Archiwa dzienne 11/10/2019

,,Zamrożona” w języku cząstka dawnej rzeczywistości

11/10/2019 Aktualności

10 października 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej ( kl. I B oraz grupa z kl. III PR pod opieką nauczycieli D. Budzińskiej i U. Puczyńskiej)  mieli przyjemność uczestniczyć w promocji książki „Mowa prosta mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka” opracowanej przez Jerzego Białomyzego i Elżbietę Wierzbicką -    Piotrowską. Wydarzenie odbyło się w Urzędzie Miejskim. Wzięli w nim udział również m.in. starosta sokólski Piotr Rećko, burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz, radni,  duchowni oraz mieszkańcy.

Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać przemówień prof. dr hab. Instytutu Języka Polskiego UW Elżbiety Wierzbickiej-Piotrowskiej oraz prof. dr hab. Barbary Falińskiej – specjalistek