W dniach 12-15 grudnia 2018 roku w naszej szkole przebywała delegacja nauczycieli ze szkoły, z którą współpraca trwa już 11 lat. Pedagodzy na czele z dyrektor Eleną Gorbaczową z Gimnazjum nr 3 w Mołodecznie odwiedził naszą placówkę, uczestnicząc w zajęciach szkolnych oraz realizując działania w ramach projektu : „Poznajemy wielokulturowość Podlasia”. W trakcie wizyty nie zabrakło także czasu na rozmowy na temat planów współpracy na najbliższe miesiące. Już w kwietniu planowany jest wyjazd naszych uczniów do Mołodeczna.
Czytaj dalejArchiwa miesięczne grudzień 2018
W dniu 26 października 2018 r. cztery uczennice naszego liceum wzięły udział w eliminacjach powiatowych Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS. Spotkanie odbyło się w budynku Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. Naszą szkołę reprezentowały:
- Emilia Dylnicka
- Kamila Łazar
- Alina Obuchowicz
- Aleksandra Jodczyk
Uczestniczki wykazały się dużą wiedzą, za udział w olimpiadzie otrzymały dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy naszym koleżankom za trud włożony w naukę, życzymy dalszych sukcesów w życiu szkolnym.
Czytaj dalej
Zdjęcia z apelu (6 grudnia 2018 roku) podsumowującego projekt czytelniczy, który realizowany był w trakcie 2018 roku. Dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa doposażona została szkolna biblioteka, do której młodzież za względu na nowości książkowe zdecydowanie częściej zagląda.
Czytaj dalejZ wielką przyjemnością informuję, iż troje uczniów z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej uzyskało znakomite wyniki w wojewódzkim konkursie literackim„Moja książka życia”. Są to Agnieszka Budnik – I miejsce, Agnieszka Piruta – II miejsce oraz Jacek Łantowski – III miejsce. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela polonisty -Urszuli Puczyńskiej napisali świetne eseje i felietony dotyczące czytanej literatury. Na ich światopogląd wpłynęły następujący autorzy i ich dzieła: Astrid Lindgren – „Bracia Lwie Serce” , Dmitry Glukhovsky – „Futu.re” , Ray Bradbury – „451 stopni Fahrenheita”.
Międzypokoleniowy konkurs literacki „Moja książka życia” został organizowany w ramach projektu Klubu Czytelniczego Ex Libris realizowanego przez St...
Czytaj dalejDn. 11 grudnia 2018 w Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej miała miejsce promocja publikacji „Literackie talenty dąbrowskiego LO”. Tomik zawiera wiersze, felietony, eseje i opowiadania utalentowanych literacko uczniów. Wiele utworów było pisanych do szuflady, niektóre wysyłane na różnorodne twórcze rywalizacje a inne to prace, nagrodzone w ogólnopolskich konkursach literackich.
Wśród autorów publikacji znajdują się:
- Agnieszka Budnik,
- Magdalena Chojnacka,
- Karolina Grygorczyk,
- Weronika Kułak,
- Patrycja Oliwia Lipska
- Gabriel Szymczyk (absolwent szkoły).
Tomik liczy 72 strony. Jego redakcją zajęły się szkolne polonistki: Edyta Ołdziejewska-Budnik i Urszula Puczyńska...
Czytaj dalejW dniu 05.12.2018 r. odbył się w naszej szkole finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” – II Rzeczpospolita 1918-1945 w którym wzięło udział 6 uczniów.
Zaś 14.12.2018 r. 7 uczniów wzięło udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska Piastowska”.
Życzymy sukcesów i zachęcamy pozostałych uczniów do udziału w organizowanych konkursach!
Czytaj dalejZ wielką przyjemnością informuję o sukcesie uczennicy klasy pierwszej – Agnieszki Piruty w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego im W. Szymańskiego „O srebrne pióro MDK”. Agnieszka została laureatką konkursu, otrzymała II nagrodę w kategorii prozy za opowiadanie „Ratunek”, napisane pod kierunkiem nauczyciela polonisty – Urszuli Puczyńskiej. Agnieszka stwierdziła, że dużą pomoc zawdzięcza też mamie, pani Barbarze Pirucie, która jako pierwsza czyta jej utwory. Opowiadanie „Ratunek” to utwór błyskotliwy i wciągający. Napisany nienaganną polszczyzną.
Agnieszka w nagrodę otrzymała zbiór opowiadań W...
Czytaj dalejBywają chwile, gdy wielka historia i niezwykli ludzie docierają do nas. Dziś ,,wkroczyła” do dąbrowskiego liceum wraz z naszym gościem Panem Bogusławem Falkowskim. W ramach zajęć z dziennikarstwa uczniowie kl. III A mieli okazję poznać i wysłuchać opowieści człowieka, którego inicjatywy, działania, pomysły mogłyby wypełnić niejedną biografię. Wymienię tylko niektóre: inicjator budowy pomnika naszego patrona gen. Nikodema Sulika, Honorowy Konsul Polonii w Kanadzie, członek Bractwa Kurkowego, przedsiębiorca, budowniczy ,,Pałacu na wodzie” Falkowski w Augustowie, Złoty Absolwent Politechniki Białostockiej 2018, pomysłodawca zawiezienia choinki do Watykanu w 2017 r.
Dziękujemy za spotkanie i rozmowę...
Czytaj dalejW dniu 28 listopada 2018 r. Powiat Sokólski reprezentowany przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko oraz członka Zarządu Powiatu Sokólskiego Jerzego Białomyzego zawarł umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej reprezentowanym przez Pana Waldemara Zubka – Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych. Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze środków dotującego zadań bieżących w związku z udziałem Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej w realizacji „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.
W ramach programu Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej otrzymał dofinansowanie w kwocie 57 350 zł na sprzęt oraz umundurowanie dla uczniów szkoły...
Czytaj dalej










































































































