Rusza termomodernizacja budynków Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej

Czekaliśmy na to bardzo.I się doczekaliśmy.

Informujemy, iż Powiat Sokólski przystępuje do realizacji zadania „Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokólskiego”, w związku z tym opublikowane zostało zamówienie: Zamówienie w ramach realizacji projektu pod nazwą „Modernizacja obiektów szkolnych Powiatu Sokolskiego” w ramach Osi Priorytetowej V. Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.3. Efektywność energetyczna w sektorze mieszkaniowym i budynkach użyteczności publicznej, Poddziałanie 5.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych w tym budownictwo komunalne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020
Ogłoszenie o zamówieniu dostępne pod następującymi linkami:
 
http://www.pzd.sokolka.com/index...
Czytaj dalej

Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2017

W dniu 27 lutego 2017 Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku we współpracy z Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku zorganizowała FORUM KLAS MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO 2017, które odbyło się  w siedzibie Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Na  forum nie zabrakło także uczniów naszej szkoły którzy przystąpili do konkursu wiedzy obejmującej  zakres działalności służb mundurowych podległych MSWIA . Uczniowie – Mateusz Żmurda(kapitan) , Adam Żemajduk oraz Dominika Świerpiel po trudnych zmaganiach wywalczyli bardzo wysokie bo aż 3 miejsce wśród licznych reprezentacji innych szkół  woj. podlaskiego (11 drużyn). Tematem przewodnim rywalizacji było funkcjonowanie służb takich jak np...

Czytaj dalej

W Osowcu Tropem Wilczym

W Osowcu 26.02.2017 r odbyła się V edycja biegu Tropem Wilczym. W wydarzeniu tym brała udział grupa z naszej szkoły w składzie: Weronika Sołtys , Adam Żemajduk , Mateusz Żmurda i Saweryn Meger. Trasa przebiegała  po terenie twierdzy Osowiec zaś dystans wynosił 1963m. Długość trasy symbolizowała rok stracenia ostatniego z Żołnierzy Niezłomnych  – Józefa Franczaka pseudonim ,,Lalek” . W biegu wystartowało 37 osób , w tym reprezentanci gimnazjum w Mońkach , Wojskowej Straży Pożarnej i inni uczestnicy. Nie do końca dopisała nam pogoda (momentami padał deszcz) , ale nie zabrakło radości oraz dumy z upamiętnienia żołnierzy wyklętych .
Weronika Sołtys

 

DSC_0248 DSC_0247 DSC_0231 DSC_0229 DSC_0227 DSC_0224 DSC_0223 _DSC8724 DSC_0900 DSC_0898 DSC_0897 DSC_0782 DSC_0774 DSC_0763 DSC_0702 DSC_0699 DSC_0698 DSC_0249

Czytaj dalej

Ślubowanie klasy mundurowej 2017

24 lutego 2017 roku przy udziale przedstawicieli służb mundurowych w osobach: Zastępcy Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Jerzego Abramowicza,Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Białymstoku Pana ppłk Grzegorza Konopko,   Szefa sekcji wychowawczej 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego majora Jana Busłowicza, Zastępcy Komendanta Placówki Straży Granicznej w Nowym Dworze mjr. SG Marii Kalinowskiej, Zastępcy Komendanta Placówki Straży Granicznej w Lipsku mjr. SG Mariusza Jelskiego, Komendanta Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy ppłk. SG Zbigniewa Awdzieja, Majora  Piotra Sobańskiego dowódcy Garnizonu w Osowcu oraz przedstawicieli władz samorządowych: Starosty Powiatu Sokólskiego Piotra Rećko, Wicestarosty Jerzego Białomyzego, Zofii Danilewicz radnej Rady P...

