Noc filmowa w internacie

Noc z 19 na 20 października była dla wychowanków naszego internatu wyjątkowa. Grupa mniejszości polonijnej wraz z wychowawcą zorganizowała noc filmową. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 21:00 w sobotę. Wspólnie z uczniami przygotowaliśmy salę do projekcji filmowej, ułożyliśmy materace, a każdy z wychowanków wyposażył się w koc oraz poduszkę. Razem obejrzeliśmy kilka ciekawych produkcji. Jedną z nich był film pt. „Chłopiec w pasiastej piżamie”, traktujący o wydarzeniach II Wojny Światowej. Skłonił on uczniów do refleksji nad trudami tamtych czasów.

Noc filmowa była świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Całemu wydarzeniu towarzyszyła bardzo przyjazna atmosfera, nie zabrakło luźnych pogawędek i zabaw, m.in. wojny na poduszki. Po wielogodzinnym seansie, zakończonym około 4 nad ranem, uczniowie wrócili do swoich pokojów na zasłużony odpoczynek.

Tekst: M. Ciesnowska.