniu wziął udział pies, zajmujący się wykrywaniem narkotyków. Niewątpliwie było to bardzo interesujące, kolejne spotkanie ze służbami mundurowymi.











