O manewrach już pisaliśmy, ale kiedy opinię o manewrach wyraziła uczennica klasy I Patrycja Jasińska, postanowiliśmy ją opublikować. Patrycja tak ocenia ostatni weekend: „Manewry, które odbyły się w dniach 22.04-24.04 to moje czwarte manewry i jak zawsze niezapomniane. Niezastąpiony chorąży, świetna kadra i wspaniali ludzie to już połowa sukcesu, aby manewry były udane. Do tego dochodzą atrakcje takie jak przyjazd 18 Pułku Rozpoznawczego, możliwość przejechania się wozem bojowym, strzelanie z wiatrówek, zwiedzanie Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz obejrzenie i wypróbowanie wojskowego sprzętu. Czas był świetnie zorganizowany, bo musztra i inne zajęcia obowiązkowe przeplatały się z grami i zabawami integracyjnymi...
Czytaj dalejArchiwa blogów
Po kwietniowej edycji „Ekstraklasy matematycznej” nadal daleko jest do ostatecznych rozstrzygnięć. Co najmniej kilku uczniów ma nadal szanse na zwycięstwo. Oto wyniki:
- Michał Topolewski –17 p.
- Mieszko Czaplejewicz –16 p.
- Robert Marcińczyk – 14p.
- Adrian Kłoczko, Agnieszka Jurczak, Agnieszka Żuk –13 p.
- Karolina Zujko, – 12p.
- Katarzyna Buchuta –10 p.
- Mateusz Horosz, Dominika Chodziutko –9 p.
- Marek Czarkowski, Karolina Budnik –8 p.
- Justyna Piruta, Patryk Walenciej –7 p.
- Michał Kalenik, Michał Kowalczuk –6 p.
- Kinga Kozłowska, Dominika Gniedziejko, Maciej Sićko –5 p.
- Agnieszka Kopeć –2 p.
Dwa tygodnie temu po tytuł Mistrzyń Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej po raz trzeci z rzędu sięgnęły nasze szczypiornistki, zaś teraz wynik uzyskany przez dziewczyny został skopiowany przez naszych piłkarzy ręcznych. W rywalizacji z Zespołem Szkół Budowlano – Geodezyjnych i Zespołem Szkół Elektrycznych z Białegostoku oraz Zespołem Szkół – CKR w Rudce najlepsi i niepokonani okazali się nasi zawodnicy trenujący pod opieką Tomasza Sztukowskiego. I tak pierwszy rok funkcjonowania w naszej szkole Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej przyniósł podwójny sukces. Nagrody dla uczestników finałów wręczali: Starosta Powiatu Sokólskiego Piotr Rećko, Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy oraz członkowie Zarządu Powiatu Sokólskiego: Alicja Rysiejko i Kazimierz Łabieniec...
Czytaj dalej13 kwietnia 2016 roku odbyło się spotkanie młodzieży zainteresowanej udziałem w tegorocznym „Bumerangu” (myślimy, że liczba ta będzie dużo większa) na którym określony został cel tegorocznej akcji. Po burzliwej dyskusji odbyło się głosowanie w którym największe poparcie otrzymała akcja wsparcia lasku szpitalnego (odmalowanie muszli, uzupełnienie ławek, utworzenie spełniającego wymagania miejsca na ognisko itp.). Minimalnie mniejsze poparcie uzyskało przekazanie wypracowanych w ramach „Bumerangu” środków na rzecz akcji charytatywnej. Uczniowie uznali, że tą drugą da się przeprowadzić poprzez akcję w szkole. Wyznaczony jest dzień akcji – 25 maja 2016 roku...
Czytaj dalejKolejne zgrupowanie, tym razem dziewcząt (tydzień temu byli tam chłopcy) rozpoczęło się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Rozpoczęło się od testów sprawnościowych, zaś na dzisiaj zaplanowane są trzy jednostki treningowe. Wyjazdy mają duże znaczenie w przygotowaniach dąbrowskich szczypiornistek do kolejnych wyzwań. Po wygraniu Licealiady Województwa Podlaskiego, nasze zawodniczki czeka walka o prywat w kraju. Zgrupowanie odbywa się w ramach działania Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej. Przypominamy, że szkoła prowadzi nabór do klasy sportowej, jedynej w województwie powołanej na postawie wymagań Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Czytaj dalejUczennica klasy IIB Aleksandra Wojciulik zajęła 2 miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie ” My z Podlasia” w kategorii „Spiżarnia Babuni”. Nasza uczennica przedstawiła przepis na jajecznicę z siary. W tym samym konkursie w kategorii „piosenka” wystąpiły Iza Kirejczyk i Kasia Krzywicka.
Czytaj dalejUrząd Marszałkowski w ramach poddziałania 5.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych w tym budownictwo komunalne zatwierdził wybór projektów do realizacji. Zadanie „Modernizacja obiektów szkolnych powiatu sokólskiego” uzyskało dofinansowanie w kwocie 6 606 260,24 zł ( na ogólną wartość projektu 8 211 994,62 zł) co stanowi ok. 85 % dofinansowania. W ramach tego zadania znalazła się termomodernizacja budynków naszej szkoły i internatu polegająca na wymianie dachów, wymianie źródła ciepła i całej sieci wraz z grzejnikami, wymiana okien w szkole i internacie, wymiana wszystkich drzwi zewnętrznych i budowa systemu fotowoltaicznego służącego do produkcji prądu...
Czytaj dalejStarosta Sokólski Piotr Rećko w dniu 4 kwietnia 2016r. podczas Powiatowej Gali Sportu Szkolnego w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Sokółce oficjalnie wręczył certyfikaty poświadczające przyznanie stypendiów. 18 stypendiów przypadło naszym uczniom ( 7 stypendiów naukowych i 11 sportowo-artystycznych ). Jest to drugi wynik co do ilości osób docenionych przyznaniem wyróżnienia Starosty Powiatu Sokólskiego. Wszystkim wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy.
Czytaj dalejNasze szczypiornistki trzeci raz z rzędu sięgnęły po prymat w naszym województwie. Pod wodzą trenera Mirosława Tokajuka zwyciężyły w turnieju finałowym i w trakcie całych rozgrywek nie zaznały goryczy porażki. Świadczy to o tym, że już teraz istnieją silne fundamenty pod budowę jeszcze silniejszej drużyny w ramach Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej funkcjonującego od pół roku w naszej szkole oraz tworzonej od września 2016 roku klasy sportowej. Poniżej prezentujemy wyniki finału, który odbył się 6 kwietnia 2016 roku:
ZS Dąbrowa Białostocka – ZS Siematycze 30:10 (17:2)
IV LO Białostok – II LO Łomża 24:16 (9:8)
Mecz o 3 miejsce:
ZS Siematyczne – II LO Łomża 21:22 (6:14)
Mecz o 1 miejsce:
ZS Dąbrowa Białostocka – IV LO Białystok 20:22 (10:6)
Z...











































