III Bieg Niepodległości w Łapach

Dn.  09.11.2018r. w Łapach odbył się III Bieg Niepodległości  dla uczczenia stulecia  odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięło w nim udział ok. 400 osób. Rywalizowano na trzech dystansach – 100 metrów (uczniowie do 9. roku życia), 500 metrów z przeszkodami (10-14 lat) i 1918 metrów z przeszkodami (uczniowie powyżej 15 lat i służby mundurowe).

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klasy II C mundurowej: Mateusz Bieluczyk,  Łukasz Krysztopa, Kamil Guziejko i Monika Ławrynowicz na dystansie 1918 metrów z przeszkodami w kategorii młodzieży powyżej 15 roku życia.

Najlepiej wypadła  Monika Ławrynowicz , która uplasowała się na 3.  m.  w kategorii kobiet.  Zaś Mateusz Bieluczyk,  zajął 4. m.  w swojej kategorii.

Po biegu można było zjeść ciepły bigos i napić się gorącej herbaty.

Organizatorem przedsięwzięcia m. in. byli:

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku,

Burmistrz Łap  i Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach,

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku i Nadleśnictwo Rudka,

Podlaski Kurator Oświaty   w Białymstoku.