Wybraliśmy nowy samorząd szkolny

Dnia 25.10.2018 r w naszym liceum odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego na nowy rok szkolny. W tegorocznych zmaganiach o tytuł przewodniczącego samorządu szkolnego ubiegało się 8 kandydatów. W gronie tym znaleźli się uczniowie z drugich, jak i z pierwszych klas. W tym roku wybory odbyły się w taki sam sposób, jak i ubiegłym, gdyż została zorganizowana debata dla kandydatów. Miała ona na celu pomoc wyborcom w podjęciu rzetelnej decyzji, ale także przybliżenie uczniom idei prawdziwych wyborów. Kandydaci odpowiadali na 3 pytania związane z ich planami funkcjonowania samorządu szkolnego, a także dokonali własnej autoprezentacji. Debatę przygotowała Anna Wysocka, dotychczasowa przewodnicząca samorządu a poprowadziła Samanta Świetlicka.
Potem nastąpił moment głosowania. W wyborach wzięło udział 149 osób, głosów nieważnych nie było. Natomiast zdecydowaną przewagą wybory do samorządu uczniowskiego wygrał Karol Ostaszewski z klasy I C, zdobywając 41 głosów i miano przewodniczącego szkoły. Nowym wiceprzewodniczącym został Adam Kłoczko (I C), zdobywając 37 głosów. Pozostałymi członkami samorządu uczniowskiego zostali kolejno: Angelina Aviżycz I A – 28 głosów, Urszula Okurowska I B – 23 głosy i Dominika Wasilewska – II B – 20 głosów. Samorząd szkolny zasili jeszcze Julia Oszmian.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej szkolnej społeczności oraz dotrzymania obietnic przedwyborczych.
Tekst – Edyta Budnik, zdjęcia Olaf Lewkowicz