Archiwa blogów

Manewry okiem uczestnika

O manewrach już pisaliśmy, ale kiedy opinię o manewrach wyraziła uczennica klasy I Patrycja Jasińska, postanowiliśmy ją opublikować. Patrycja tak ocenia ostatni weekend:  „Manewry, które odbyły się w dniach 22.04-24.04 to moje czwarte manewry i jak zawsze niezapomniane. Niezastąpiony chorąży, świetna kadra i wspaniali ludzie to już połowa sukcesu, aby manewry były udane. Do tego dochodzą atrakcje takie jak przyjazd 18 Pułku Rozpoznawczego, możliwość przejechania się wozem bojowym, strzelanie z wiatrówek, zwiedzanie Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz obejrzenie i wypróbowanie wojskowego sprzętu.  Czas był świetnie zorganizowany, bo musztra i inne zajęcia obowiązkowe przeplatały się z grami i zabawami integracyjnymi...

Czytaj dalej

Kwietniowe rozgrywki „Ekstraklasy matematycznej” za nami.

Po kwietniowej edycji „Ekstraklasy matematycznej” nadal daleko jest do ostatecznych rozstrzygnięć. Co najmniej kilku uczniów ma nadal szanse na zwycięstwo. Oto wyniki:

  1. Michał Topolewski –17 p.

 

  1. Mieszko Czaplejewicz –16 p.

 

  1. Robert Marcińczyk – 14p.

 

  1. Adrian Kłoczko, Agnieszka Jurczak, Agnieszka Żuk –13 p.

 

  1. Karolina Zujko, – 12p.

 

  1. Katarzyna Buchuta –10 p.

 

  1. Mateusz Horosz, Dominika Chodziutko –9 p.

 

  1. Marek Czarkowski, Karolina Budnik –8 p.

 

  1. Justyna Piruta, Patryk Walenciej –7 p.

 

  1. Michał Kalenik, Michał Kowalczuk –6 p.

 

  1. Kinga Kozłowska, Dominika Gniedziejko, Maciej Sićko –5 p.

 

  1. Agnieszka Kopeć –2 p.
Czytaj dalej

Kolejne manewry klas mundurowych w Osowcu ruszyły…

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się czwarte w tym roku szkolnym  manewry klas mundurowych realizowane w Jednostce Wojskowej w Osowcu. Młodzież rozpoczęła je od zapoznania się ze sprzętem 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku. Była okazja zapoznania się z działaniami żołnierzy w warunkach bojowych, a nawet przejechania się wozem bojowym będącym na wyposażeniu polskiej armii. Po wizycie zaprzyjaźnionego ze szkołą pułku nie zabrakło czasu na zajęcia integracyjne, była też okazja do zmierzenia się z bronią pneumatyczną w warunkach zewnętrznych oraz spacer po terenach parkowych. Manewry potrwają do najbliższej niedzieli i atrakcji nie zabraknie. Organizatorem zarówno tych jak i poprzednich wyjazdów klasy mundurowej jest st. chor. szt. rezerwy SG Janusz Bielawski...

Czytaj dalej

Podwójna korona.

Dwa tygodnie temu po tytuł Mistrzyń Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej po raz trzeci z rzędu sięgnęły nasze szczypiornistki, zaś teraz wynik uzyskany przez dziewczyny został skopiowany przez naszych piłkarzy ręcznych. W rywalizacji z Zespołem Szkół Budowlano – Geodezyjnych i Zespołem Szkół Elektrycznych z Białegostoku oraz Zespołem Szkół – CKR w Rudce  najlepsi i niepokonani okazali się nasi zawodnicy trenujący pod opieką Tomasza Sztukowskiego.  I tak pierwszy rok funkcjonowania w naszej szkole Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej przyniósł podwójny sukces. Nagrody dla uczestników finałów wręczali: Starosta Powiatu Sokólskiego Piotr Rećko, Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy oraz członkowie Zarządu Powiatu Sokólskiego: Alicja Rysiejko i Kazimierz Łabieniec...

Czytaj dalej

Tegoroczny Bumerang wesprze lasek szpitalny

13 kwietnia 2016 roku odbyło się spotkanie młodzieży zainteresowanej udziałem w tegorocznym „Bumerangu” (myślimy, że liczba ta będzie dużo  większa)  na którym określony został cel tegorocznej akcji. Po burzliwej dyskusji odbyło się głosowanie w którym największe poparcie otrzymała akcja wsparcia lasku szpitalnego (odmalowanie muszli, uzupełnienie ławek, utworzenie spełniającego wymagania miejsca na ognisko itp.). Minimalnie mniejsze poparcie uzyskało przekazanie wypracowanych w ramach „Bumerangu” środków na rzecz akcji charytatywnej. Uczniowie uznali, że tą drugą da się przeprowadzić poprzez akcję w szkole. Wyznaczony jest dzień akcji – 25 maja 2016 roku...

