Szczypiornistki na obozie szkoleniowym w Gdańsku

Szczypiornistki z naszej drużyny rozpoczęły sezon już przed początkiem roku szkolnego. Po okresie roztrenowania przyszedł czas na powrót do ciężkiej pracy i skupienia na treningach.

21 sierpnia dziewczyny były już w Gdańsku gdzie po zakwaterowaniu, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, rozpoczęły treningi na hali AWF. Oprócz dwugodzinnych zajęć taktycznych, dzień rozpoczynał się od rozruchu na pobliskim stadionie.

Między ćwiczeniami i szkoleniami był także czas na relaks, zwiedzanie Gdańska i Gdyni. Dziewczyny odwiedziły także Ergo Arenę! Dodatkową atrakcją były dwa wejścia na mecze fazy grupowej Mistrzostw Europy 2013 W Piłce Ręcznej Kobiet Do Lat 17 (mecz Portugalii z Czarnogórą na hali w Gdyni oraz Chorwacji ze Szwecją, która zdobyła tytuł Mistrza Europy)

Po trzydniowym obozie szkoleniowym dziewczyny wraz z Trenerem przeniosły się do Giżycka, na X Międzynarodowy Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej. Tam zmierzyły się miedzy innymi z drużynami z Wąbrzeźna, Giżycka i Litwy.  Należy dodać, że nasze szczypiorniaki wystąpiły z obu kategoriach wiekowych, co oznacza, że grały także z dziewczynami ze starszych roczników. Po zaciętych meczach i wielkich emocjach ostatecznie ulokowały się na III pozycji.

Cały zespół składa podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej, Starostwu Powiatowemu w Sokółce, Zespołowi Szkół w Dąbrowie Białostockiej oraz UKS Spartakus za wsparcie finansowe.

Dziewczynom życzymy dalszego zapału do pracy, wytrwałości i wielu sukcesów w rozpoczynającym się sezonie!