Archiwa blogów

Projekt W klimacie fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie – zakończony uroczyście

W dniu 27 listopada 2013 roku na hali sportowej odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu W klimacie fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie finansowanego przez Fundację PZU (15 000 złotych), Firmie AB Auto Adama Borysiewicza (1 000 złotych) i wkład własny uczestników w wysokości łącznej 2 000 złotych. Wnioskodawcą projektu była Fundacja GAMA, zaś jego autorkami nasze szkolne nauczycielki języka polskiego. One także w ramach wolontariatu przeprowadziły 8 zajęć z kultury młodopolskiej oraz wyselekcjonowały w formie testowej grupę 45 uczniów. W ramach projektu „wybrańcy” wyruszyli śladami Wyspiańskiego na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd przyniósł same pozytywne emocje, co potwierdziły wypełnione ankiety ewaluacyjne. W trakcie podsumowania nie było końca podziękowaniom zarówno dla autorek projektu, jego wnioskodawców i sponsorów. W charakterze gości w konferencji wzięli udział: Antoni Hrynkiewicz – Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej, Ewa Czarniecka – Skarbnik Gminy Dąbrowa Białostocka , Leszek Kiejko – Sekretarz Gminy Dąbrowa Białostocka, Andrzej Kamliński – Prezes Fundacji Gama, Aneta Fiećko-Luty – Wiceprezes Fundacji Gama oraz przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej na czele z Przewodniczącym Czesławem Żukiem.

Czytaj dalej

Robert Kopeć – Stypendystą Prezesa Rady Ministrów RP

W dniu 21 listopada w Operze i Filharmonii Podlaskiej wręczone zostały Stypendia Prezesa Rady Ministrów RP i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej Robert Kopeć. Robert w poprzednim roku szkolnym uzyskał jedną z najwyższych średnich ocen oraz zajął V miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Ortografii a także wykazał się ponadprzeciętnymi zdolnościami z matematyki, co potwierdziły liczne konkursy. Jest 0n także jednym z administratorów szkolnej strony internetowej. Gratulujemy!

Czytaj dalej

Dyżur nauczycielski w dniu 3 grudnia 2013

Zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na cykliczny comiesięczny dyżur nauczycielski, który odbędzie się 3 grudnia 2013 w godzinach od 1500 do 1630. Będzie on okazją do spotkania nauczycieli, wychowawców, pedagoga szkolnego i rozmowy dotyczącej frekwencji, ocen, zachowania i problemów. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej

Czy Romanowi Dmowskiemu należy się pomnik? Aneta twierdzi, że tak … i wygrywa wojewódzki konkurs

20 listopada na Uniwersytecie w Białymstoku odbyło się spotkanie podsumowujące wojewódzki konkurs na pracę pisemną pt. Czy Romanowi Dmowskiemu należy się pomnik? Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy II d Aneta Sienkiewicz pracująca pod opieką Pana Mirosława Hańczaruka. Organizatorem konkursu był Podlaski Komitet Uczczenia Pamięci Romana Dmowskiego i Fundacja Obowiązek Polski. Konkurs odbywał się pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Metrpolity Białostockiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Organizatorzy podkreślali wysoką jakość pracy Anety Sienkiewicz. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj dalej

Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej

konkurs
Karta Zgłoszeniowa
Regulamin 2014

Czytaj dalej

Wyjazd do Warszawy z osowiecką twierdzą w tle

12 listopada 2013 roku grupa uczniów z klas mundurowych odbyła wycieczkę do Warszawy. Byli to reprezentanci klas 2 i 3. Mieli okazję zwiedzić Akademię Obrony Narodowej i dowiedzieć się o nauce w niej, jak również obejrzeć park militarny przy AON, w którym mogli zobaczyć wiele eksponatów samolotów, czołgów i armat. Następnie udali się do jednostki wojskowej, w której odwiedzili salę tradycji. Znajdowały się w niej liczne pamiątki i eksponaty, największą uwagę przyciągał jednak mundur, uszyty na wzór tego, który nosił gen. Władysław Sikorski. Dokonali również wpisu do pamiątkowej księgi. Celem wyjazdu było nawiązanie współpracy pomiędzy naszą szkołą a Jednostką Wojskową II Regionalną Bazą Logistyczną administrującą Twierdzą Osowiec, dzięki której niebawem odbędą się manewry dla klas mundurowych właśnie w tym miejscu. Będziemy jedyną szkołą, która podpisze porozumienie o współpracy z tą jednostką wojskową.

Czytaj dalej

Olimpiada Języka Angielskiego

Dnia 18 listopada 2013 roku odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Języka Angielskiego. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z klasy 2a (K. Stupak), 2b (D. Mańczuk, N. Toczko, W. Kutniewska), 2e (K. Waszkiewicz), 3b (J. Kaluta, J. Godlewska), 3c (K. Sienkiewicz, G. Kozioł) i 3d (E. Grygorczyk). Największą ilość punktów uzyskała W. Kutniewska.

Opiekunowie: E. Kondracka i M. Stupak

Czytaj dalej

Dyżur nauczycielski – zapraszamy rodziców

Podobnie jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca 5 listopada 2013 roku w godzinach od 1500 do 1630 odbędzie się dyżur nauczycieli w trakcie  którego będzie można otrzymać informację zarówno o frekwencji, jak i otrzymanych ocenach. Będzie także istniała możliwość spotkania z poszczególnymi nauczycielami (w tym wgląd w sprawdziany pisemne) oraz pedagogiem szkolnym. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej

Teatralne Trzyrzecze w Białymstoku

25 października 2013 roku miał miejsce wyjazd do Białegostoku 66 uczniów naszej szkoły do teatru Trzyrzecze na spektakl Blackbird oraz koncert wokalistki i kompozytorki Miss God. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Poznaj Teatr – będący cyklem 3 wyjazdów kulturalno-edukacyjnych dla młodzieży szkół średnich z małych miast Województwa Podlaskiego. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Teatralne Dom Na Młynowej Teatr Trzyrzecze.

Czytaj dalej

Izba Celna z wizytą w szkole

30 października 2013 roku klasy mundurowe i celne uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białymstoku. Tematyką spotkania było zagrożenie narkotykami, a także uwarunkowania pracy funkcjonariuszy. W spotkaniu wziął udział pies, zajmujący się wykrywaniem narkotyków. Niewątpliwie było to bardzo interesujące, kolejne spotkanie ze służbami mundurowymi.

Czytaj dalej