Czytaj dalej

Piłkarki ręczne w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale

Kolejne zgrupowanie, tym razem dziewcząt (tydzień temu  byli tam chłopcy) rozpoczęło się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Rozpoczęło się od testów sprawnościowych, zaś na dzisiaj zaplanowane są trzy jednostki treningowe. Wyjazdy mają duże znaczenie w przygotowaniach dąbrowskich szczypiornistek do kolejnych wyzwań. Po wygraniu Licealiady Województwa Podlaskiego, nasze zawodniczki czeka walka o prywat w kraju. Zgrupowanie odbywa się w ramach działania Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej. Przypominamy, że szkoła prowadzi nabór do klasy sportowej, jedynej w województwie powołanej na postawie wymagań Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

WP_20160414_006 WP_20160414_003DSC07300DSC07283DSC07284DSC07286DSC07287DSC07288DSC07289DSC07290DSC07293DSC07295DSC07296DSC07297DSC07298 WP_20160414_004 WP_20160414_005

Czytaj dalej

Ola Wojciulik druga w konkursie

Uczennica klasy IIB Aleksandra Wojciulik zajęła 2 miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie ” My z Podlasia” w kategorii „Spiżarnia Babuni”. Nasza uczennica  przedstawiła przepis na jajecznicę z siary. W tym samym konkursie w kategorii „piosenka” wystąpiły Iza Kirejczyk i Kasia Krzywicka.

Czytaj dalej

Wielki projekt termomodernizacji budynków szkolnych zatwierdzony!

Urząd Marszałkowski w ramach poddziałania 5.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych w tym budownictwo komunalne zatwierdził wybór projektów do realizacji. Zadanie „Modernizacja obiektów szkolnych powiatu sokólskiego” uzyskało dofinansowanie  w kwocie 6 606 260,24 zł ( na ogólną wartość projektu 8 211 994,62 zł) co stanowi ok. 85 % dofinansowania. W ramach tego zadania znalazła się termomodernizacja budynków naszej  szkoły i internatu polegająca na wymianie dachów, wymianie źródła ciepła i całej sieci wraz z grzejnikami, wymiana okien w szkole i internacie, wymiana wszystkich drzwi zewnętrznych i budowa systemu fotowoltaicznego służącego do produkcji prądu...

Czytaj dalej

Stypendia przyznane na Powiatowej Gali Sportu

Starosta Sokólski Piotr Rećko w dniu 4 kwietnia 2016r. podczas Powiatowej Gali Sportu Szkolnego w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Sokółce oficjalnie wręczył certyfikaty poświadczające przyznanie stypendiów. 18 stypendiów przypadło naszym uczniom ( 7 stypendiów naukowych i 11 sportowo-artystycznych ). Jest to drugi wynik co do ilości osób docenionych przyznaniem wyróżnienia Starosty Powiatu Sokólskiego. Wszystkim wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy.

DSCN2097 DSCN2102 DSCN2103 DSCN2104 DSCN2105 DSCN2106 DSCN2107 DSCN2108 DSCN2109 DSCN2110 DSCN2111 DSCN2112 DSCN2098 DSCN2099 DSCN2100 DSCN2101

Czytaj dalej

Najlepsze w województwie piłkarki ręczne z Dąbrowy Białostockiej

Nasze szczypiornistki trzeci raz z rzędu sięgnęły po prymat w naszym województwie. Pod wodzą trenera Mirosława Tokajuka zwyciężyły w turnieju finałowym i w trakcie całych rozgrywek nie zaznały goryczy porażki. Świadczy to o tym, że już teraz istnieją silne fundamenty pod budowę jeszcze silniejszej drużyny w ramach Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej funkcjonującego od pół roku w naszej szkole oraz tworzonej od września 2016 roku klasy sportowej. Poniżej prezentujemy wyniki finału, który odbył się  6 kwietnia 2016 roku:

ZS Dąbrowa Białostocka – ZS Siematycze 30:10 (17:2)
IV LO Białostok – II LO Łomża 24:16 (9:8)

Mecz o 3 miejsce:
ZS Siematyczne – II LO Łomża 21:22 (6:14)

Mecz o 1 miejsce:
ZS Dąbrowa Białostocka – IV LO Białystok 20:22 (10:6)

Z...

Czytaj dalej