XXVI Wojewódzki Festiwal Piosenki i Prozy Patriotycznej w Suwałkach – nasze sukcesy artystyczne

9 listopada uczennice naszej szkoły wzięły udział w XXVI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej organizowanym w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W tym roku ponad siedemdziesięcioro uczniów i zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych prezentowało wybrane przez siebie utwory w trzech kategoriach:

  • piosenka patriotyczna,
  • recytacja,
  • twórczość własna.

Największy sukces odniosła Urszula Okurowska, która zajęła II m. za zachwycającą interpretację wiersza  J. Kofty „Dzisiaj”. Bardzo wysoki poziom prezentowany przez uczestników i duża konkurencja w kategorii recytacja nie przeszkodziły naszym uczennicom w zajęciu IV m. ex aequo. Michalinie Silwonik   „Gawęda o miłości ojczyzny” W. Szymborskiej i Aleksandrze Sidorowicz  interpretacja utworu  F. Konarskiego „Szli” zapewniły ten sukces. W kategorii piosenka patriotyczna V m. przypadło Alinie Obuchowicz za wykonanie piosenki „Nadzieja”, zaś Samanta Świetlicka zajęła VI m. za wykonanie utworu  „Syberiada”.

Jeszcze raz gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Dziewczęta pracowały pod opieką Krystyny Kopańko.

Tekst: Edyta Budnik