Młodzieżowi radni zostaną wybrani 14 grudnia.

W dniu 14 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej (7 radnych), Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej (6 radnych), Gimnazjum w Zespole Szkolno – Przedszkolnym (1 radny) i Gimnazjum przy Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym (1 radny) odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej. Kandyduje w 4 okręgach 25 kandydatów, z których wybranych zostanie 15 radnych. Nad przebiegiem głosowania czuwać będzie Miejska Komisja Wyborcza oraz Obwodowe Komisje Wyborcze składające się z przedstawicieli młodzieży. Głosowanie trwać będzie od 9.00 do 14.00. W naszej szkole o 7 miejsc ubiega się 11 kandydatów. Oto oni:
• Chodziutko Dominika, lat 17, zam. w Łozowie,
• Czarnecka Sylwia, lat 16, zam. w Nowince,
• Jasińska Patrycja, lat 17, zam. w Dąbrowie Białostockiej,
• Lewkowicz Olaf Miłosz, lat 16, zam. w Grzebieniach,
• Łantowski Mateusz, lat 17, zam. w Grzebieniach,
• Ławrynowicz Justyna, lat 17, zam. w Ostrowiu,
• Milewska Magdalena, lat 17, zam. w Dąbrowie Białostockiej,
• Raducha Aleksandra, lat 18, zam. w Ostrowiu,
• Silwonik Michalina, lat 16, zam. w Dąbrowie Białostockiej,
• Wysocka Anna, lat 16, zam. w Kirejewszczyzna,
• Zawadzki Miłosz, lat 16, zam. w Białymstoku,