Czytaj dalej

Ekstraklasa Matematyczna – luty 2017

Trwa konkurs „Ekstraklasy Matematycznej”. Prowadzącym nadal jest Michał Topolewski. Za nim zacięta rywalizacja ma miejsce o kolejne lokaty. Po etapie lutowym wyniki przedstawiają się następująco:
 
1. Michał Topolewski kl.IIB – 12 p.
 
2. Anna Wysocka kl.IA, Karolina Budnik kl.IIIB – 10 p.
 
3. Marek Czarkowski kl.IIIB, Kacper Rusiecki kl.IB, – 9 p.
 
4. Agnieszka Gniedziejko kl.IB, Joanna Piruta kl. IIIB, Karolina Zujko kl.IIB, – 8 p.
 
5. Jakub Kuźma kl.IB, Weronika Michałowska kl.IB, Karolina Cybulko kl.IA, Patryk Walenciej kl.IIIB ,Sylwia Czarnecka kl.IB – 7 p.
 
6. Michał Kuźma Kl.IB, Michał Kalenik kl.IIB – 6 p.
 
7. Bartłomiej Pawluczyk kl.IB, Julia Chodziutko kl.IIIC Dominika Chodziutko kl. IIB – 5 p.
Czytaj dalej

1% odpisu dla Zespołu Szkół

Podobnie jak w latach poprzednich prosimy o odpisanie 1% podatku na rzecz nagród w konkursach przeznaczonych dla uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za pamięć i wsparcie wszystkim ofiarodawcom.

Przekaż

Czytaj dalej

Apel podsumowujący sukcesy uczniów.

Na apelu 13 lutego 2017 roku podsumowane zostały wyniki konkursów, w których  brali udział uczniowie naszej szkoły. Największym sukcesem zakończył się start Patrycji Lipskiej, która w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka” zajęła I miejsce w Polsce (!) uzyskując wynik 38 punktów na 38 możliwych. Dyplom wyróżnienia za bardzo wysoki wynik przypadł w sumie 20 uczniom, którzy osiągnęli wynik 25 punktów i powyżej...

Czytaj dalej

Manewry w drodze do ślubowania

W dniach 10-12 luty 2017 roku był to czas kolejnych manewrów klas mundurowych. Tym razem w centrum zainteresowania  znaleźli się adepci klasy pierwszej przygotowujący się do ślubowania. Poniżej zamieszczamy dwugłos przedstawicieli kadry.

W piątek po zajęciach szkolnych uczniowie klas mundurowych w Dąbrowie Białostockiej zaczęli kolejne już tegoroczne manewry. Wbrew przekonaniu chętnych do spędzenia weekendu w szkole nie brakowało . Manewry cieszą się dużą popularnością wśród naszej młodzieży,  świadczy o tym niecodzienny entuzjazm i zadowolenie widniejące na twarzach uczestników za czym idzie duża frekwencja . Zgodnie z założeniem te manewry niemal w całości zostały poświęcone przygotowaniom pierwszych klas do zbliżającego się ślubowania...

Czytaj dalej

Ania Wysocka – Przewodniczącą, zaś Sylwia Czarnecka – Sekretarzem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

W trakcie pierwszego inauguracyjnego posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej które odbyło się 7 lutego 2017 roku wybrane zostało Prezydium, w skład którego weszli: Przewodnicząca – Anna Wysocka, Wiceprzewodnicząca – Aleksandra Domin (Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej), Sekretarz – Sylwia Czarnecka. Wybranym gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy społecznej realizowanej na rzecz środowiska lokalnego.

.IMG_0008 IMG_0009 IMG_0010 IMG_0011 IMG_0013 IMG_0015 IMG_0002 IMG_0003 IMG_0004 IMG_0005 IMG_0007

Czytaj dalej

Konkurs „Wybieram wybory”

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o wypełnienie poniższego oświadczenia i dostarczenie do Sekretariatu szkoły do najbliższego poniedziałku. Do najbliższego piątku oświadczenie powinno być przekazane w formie scanu na adres liceum@data.pl.

1481795350_Załącznik Nr 4 Oświadczenie uczestnika niepełnoletniego

Do pracy przygotowującej do konkursu proszę o zapoznanie się z Kodeksem Wyborczym:

lex-dz-u-2017-15-t-j-kodeks-wyborczy

Jarosław Budnik

Czytaj dalej