Archiwa blogów

Szczypiornistki na obozie szkoleniowym w Gdańsku

Szczypiornistki z naszej drużyny rozpoczęły sezon już przed początkiem roku szkolnego. Po okresie roztrenowania przyszedł czas na powrót do ciężkiej pracy i skupienia na treningach.

21 sierpnia dziewczyny były już w Gdańsku gdzie po zakwaterowaniu, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, rozpoczęły treningi na hali AWF. Oprócz dwugodzinnych zajęć taktycznych, dzień rozpoczynał się od rozruchu na pobliskim stadionie.

Między ćwiczeniami i szkoleniami był także czas na relaks, zwiedzanie Gdańska i Gdyni. Dziewczyny odwiedziły także Ergo Arenę! Dodatkową atrakcją były dwa wejścia na mecze fazy grupowej Mistrzostw Europy 2013 W Piłce Ręcznej Kobiet Do Lat 17 (mecz Portugalii z Czarnogórą na hali w Gdyni oraz Chorwacji ze Szwecją, która zdobyła tytuł Mistrza Europy)

Po trzydniowym obozie szkoleniowym dziewczyny wraz z Trenerem przeniosły się do Giżycka, na X Międzynarodowy Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej. Tam zmierzyły się miedzy innymi z drużynami z Wąbrzeźna, Giżycka i Litwy.  Należy dodać, że nasze szczypiorniaki wystąpiły z obu kategoriach wiekowych, co oznacza, że grały także z dziewczynami ze starszych roczników. Po zaciętych meczach i wielkich emocjach ostatecznie ulokowały się na III pozycji.

Cały zespół składa podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej, Starostwu Powiatowemu w Sokółce, Zespołowi Szkół w Dąbrowie Białostockiej oraz UKS Spartakus za wsparcie finansowe.

Dziewczynom życzymy dalszego zapału do pracy, wytrwałości i wielu sukcesów w rozpoczynającym się sezonie!

Czytaj dalej

Inauguracja projektu Fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie

16 września odbył się wykład pt.: Filozofia Młodej Polski – prądy, inspiracje, kontrowersje przeprowadzony przez mgr Ewę Gorlewską. Wystąpienie miało na celu przybliżenie uczniom sylwetek modernistycznych filozofów i ich poglądów oraz wprowadzenie w klimat epoki. W spotkaniu brali udział uczestnicy projektu Fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie.

Czytaj dalej

Zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkietery”

19.04.2013r na strzelnicy HUBERTUS w Białymstoku przeprowadzono II etap zawodów strzeleckich dla szkół ponadgimnazjalnych. Wystąpiły w nich dwa zespoły z naszej szkoły. Dziewczęta w składzie: Angelika Godlewska, Katarzyna Kozioł, Magdalena Tarasewicz oraz chłopcy: Damian Jankowski, Przemysław Karolczuk, Rafał Masłowski. Dziewczyny zajęły drużynowo II miejsce, chłopcy III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 🙂

Kilka nieźle strzelonych fotek 😀

strzelnica5

strzelnica1

strzelnica4

strzelnica2

strzelnica3

Czytaj dalej

Udział naszych uczennic w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w piłce ręcznej

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2013 roku w Kielcach odbył się jeden z ośmiu Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej dziewcząt. Uczennice naszej szkoły reprezentując barwy klubu KS Szczypiorniak zajęły drugie miejsce w województwie podlaskim i awansowały do tych rozgrywek. Drużyna jechała z wielkimi nadziejami na ten turniej. W ćwierćfinale spotkała się z drużynami KSS Kielce (woj. Świętokrzyskie, UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno (woj. Kujawsko-Pomorskie), UKS Sokół Wadowice Górne (woj. Podkarpackie)

Niestety start w tej imprezie nie wyszedł im najlepiej. Nasz zespół poniósł trzy porażki i odpadł z dalszej fazy rozgrywek...

Czytaj dalej

II miejsce w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W tym roku dziewczyny z naszej drużyny zajęły II miejsce w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt! Po rozegraniu 9 meczy w Lidze (dziewczyny wygrały aż 8, zazwyczaj bardzo wysoką przewagą) wyłoniono 4 najlepsze zespoły, które spotykały się w finale. Rozegrano go 19 marca w Łomży. Dziś przedstawiamy wam wyniki i kilka fotek. Więcej informacji w najnowszym numerze EloTuDabrowa!

Wyniki meczów:

III LO Łomża – IV LO Białystok 33:9
ZS Dąbrowa Białostocka – ZS Siemiatycze 26:12
IV LO Białystok – ZS Siemiatycze 18:14
III LO Łomża – ZS Dąbrowa Białostocka 19:16

finał

FINAŁ2

FINAŁ3

Czytaj dalej

ZMAGANIA SUPERUCZNIÓW Z ARCYTEKSTEM CZYLI SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Mimo zagrożenia pechem, 13 lutego 20 osób, dla których bułką z masłem (oczywiście roślinnym) są niuanse kreskowania „o” lub dodawania „c” do „h”, stanęło do szkolnych eliminacji Konkursu Ortograficznego. Nagrodą dla czworga śmiałków miał być awans do zawodów na szczeblu powiatowym. Wysokie Jury przygotowało tekst zatytułowany „Arcyprzygoda superpolicjanta” najeżony pułapkami ortograficznymi niczym polskie drogi wybojami. Czy nazwać można inaczej niż zamachem na psychikę takie zdanie?

„I cóż, że kadził Wihelmowi, przekonując, iż taki fachowiec jest niezastąpiony i że zanimby znalazł innego superfajtera, minęłoby mnóstwo czasu, a wtedy mogłoby dojść do chryi, kiedy hojność jego nijak się miała do tych komplementów.”

To tylko p...

Czytaj dalej