Archiwa dzienne 16/10/2018

Niebanalna „Zemsta”

16/10/2018 Aktualności

9 października 2018 roku odbył się wyjazd młodzieży licealnej do Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Młodzież z dąbrowskiego liceum obejrzała adaptację „Zemsty” A. Fredry w reżyserii Henryka Talara. Wycieczka miała na celu przybliżenie uczniom kultury wysokiej i spotkała się z pozytywnym odzewem i oceną uczniów.
Słów kilka o samym spektaklu. "Postacie w Zemście są nakreślone niedbale", "Brak patriotyzmu! Opłakiwać katastrofę, a nie robić głupie komedyjki". Takie transparenty wiszą na teatralnym balkonie. Prowokacja? A na scenie role męskie grają kobiety. Historia zwaśnionych rodów opowiedziana tradycyjnym ośmiozgłoskowcem ma wydźwięk uniwersalny.
Spektakl obfituje w słowne potyczki, komizm sytuacyjny. Bawi i dostarcza widzowi rozrywki. Młodzież po obejrzeniu przedstawienia oceniła , że