Talent pisarski uczennicy z dąbrowskiego liceum

 Z wielką przyjemnością informuję o sukcesie uczennicy  klasy pierwszej –  Agnieszki Piruty w XII edycji  Wojewódzkiego Konkursu Literackiego  im W. Szymańskiego  „O srebrne pióro MDK”. Agnieszka  została laureatką konkursu, otrzymała II nagrodę w kategorii prozy za opowiadanie „Ratunek”, napisane pod kierunkiem nauczyciela polonisty – Urszuli Puczyńskiej.  Agnieszka stwierdziła, że dużą pomoc zawdzięcza też mamie, pani Barbarze Pirucie, która jako pierwsza czyta jej utwory.   Opowiadanie „Ratunek” to  utwór błyskotliwy i wciągający. Napisany nienaganną polszczyzną.

Agnieszka w nagrodę otrzymała zbiór opowiadań W. Gombrowicza „Bakakaj i inne opowiadania” , dyplom oraz zaproszenie do audycji radiowej w Radiu Akadera – audycja „Kawiarnia Literacka”. Opowiadanie zostanie opublikowane w „Kurierze Porannym” w dodatku kulturalnym „Magnes”.

Uroczysta gala  podsumowania  XII edycji konkursu odbyła się 13 grudnia  2018 roku w siedzibie Młodzieżowego Ośrodka Kultury w Białymstoku. Program uświetnił wykład prof. dr hab. Dariusza Kuleszy  o poezji Z.  Herberta, wspomnienia  redaktor Doroty Sokołowskiej z Radia Białystok o Wiesławie  Szymańskim – zmarłym w 2013 roku dziennikarzu Radia Białystok oraz rozmowy red. Doroty Sokołowskiej i poetki Teresy Radziewicz  z laureatami konkursu. Dotyczyły one twórczości, powstawania tekstów i trudów z tym związanych.

Dodam jeszcze, że w konkursie brali inni uczniowie z liceum i niektórzy niemal „otarli się” o zwycięstwo. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie polonistycznie i pisanie pięknych wierszy oraz opowiadań, zaś Agnieszce gratuluję sukcesu.

Tekst  i zdjęcia: Urszula Puczyńska

dav

dav

dav

dav