Archiwa miesięczne czerwiec 2019

Kolejny projekt realizowany w naszej szkole… „Gminy – aktywni członkowie społeczności”

Celem projektu „Gminy – aktywni członkowie społeczności” jest zbudowanie bardziej zintegrowanej i  skuteczniejszej administracji publicznej i usług publicznych w działaniach na rzecz polityki prorodzinnej. Temat ten został zaproponowany, ponieważ  na chwilę obecną brakuje dostatecznej wiedzy w społeczeństwie na temat działań i rezultatów programów prorodzinnych  . Nowym elementem jest litewska ustawa regulująca rolę i obowiązki gmin w umacnianiu rodziny, która ustanawia nowe programy wraz z przydziałem środków dla rodzin. Samorządy w Polsce mają większe doświadczenie we wdrażaniu elementów polityki prorodzinnej państwa. Partnerzy przygraniczni są przekonani, że społeczeństwo opiera się na rodzinie i zapewnia jej dobre funkcjonowanie...

Czytaj dalej

Wyniki Ekstraklasy matematycznej po etapie majowym

 

  1. Agnieszka Gniedziejko kl. IIIB – 18 pkt
  1. Anna Wysocka kl.IIIA – 14 pkt
  1. Agnieszka Piruta kl. IB – 13 pkt
  1. Michał Kuźma kl. IIIB – 11 pkt
  1. Paulina Godlewska kl. IB, Kamila Łazar kl.IB, Paulina Czerżyńska kl. IB,  Kamila Mościcka kl. IIB, Jakub Antonik kl. IIB, Jakub Kuźma kl. IIIB         – 9 pkt
  2. Klaudia Mancewicz kl. IB, Maciej Budnik kl. IIIB         – 8 pkt
  3. Maria Stankiewicz kl. I B, Artiom Surowiec kl. IA –        7 pkt
  4. Julia Krahel kl. IIIB, Patryk Sak kl. IIB, Joanna Mościcka kl. IB – 6 pkt

Kolejny, ostatni etap który rozstrzygnie walkę matematyczną już wkrótce!!!!

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

Nagroda specjalna dla uczennicy dąbrowskiego liceum

Miło mi poinformować, że uczennica dąbrowskiego liceum – Agnieszka Budnik znalazła się w gronie laureatów w prestiżowym VI  Konkursie  im. Anny  Markowej, organizowanym przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Uczennica otrzymała nagrodę specjalną od Lecha Marka – syna patronki konkursu.

Agnieszka przy współpracy z nauczycielem  polonistą – Urszulą Puczyńską  napisała esej egzystencjalno-filozoficzny  pod tytułem Mors magistra vitae est”, inspirowany twórczością Anny Markowej. Mottem tegorocznego konkursu było hasło „posprzątać życie”, zaczerpnięte z wiersza poetki „Trzeba posprzątać życie”. Agnieszka  zainspirowała się wierszem oraz sięgnęła do opowiadań Markowej: „Mój Narcyz” oraz „Wielka wygrana”...

Czytaj dalej