C. d. obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dn. 13. 11. 2018 r. kontynuowaliśmy obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas uroczystego apelu w przemówieniu dyrektor Jarosław Budnik rozwijał słynną myśl J. F. Kennedy’ego „Nie pytaj, co Twój kraj może zrobić dla Ciebie. Pytaj, co Ty możesz zrobić dla swojego kraju.” Także jego wypowiedzi towarzyszyła inna refleksja zw. z wypowiedzią J. Piłsudskiego:
„Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi. A niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym.”
Także tego dnia miała miejsce uroczystość zaprzysiężenia uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności.
Część artystyczna, przygotowana przez uczniów kl. II B, pracujących pod opieką Jana Bieluka, pokazywała tragizm dziejów Polaków, ich poświęcenie i cierpienie w drodze do upragnionej wolności. Przedstawienie uświetniła Dominika Wasilewska piękną muzyczną interpretacją „Ostatniego listu” Lecha Makowieckiego. Na zakończenie cała społeczność szkolna odśpiewała „Rotę”.
Tekst: Edyta Budnik , zdjęcia Kamil Guziejko