Niebanalna „Zemsta”

9 października 2018 roku odbył się wyjazd młodzieży licealnej do Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Młodzież z dąbrowskiego liceum obejrzała adaptację „Zemsty” A. Fredry w reżyserii Henryka Talara. Wycieczka miała na celu przybliżenie uczniom kultury wysokiej i spotkała się z pozytywnym odzewem i oceną uczniów.
Słów kilka o samym spektaklu. „Postacie w Zemście są nakreślone niedbale”, „Brak patriotyzmu! Opłakiwać katastrofę, a nie robić głupie komedyjki”. Takie transparenty wiszą na teatralnym balkonie. Prowokacja? A na scenie role męskie grają kobiety. Historia zwaśnionych rodów opowiedziana tradycyjnym ośmiozgłoskowcem ma wydźwięk uniwersalny.
Spektakl obfituje w słowne potyczki, komizm sytuacyjny. Bawi i dostarcza widzowi rozrywki. Młodzież po obejrzeniu przedstawienia oceniła , że niezapomniana jest kreacja Papkina.
Dziękujemy młodzieży za entuzjazm teatralny i zachęcamy do zapisywania się na kolejny spektakl – tym razem „Proces” – wyjazd planowany 18 grudnia.
Opiekunowie wyjazdu: Krystyna Kopanko, Urszula Puczyńska, Elżbieta Kondracka.
Tekst i zdjęcia: Urszula Puczyńska