Archiwa blogów

Warsztaty „Szkoły Dialogu”

12 i 13 kwietnia młodzież naszej szkoły brała udział w warsztatach projektu ,,Szkoła Dialogu” prowadzonych przez Pana Szymona Cymera oraz Panią Hannę Nowicką.

Podczas warsztatów młodzież poznała m.in. kulturę i religię żydowską, a także zgłębiała temat Holokaustu. Te dwa spotkania wcale nie są końcem naszej współpracy. W maju na następnym trzecim spotkaniu uczniowie zaprezentują tymże trenerom wycieczkę po przedwojennej, żydowskiej Dąbrowie. W projekcie uczestniczy 27 uczniów z kl. IA, IB, IC i II C.
Czytaj dalej

Grodno w obiektywie

Piękne miasto położone nad Niemnem w pobliżu granicy z Polską. Galeria zdjęć wykonana przez jedną z uczennic naszej szkoły Olgę Piktel doskonale oddaje urok tego miejsca.

Czytaj dalej

Plakat – Mateusz Czarkowski

Podczas wizyty weterana misji wojskowej st. sierżanta Szymona Mutwickiego w dąbrowskim liceum zaprezentowany został plakat, w którym wykorzystano rysunek ucz. Mateusza Czarkowskiego z kl. I B.

Czytaj dalej

Inauguracja projektu Forum Dialogu – Szkoła Dialogu

Wiosenną sesję projektu Szkoła Dialogu rozpoczęło webinarium – 5 kwietnia 2018 r. o godz. 18:30.

HARMONOGRAM

  1.  18:30 do 18:50: O Szkole Dialogu – Julia Machnowska
  2.  18:50 do 19:00: O roli nauczyciela w programie Szkoła Dialogu – Julia Machnowska
  3.  19:00 do 19:30: Opowieść praktyka – Mariusz Sokołowski, nauczyciel, opiekun projektu
  4.  19:30 do 20:00: Zapraszamy do zadawania pytań.

Kilkoro uczestników wraz z koordynatorkami D. Budzińską i J. Konstańczuk uczestniczyło w pierwszym szkoleniu. W projekcie uczestniczy 27 uczniów z klas IA, IB, I C i II C, dwudniowe warsztaty z trenerami Forum Dialogu już w najbliższych dniach (12- 13.04. 2018 r.). Projekt ma zasięg ogólnopolski, uczestniczy w nim 20. szkół, w tym nasze liceum.

Czytaj dalej

Rekolekcje wielkopostne

W niedzielę (18 marca ) w naszym LO zakończyły się 3-dniowe młodzieżowe rekolekcje wielkopostne organizowane przez Ruch Światło-Życie parafii św. Stanisława BM w Dąbrowie Białostockiej, którego opiekunem jest ks. Marcin Pyłko. W tym wydarzeniu brało udział blisko 60 osób. Młodzież zgromadziła się, aby bliżej poznać Ducha Świętego i doświadczyć Jego działania w swoim życiu. Był to również czas integracji z osobami z innych parafii m.in.  Majewa Kościelnego, Czarnej Białostockiej i Białegostoku.

 

Czytaj dalej

Osowiec – pomnik upamiętniający ofiary Katynia

(zdjęcia)Czytaj dalej

Tykocin – Supraśl – wycieczka I B

Prezentacja do pobrania

Czytaj dalej

Język polski – zajęcia przed maturą

Zapraszam maturzystów na konsultacje z języka polskiego.

29 kwietnia (środa)
2. lekcja (8:55 – 9:40)
3. lekcja (9:50 – 10:35)
5. lekcja (11:50 – 12:35)

Dorota Budzińska

Czytaj dalej

Wyprawa po Podlasiu

16 kwietnia bieżącego roku klasa IB i Dorota Budzińska organizują wyprawę po Podlasiu - "małej ojczyźnie" wielokulturowej, wieloreligijnej i bardzo interesującej...Czytaj dalej

Kto ratuje jedno życie… czyli o Sprawiedliwych, ale nie tylko

Małżeństwo Anna i Stanisław z Dulkowszczyzny koło Lipska i ich dzieci: Henryka, Janina i Józef uratowali od Zagłady trzyosobową rodzinę Meira Trachtenberga żydowskiego kupca z Grodna.

Czytaj dalej