Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na dzień otwarty w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej. W jego trakcie będzie można poznać ofertę edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Dąbrowie Białostockiej, zwiedzić szkołę i spotkać się z nauczycielami i uczniami. W programie przewidziane są występy artystyczne, pokaz musztry, prezentacje dąbrowskich profili, pokazy umiejętności uczniów zasadniczej szkoły zawodowej, spotkanie z żołnierzami z 18 Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku i wiele innych atrakcji. Zapraszamy gimnazjalistów i ich rodziców na spotkanie w naszej szkole. Rozpoczęcie odbędzie się w dwóch turach o godz. 10.00 i 12.00.
Czytaj dalejCHĘTNYCH (I TYCH MNIEJ CHĘTNYCH ) DO NAUKI MATURZYSTÓW ZAPRASZAM NA LEKCJE POWTÓRKOWE Z MATEMATYKI W DNIACH:
Poniedziałek 27. 04. 2015r. od 10.45 do 12.35
Wtorek 28. 04. 2015r. od 8.00 do 10.35
Środa 29. 04. 2015r. od 12.45 do 13.30
Czwartek 30.04. 2015r. od 8.55 do 9.40
Za udział w zajęciach przewidziana jest nagroda
( niemierzalna) – zdobycie wiedzy
Zapraszam serdecznie do pracowni nr 16
– Joanna Krahel
W dniach 10-11 kwiecień 2015 roku grupa młodzieży pod opieką Dyrektora Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej Jarosława Budnika i opiekuna klas mundurowych st. chor. szt. Rezerwy Straży Granicznej Janusza Bielawskiego uczestniczyła w programie realizowanym przez Akademię Obrony Narodowej w Warszawie. Pierwszy dzień uczestnikom wypełniła konferencja poświęcona perspektywom rozwoju klas mundurowych oraz pozytywnym praktykom w ich funkcjonowaniu. W planach MON-u klasy mundurowe wpisują się w realizację programu Narodowych Sił Rezerwowych i mają być wsparciem dla szkolenia żołnierzy. Drugi dzień pobytu wiązał się z udziałem w pikniku militarnym, który miał być promocją działań Akademii Obrony Narodowej. Młodzież klas III z uwagą przyglądała się proponowanej przez AON ofercie edukacyjnej, zastanawiając się nad wyborem tej drogi kariery zawodowej. Miłym akcentem było spotkanie na uczelni absolwentów LO w Dąbrowie Białostockiej.
20 marca 2015 roku nasza szkoła witała wiosnę w 'szkole’, zaś grupa uczniów (klasa IIIf i kilkoro z innych klas) zwiedzała Wilno. Była to jednodniowa wycieczka do stolicy Litwy. Przy pomocy p. Grażyny, przewodniczki – z wykształcenia polonistki, przeszliśmy miasto śladami wybitnych Polaków (pisarzy, poetów i postaci historycznych), którzy żyli, studiowali i tworzyli właśnie tam. Była to odskocznia od zajęć lekcyjnych, jak również krótka powtórka przed maturą. Wilno robi niesamowite wrażenie. Warto go zobaczyć!
W dniu 1 kwietnia 2015 roku na auli Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej odbyło się spotkanie promocyjne dotyczące oferty edukacyjnej Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. I mogło to być spotkanie, jakich wiele odbywa się na przełomie marca i kwietnia, jednak wyjątkowy był skład uczestników, tego wydarzenia. Otóż poza uczniami klasy III na auli spotkali się prawie wszyscy członkowie Zarządu Powiatu Sokólskiego, których obecność, była jednocześnie poparciem idei wybierania przez gimnazjalistów oferty edukacyjnej szkół prowadzonych przez Powiat Sokólski. Spotkanie było także pretekstem do wręczenia uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej stypendiów dla młodzieży uzdolnionej. 10 uczniów zostało docenionych odbierając decyzje o przyznaniu stypendiów z rąk Starosty Sokólskiego Piotra Rećki.
Zachowaj równowagę, czyli zdrowe podejście do życia
W ramach projektu Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację w zakresie żywienia i aktywności fizycznej 20 marca 2015 roku odbył się międzyklasowy turniej koszykówki zorganizowany przez uczniów naszej szkoły. W turnieju wzięło udział około 90 uczestników. Reszta szkoły kibicowała swoim drużynom. W składach drużyn znajdowali się chłopcy oraz dziewczyny, ilość zmian była nieograniczona.
I miejsce – klasa 2B
II miejsce – klasa 1B
III miejsce – klasa 2D
Królem strzelców został Mateusz Jurgilewicz. Zwycięzcy otrzymali nagrody okolicznościowe ufundowane przez dyrektora szkoły.










