Archiwa dzienne 12/12/2016

Młodzieżowi radni zostaną wybrani 14 grudnia.

W dniu 14 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej (7 radnych), Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej (6 radnych), Gimnazjum w Zespole Szkolno – Przedszkolnym (1 radny) i Gimnazjum przy Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym (1 radny) odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej. Kandyduje w 4 okręgach 25 kandydatów, z których wybranych zostanie 15 radnych. Nad przebiegiem głosowania czuwać będzie Miejska Komisja Wyborcza oraz Obwodowe Komisje Wyborcze składające się z przedstawicieli młodzieży. Głosowanie trwać będzie od 9.00 do 14.00. W naszej szkole o 7 miejsc ubiega się 11 kandydatów. Oto oni:
• Chodziutko Dominika, lat 17, zam. w Łozowie,
• Czarnecka Sylwia, lat 16, zam. w Nowince,
• Jasińska Patrycja, lat 17, ...

Czytaj dalej

Sukces Michaliny w „XXIV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej”

Dnia 9 listopada 2016 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej wzięli udział w „XXIV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej” który odbywał się  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W konkursie uczestniczyli uczniowie z województwa podlaskiego. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: piosenki, recytacji i twórczości własnej. Do konkursu przystąpiło ponad 100 uczestników. Poziom wykonawców był wysoki. W kategorii poezji szkołę reprezentowała Michalina Silwonik, która zajęła 3 miejsce. Magdalena Milewska i  Izabela Kirejczyk w kategorii piosenka  zajęły 6 miejsce.

Czytaj dalej

Manewry 02. – 04. 12. 2016 Dąbrowa Białostocka

Grudniowe działania odbyły się na terenie szkoły i znacząco różniły się od dotychczasowych zajęć. Przebieg manewrów tym razem miał charakter typowo wojskowy dzięki zaproszonemu żołnierzowi – instruktorowi, który zapoznał uczniów z namiastką prawdziwego drylu wojskowego.

W harmonogramie zajęć znalazły się przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, oparte na działaniach grupowych, z uwzględnieniem podziału na klasy oraz umiejętności poszczególnych uczniów. Młodzież szkoliła się z posługiwania bronią w działaniach taktycznych. Uczniowie zapoznali się z technikami i zasadami udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Doskonalili również elementy musztry. Uczniowie z klasy III C zorganizowali i przeprowadzili grę terenową...

Czytaj dalej